ECECAN GÜMECİ AMERİKA’DAN DÖNDÜ

ECECAN GÜMECİ AMERİKA’DAN DÖNDÜ

 

ECECAN GÜMECİ AMERİKA’DAN DÖNDÜ

TARANTİNO’NUN ASİSTANINDAN DERSLER ALDI

“SOKAK AKSANIYLA MEZUN OLAN İLK YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİYMİŞİM…”

‘Alemin Kralı’, ‘Avrupa Yakası’ , ‘Aşka Sürgün’ , ‘En Son Babalar Duyar’ , ‘Alanya Almanya’ ve ‘Haneler’ gibi reyting rekorları kıran dizilerin oyuncu Ececan Gümeci Amerika’dan döndü.

 

Ünlü oyuncu Ececan Gümeci Amerika’dan döndü.  Amerika seyahatinin şahane geçtiğini söyleyen Gümeci, “Birleşik Amerika’da 15 hafta kaldım. Az bir zaman değil, 4 ay su gibi aktı geçti.  2 Eyalet 4 şehir gezdim. En uzun süre Florida’da kaldım. İngilizce dil okulu 3 aydı, onun dışında da gezi seyahatlerim oldu.  Benim ki biraz cahil cesareti olsa da olmayan İngilizcemi sokak aksanıyla öğrendim. Öğretmenlerim, Sokak aksanıyla yabancı dili öğrenen ilk  yabancı uyruklu öğrenci olduğumu söyledi.  Sürekli dışarıda pratik yaptım İngilizcemi geliştirdim. “ dedi.

TARANTİNO’NUN ASİSTANINDAN DERSLER ALDI

İngilizce’nin yanı sıra sinema eğitimi de alan Ececan Gümeci , New York Film Akademisi’nin Florida şubesinde workshop’lara da katıldı.

Ececan Gümeci; Katıldığım workshop Develop a treatment Or Prodiction’da ünlü yönetmen Tarantino’nun asistanından ders almak fevkalâdeydi. Hayatım boyunca unutamayacağım prodüksiyon kaşelerini gördüm. Orada bir sinema filminde çalışan arkadaş rahatlıkla 3-4 yıl geçinebilecek parayı kazanıyor. Benim İngilizce CV’mi görenler; “siz starsınız” dediler!  Ben de “Yok ben sıradan bir oyuncuyum” dedim şaşırdılar. “Bu kadar çok projede yer alan bizim oyuncularımız limuzinle derse gelirler” dediler, ben onlardan 80 bin doları ödeyemeyeceğim için  burs istedim, biraz traji komik bir durum oldu.” dedi.

HOLLYWOOD NEDEN OLMASIN?

Ececan Gümeci; “Onlar oyunculuk workshop’larına katılacağımı zannettiler. Ben sinema workshop’larına katılarak  senaryo, prodüksiyon, post prodüksiyon gibi kamera arkası eğitimleri aldım. Bu duruma çok şaşırdılar. Bir oyuncunun set arkasını öğrenme isteği onlara ilginç geldi. Çünkü onlarda aktör ve aktristler başka dallara yönelmiyorlar… Ben 12, 13 yıldır profesyonel oyunculuk yapıyorum. Bunun ileri oyunculuğu yok, ancak kendi tekniğimi geliştirirsem ileri oyunculuğumu geliştiririm. Dünya’nın kalbi orada attığı için Amerika da sinema eğitimi aldım.” dedi.

‘Hollywood’a açılmak istiyor musunuz?’  sorusuna Ececan Gümeci; “Belli olmaz, neden olmasın? Amerikan yapımı ‘Davinci Demos’ dizisinde İtalya kıyısına gelen Osmanlı şehzadelerini Amerikalı oyuncular  Türkçe konuşarak oynamış. Biz neden yurt dışına açılmayalım. Olmayan ingilizcem ile derste diğer sınıf arkadaşlarımı güldürebiliyorsam yurtdışında  iyi bir dram ve komedi filmi neden olmasın.  İyi bir proje ve teklif olursa  Hollywood yapımı bir sit-com’da oynamak isterim”  dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz