DOLAR 15,8826
EURO 16,8699
ALTIN 949,659
BIST 2372,35
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 24°C
Gök Gürültülü

Dokunulmazlığımı kaldırın, hesaplaşmak istiyorum

21.08.2014
A+
A-

Dokunulmazlığımı kaldırın, hesaplaşmak istiyorum

CHP Genel Sekreteri Tekin, “Dokunulmazlığımı kaldırın, hesaplaşmak istiyorum” dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e başvurup dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi. Tekin, partisi CHP’nin yanı sıra, kendisine yönelik hakaret ve iftiraların sistemli bir şekle dönüştüğünü belirterek, “Bu haberleri yazanlar hakkında yüz bin TL’lik dava açtım. Yargıda kendileriyle hesaplaşacak ve yazdıkları yalanları ispatlaalarını isteyeceğiz” dedi.

TEKİN: O TAKVİMİN YAPRAKLARINDAN, PİSLİK AKIYOR, LAĞIM AKIYOR.. AHLAKSIZLIK AKIYOR…

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, “İftira ve yalanlarıyla bizim susacağımızı, kenara çekileceğimizi sananlar varsa, henüz CHP’li olmanın ne anlama geldiğini bilmiyorlar demektir” dedi. Tekin, “Yapraklarından, ahlaksızlık, iftira, yalan ve pislik akıtanlar, bunun bedelini en ağır şekilde ödeyecekler” ifadesini kullandı.

www.gercekgundem.com ‘un konuya ilişkin sorularını yanıtlayan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, “havuzdan beslenen haram medyası” olarak tanımladığı Takvim Gazetesi’ne 100 bin TL’lik dava açtığını açıkladı. Tekin, “Takvim Gazetesi, son bir haftadır, hem şahsıma, hem sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na hem de partimizin kurumsal kimliğine yönelik alçakça bir saldırı yapmaktadır” dedi.

ELLERİNE YÜZLERİNE BULAŞTI!

Takvim Gazetesi’nin, kamuoyunda hiçbir saygınlığı olmayan ajan bozuntularının yönlendirmesi – talimatı doğrultusunda hareket ettiğini ve CHP’yi Alman gizli servisi BND ile ilişkilendirmeye çalıştığını belirten Tekin, “O kadar beceriksizler ki; yalanları ellerine yüzlerine bulaşıyor. O kadar yalancılar ki; haberde tek bir somut kanıt dahi gösteremiyorlar. Haberlerde ne tarih var, ne yer, ne saat… O kadar yalancılar ki; meslektaşları üç gündür manşetten duyurduğu sözde haberlerinden tek bir alıntı dahi yapmıyor” dedi.

Tekin, yapılan haberlerde basın meslek ilkelerinin ayaklar altına alındığını belirterek, ”Mahkemenin yanı sıra, ÇGD; Basın Konseyi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne de başvurarak, bu yalanları yazanları mesleki açıdan da mahkum ettireceğim” ifadesini kullandı.

ALÇAKÇA TALİMATI VERENLERİ TANIYOR, BİLİYORUZ

CHP’yi ve şahsını Alman gizli servisi ile ilintili göstermeye çalışan Takvim Gazetesi’nin, ”havuzdan beslenen haram medyası”nın bir parçası olduğuna dikkat çeken CHP Genel Sekreteri Tekin, “Bu haberler, BND’nin Türkiye’nin tüm kurumlarını dinlediğinin ortaya çıkması üzerine yapılmaya başlandı. AKP’nin yayın organı ve emir eri olan Takvim Gazetesi’nin ağaçla, kömürle, odunla röportaj yapma zavallılığına düşen satılık kalemleri, aldıkları talimat doğrultusunda hereke geçti” ifadesini kullandı.

TÜRKİYE’Yİ DİNLEDİĞİ ORTAYA ÇIKAN BND’YE SESLERİNİ NEDEN ÇIKARAMIYORLAR? NEDEN KORKUYORLAR?

