DOLAR 5,9411
EURO 6,5846
ALTIN 296,6
BIST 123.556
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 8°C
Parçalı Bulutlu

Emekçi memurların Adalar Belediyesine karşı zaferi!!!

07.09.2018
A+
A-

2014/97E. İle Adalar Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan ve 2017/209 karar no ile memurlara beraat kararı verilen kararı İstinaf mahkemeside onadı. Memurlara tazminat hakkı doğdu.

Emekçi memurların Adalar Belediyesine karşı zaferi!!!2014/97E. İle Adalar Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava nihayetinde Adalar Belediyesine ders verecek şekilde 2017/209 karar no ile memurlara beraat kararı vermişti. Adalar Belediyesi, mahkemenin kararının bozulması için İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 13. Ceza Dairesine itiraz etmiş ve 2018/1597 karar no ile yerel mahkemenin kararını onaylamıştır.

BELEDİYE BAŞKANI SUÇLU DİYE YARGIYA GÖNDERDİĞİ MEMURLARI GÖREVLERİNDE TUTTU

Belediye başkanı yargıya gönderdikleri memurları yargılanırken bile aktif görevlerinden tutması, memurlarının suçlu olduğuna kendisinin de inanmadığının bir göstergesi olarak karşımıza çıkmıştı. Yapılması gereken memurunun suçlu olduğuna inanan bir belediye başkanının soruşturma yaptırdıktan hemen sonra mahkeme sonuçlanana kadar adı geçen memurları aktif görevden alması olurdu. Hem memura suçlu diyeceksin hem de suçlu dediğin memuru birim amirliği görevi yaptıracaksın aynı memurlara ihaleleri, yaklaşık maliyetleri hazırlatıp ihale yetkilisi yaptıracaksın, diğer memurları da ihalelerde komisyon üyesi olarak görev yaptıracaksın. İnanılmaz bir tezat!

DOSYA ADALAR ADLİYESİ’NDEN DÖNDÜ

Belediye başkanının memurlarını yargılanmasını istemesinin sebebi de çok enteresandır. Memurların gıyabında 2009 senesinden beri belediyeden alacaklı olan bir firmanın 2012 yılında yapmış olduğu çöp toplama hizmet işinin hak edişlerini incelettiren belediye başkanı kamu zararı tespit ettirmiş ve kamu zararını belediye müfettişine araştırtıp soruşturma izni istemiş, dosya İBB müfettişine gitmiş, onun kanaati de belediye müfettişinin kanaati ile aynı olmuş ve memurlar bir anda kendilerini yargı karşısında bulmuşlardı. Ancak dosya Adalar Asliye Ceza Mahkemesi’nden dönmüş ve memurlara beraat kararı vermişti. Belediye beraat kararına itiraz etmiş, dosya İstinaf mahkemesine gitmişti.

İSTİNAF MAHKEMESİ BERAAT KARARINI ONADI

İstinaf mahkemesi Adalar Asliye Ceza Mahkemesinin beraat kararını memurların lehine onayarak yargılanan bütün memurlara beraat kararı verdi. Şimdi memurların hepsi İdareye/belediye başkanına/belediye müfettişine/İBB müfettişine karşı maddi, manevi TAZMİNAT davası açmaya hak kazandılar.

BORÇTAN KURTULMAK İÇİN YAPILAN HİÇ ETİK DEĞİL!

