Dünyanın En Büyük Karaoke Mobil Platformu SMULE Türkiye’den

Dünyanın En Büyük Karaoke Mobil Platformu SMULE Türkiye’den

İle paylaş:


Dünyanın En Büyük Karaoke Mobil Platformu SMULE Türkiye’den. Dünya starları ve onların popüler şarkılarını seçerek resmi anlaşmalar yaparak müziksevere o sanatçılarla karaoke yapma fırsatı sunan dünyanın en büyük karaoke mobil platformu Smule Türkiye’den İlyas Yalçıntaş ve onun popüler şarkısı “İçimdeki Duman”ı seçti.

Dünyanın En Büyük Karaoke Mobil Platformu SMULE Türkiye’den

Hangi Yorumcuyu Seçti ?

“İncir” adlı şarkı ile müzik dünyasına sağlam bir giriş yapan İlyas Yalçıntaş, konuk olduğu CRI TÜRK’teki Michael Kuyucu’nun programında Türk müzik endüstrisini gururlandıran ve global başarısını açıkladı. İlyas Yalçıntaş, SMULE adlı mobil karaoke platformunun yöneticilerinin kendisi ile temasa geçerek Türkiye’den onun şarkılarını platformlarına eklemek istediklerini söyledi. Smule ile resmi bir anlaşma yaparak yorumcunun popüler şarkısı “İçimdeki Duman”ın orijinal alt yapısını  karaoke platformlarına ekleyerek müzikseverlere İlyas Yalçıntaş’la dijital düet yapma fırsatı sundu. Şarkının yarısında İlyas Yalçıntaş “İçimdeki Duman”ı seslendirirken diğer yarısını karaoke platformu aracılığı ile müzik dinleyicileri seslendirerek İlyas Yalçıntaş ile sanal bir düet yapma şansı buluyor. Bu düette ekranın bir yarısında İlyas Yalçıntaş diğer yarısında ise onunla düet yapan SMULE kullanıcısının görüntüsü gözüküyor.

Şu sıralarda “Gel be Gökyüzüm” adlı şarkısı Türk pop müziğinde başarısını bir kez daha tescilleyen İlyas Yalçıntaş’ın “İçindeki Duman” şarkısı Anne – Marie “Rockabye” ve Luis Fonsi’nin “Despacito” gibi dünyayı kasıp kavuran küresel hitlerle beraber aynı listede yer aldı.

Michael Kuyucu’ya bu mobil uygulamada yer alan “İçimdeki Duman” şarkısını Endonezya-  Japonya – Çin – İran – Irak – Almanya – Fransa – Azerbaycan gibi ülkelerden dünyanın dört bir yanından yüz binin üzerinde kişinin kullanarak İlyas Yalçıntaş’la sanal düet yaptığını söyleyen sanatçı,  şarkının altı haftada 120 bin kez yayınlanıp karaoke olarak kullanıldığını açıkladı. Sosyal medyada reklamları 3 milyon kezden fazla görüntülenen İlyas Yalçıntaş böylece Türkiye’yi dünyanın en büyük karaoke mobil platformunda  temsil eden ilk yorumcu oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*