Almanya’nın Türkiye’yi BND üzerinden dinlemesinin ortaya çıkması sonrası, AKP’nin paniklediğine dikkat çeken Tekin, şöyle konuştu:

“BND’nin, AKP ile IŞİD arasındaki organik bağı tespit ettiğine ilişkin haberler Batı medyasında genişçe yer aldı. AKP medyası bunu örtmek için, CHP ile BND’yi ilişkili göstermeye ve CHP’yi çirkin bir komploya alet etmeye çalışıyor. BND’nin Türkiye’yi dinlemesine itiraz edemeyen ve dilini yutan AKP’liler, hedef şaşırtmak, gündemi değiştirmek için CHP’nin kurumsal kimliğini hedef alıyorlar. Neyse ki; hiçbir inandırıcılıkları yok! Ve bu yüzden, artık birer paçavra haline dönüşen gazetelerinin yüzüne bakan bile yok…”

BU YALANI İSPATLAYAMAYANLAR, ALÇAKTIR, NAMUSSUZDUR, ŞEREFSİZDİR

Şahsının uzun bir süreden beri istihbarat örgütlerince takip edildiğini bildiğini söyleyen Tekin, şöyle dedi: “Biz BND ile görüştüysek, bu ülkenin MİT’i, istihbaratı ve ilgili kuruuşları ne yapıyormuş? Şimdi soruyorum: Bizim BND ile görüştüğümüzü ispatlayamayanlar, kamuoyunun önüne çıkıp (Biz şerefsiziz, biz namussusuz, biz alçağız, biz satılık kalemleriz, iktidarın yalakasıyız) diyecekler mi? Bunu ispatlayamayanlar, ödeyecekleri bedel karşısında, (basın özgürlüğü) kılıfının arkasına saklanacaklar mı?”

SALDIRILAR DAHA DA ARTACAK

Şahsına yönelik saldırıların daha da artacağına dikkat çeken ve www.gercekgundem.com ‘un sorularını yanıtlayan Tekin, “Eski genel başkanımız sayın Deniz Baykal’a yönelik komplodaki parmak izlerini gizlemeye çalışanlar, komplo için düzenlenen montajlı kasedi izleyenler, şimdi bu alçak komploya partimizi de bulaştırmaya çalışıyor” dedi.

CHP’lilerin kafasını karıştırmaya, şüphe uyandırmaya ve kurultaya gölge düşürmeye çalışan bu girişimin kimler tarafından yapıldığını bildiklerini söyleyen Tekin, “İçlerinde yaptıkları ahlaksızlıklardan dolayı partimizle ilişkisi kesilen kişilerin ve partimizin saflarından uzaklaştırılanların da olduğu bu çete, asla amacına ulaşamayacaktır” ifadesini kullandı.

O KOMPLOYU YAPANLAR, İKTİDARIN UŞAKLARIDIR

Baykal’a yönelik komplonun iktidarın emri ve bilgisi dahilinde yapıldığının artık gün yüzüne çıktığını belirten Tekin, “Sayfalarından ahlaksızlık, pislik ve alçaklık akan bu medya, kendilerine uzanan ok işaretlerini gizleyemez, yalanlarla çarpıtamaz” dedi.

BİLAL ERDOĞAN’I DEŞİFRE ETTİĞİM İÇİN…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın MEB’i yasadışı bir şekilde yönettiğine ilişkin tapeyi açıkladıktan sonra kendisine yönelik iftira kampanyasına hız verildiğini belirten Tekin, şu ifadeleri kullandı:

“Önce hiçbir ilgim olmayan, bir şirketi benimmiş gibi gösterdiler. Sonra o şirkete davalar açıldığını yazdılar. Bunlar ilgi görmeyince, bu kez BND senaryosunu devreye soktular. Kimin gizli servislerle kapı arkalarında iş tuttuğu, kimin Türkiye’yi gizli servislere pazarladığı ortadadır. Hiçbir yalan, iftira kampanyası bunu örtemez. Hiçbir iftira kampanyası bizi susturamaz. Hiç kimsenin yalanı, iftirası da yanına kar olarak kalmaz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.