2012 yılında yapılan çöp toplama temizlik hizmet işinde kamu zararı yoktur ama belediye firmanın parasını ödeyemeyince böyle bir yola başvurup alacağını ötelemeye veya vakit kazanmaya çalıştığı anlaşılmıştır.  Belediye, firmaya birikmiş borcunu ödememek için kendi memurlarını suçlu damgası vurup böylesi bir yola başvurup borcundan kurtulmaya çalışması hiç etik olmamıştır. Peki mahkeme yanlış karar verseydi! Mahkemelerin yanlış karar verdikleri örnekler yok mudur? FETÖ’cü mahkemelerin geçmişte verdiği kararlar düşünülürse! Örneğin, Adalar Adliyesi’nde İbrahim Uyanık isimli hakim FETÖ/PYD terör örgüt üyeliği nedeniyle tutuklanmıştır. Bu hakimin belediye karşı olan kişilere en üst limitten mahkumiyet cezaları verdiği bilinmektedir. Uyanık’ın mahkumiyet cezası verdiği kişiler incelendiğinde ilginç isimler ortaya çıkmaktadır. Hakim görevde kalsaydı ne olacaktı? Kalsaydı muhtemelen Asliye Ceza Mahkemesi Hakimliğini FETÖ/PYD terör örgüt üyesi olan İbrahim Uyanık yürütecekti.

FETÖ’NÜN FİRARİ BELEDİYELER İMAMI ERKAN KARAARSLAN ADALAR BELEDİYESİ’NDE SEMİNERLER VERDİ!

Adalar belediyesinin eski ve yeni dönemlerinde belediye içindeki Erkan KARAARSLAN gibi belediye personeline paralı eğitim/seminer veren FETÖ/PYD terör örgütünün firari belediyeler İmamı, adliyedeki paralel hakimle devreye girip yargılanan memurlara mahkumiyet cezası verdirebilirlerdi. Ulusal basın ve medya da  pek çok örneği de mevcuttur. Muhtemelen sonuç memurların aleyhine olacaktı. Peki, belediyeden alacaklı olan bir firmanın hak edilmiş parasını vermemek için ödenen bedel memurların tüm yaşamlarının söndürülmesi mi olacaktı!  Bunun vicdanı ağırlığı altında nasıl bir insan rahatsız olmaz. Merak ettiğimiz husus oluşan adaletsizlik ve belediyede emir kulu çalışan personelin alabileceği mahkumiyet karşısında bakmakla yükümlü oldukları ailelerindeki çocukların babasız geçen günlerinin verdiği eziklik, geç yaşta bozulan psikolojileri, bitirilen memurlukları, bozulan düzenleri neticesinde çoluk çocuklarının aksayacak öğrenimleri, ödenemeyen kiralardan dolayı bozulacak yuvalar, Atilla Aytaç’ı hiç mi rahatsız etmeyecek ti?

MÜTEAHHİTLE RAKI MASALARINDA BULUŞTULAR!

Bu karar ile açıklığa kavuşan olay bizce şudur. Belediye Başkanı Atilla Aytaç defalarca resmi/gayriresmi buluştuğu borçlu oldukları firma sahibi ile rakılar içip balıklar yemiş ancak firma ile anlaşamayıp firma makam arabasına ve makam odasına haciz yaptıktan sonra firmaya intikam amaçlı düzenlenen bir iftira kampanyasına girmiş ama Adalar Adliyesi’nden ters tepmiştir. Çünkü Adalar Adiliyesi’nde artık FETÖ’cü savcılar ve hakimler kalmamıştır.

Yerel mahkemenin memurlara beraat kararına itiraz eden belediye, İSTİNAF mahkemesinin onama kararı ile adaletin keskin kılıcı ile tanışmışlardır. Darısı kendileri için açılacak tazminat davalarında diyelim.

ADALAR, İLÇE EMNİNET MÜDÜRÜ MURAT BİNGÖL VE KAYMAKAM MUSTAFA AYHAN İLE YENİ BİR VİZYON KAZANDI

İlçe Emniyet Müdürü Murat Bingöl ve Kaymakam Mustafa Ayhan ile Adalar yeni bir vizyon kazandı. Suçlular makamları ne olursa olsun küçükten büyüğe adalet ile tanışacağı günler yakındır.  Her ne kadar protokol ve insani durumlarda zorunlu olarak bir araya gelseler de  bu devlet adamlarının suçlara karşı en ufak müsamahalarının olmadığı geldikleri günden bugüne kadar gösterdikleri uygulamalar ile sabittir.

