Ego ölüme karşıdır

Ego ölüme karşıdır

İle paylaş:


Ego ölüme karşıdır“Yaşamın kendisinde ölüm korkusu yoktur çünkü yaşam ile ölüm bir bütündür. Ölüm korkusu yaşam dışı bir kaynaktan gelmektedir. Nedir bu yasa dışı kaynak? “ Ego.” Ego geçici bir yapı olduğu için ölüm korkusuna neden olur çünkü ölüm egoyu yok eder.

Bu nedenle ego ölüme  karşıdır ve ölüme karşı olunca yaşama da karşı olur. Ego ölümden korktuğu için yaşamaktan da korkar, çünkü yaşadığın her an seni ölüme biraz daha yaklaştırır. Yaşamda yürümek ölüme doğru yürümek demektir.

Ölmekten korkan ego yaşam korkusuna neden olur, bu yüzden birey doyasıya yaşayamaz ve sadece korkular içinde sürünür. Egonun süründürdüğü insan ne yaşıyor  ne de ölüyor. O yaşayan bir ölüdür. Bu gerçek ölümden daha beterdir.

Hayat yolunda yürüyen insan yanında yaşamla birlikte ölümü de taşıyor. Herkes bunu bilinçsizce yapıyor; bunu bilinçli olarak yapan insan tam anlamıyla yaşamaya başlar. Böylece her an bilinç olarak yaşarsın ve her an öldüğünün de bilincinde olursun”.

Bu bilince erişebilmek için Orijinal Yoga Sistemi düzenli uygulanmalı kendi benliğimizin farkına varmalıyız. İnsan kendinin ne olduğunu bilmek bütün korkuların aşılmasına ve hayati doya doya yaşamaya neden olur. Orijinal Yoga Sistemi insanın bütün ihtiyaçlarını karşılayan önemli bir araçtır. Bu yöntem bilimi sayesinde insan yenilenir.

HERKESİN KORKULARINDAN ARINMASI VE YENİLENMESİ DİLEĞİMLE …

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*