ADALAR BELEDİYESİNİN YAPTIĞININ YALAN BEYAN OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Adalar Asliye Ceza Mahkemesinin 2014/97 nolu, “yargılanan tüm memurların beraat kararı ile kamu zararı yoktur” mahkeme kararı ve bu kararı onayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 13. Ceza Dairesine 2018/1597 kararları, belediyenin borçlu oldukları firmaya karşı borçlarından kurtulmak için söyledikleri kamu zararı feryatlarının yalan beyan olduğunun tescilli olmuştur.

Şükrü Abanoz

ANKET

[poller_master poll_id=”3″ extra_class=””]

YORUMLAR

 1. UBD noldu dedi ki:

  Arkadaş bunlar varya sahiden vatan h.ini ş.ref.izl.r. Memurları suçlu yapacaklar hemide 9’nu birden, ordanda mütehitin yapmış olduğu işler için memurlar ceza aldı mütahitin yaptığı işler şaibelidir diyecekler bahane yaratıp,adamın parasının üstüne yatacaklar ya ,sırf onun için UBD isimli Yeminli Mali Müşavir Firmaya paralı rapor tutturup almışlar bide ona 30bin kayme +KDV para ödemişler. Raporu malum kunta kintenin karısı hemide tam tamina 8 ayda hazırlayıp firmanın önüne koyup imza attırıp sonrada adamı sıkıstırmak için kullandılar ama ters tepti. Çöpçü, bana şantajmı yapıyorsunuz diyerek savcılığa bunların alayını şikayet etti.
  He sonramı noldu şimdi bu 2014/97 mahkeme kararı ile meşhur Bağımsız denetim şirketi olduğu iddia edilen UBD firmasının raporu mahkeme kararı nolduu. FOSSS oldu. Peki UBD’ye ödenen para kamu zararı olmadımı. Olduuu. Bunu ben değil İBB müfettişinin KAYYUM raporunda da yazmış. O raporda demiş ki UBD falan hikaye kamu zararı şahane. Eyyyyyyy UBD sen ne anlarsında kamu kurumlarında hak edişleri de bide bağımsız incelerim dersin. Neyi incelersin. Çarpmma bölme toplama değil bu iş . Kamu Kurum ihalelerini bilmen lazım. Biliyonmu, anlıyonmu, neyimi gazoz ağacı değil hak edişleri deyom. Hadi ordan de git bişiden anladığın yok aldığın parayıda faizi ile itiraz et yoksa senin hakkında suç Duyurusu yapacam.

 2. Cemil dedi ki:

  Adalar Belediyesindeki memurların, emirlerini harfiyen dinledikleri yöneticilerinden çektiğini, Türkiyede’ki kamu kurumlarında çalışan hiçbir memur çekmemiştir herhalde.

 3. selami dedi ki:

  Adalar İlçesi İstanbul’un en küçük ilçesi. Böyle olmasına rağmen, en fazlada yerli yabancı turist alan ilçe özelliğini koruyor. Belediyede çalışan memurlarda, genelde KPS sınavı ile memur olanlardan ziyade, Başkan ve yardımcılarının tanıdıklarının, önce taşeron personeli, sonrasında sözleşmeli daha sonrada memur yapılması ile olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla bu memurlarda Devlet hiyerarşisini bilmemekte, kanunlardan bi haber olmalarına rağmen, verilen görevleri doğru yanlış ayırt etmeden yerine getirdikleri ama bunun yüzünden de başlarının dertten kurtulmadığını görüyoruz

 4. Hakan dedi ki:

  Son müfettiş teftişinde 16 kişiye sarı zarf gönderen müfettiş daha sonra 32 ayrı kişiye zarf gönderdiği düşünülürse, Adalar Belediyesinde müfettiş soruşturmasından yargı karşısına çıkmayan memur kalmayacak gibi.

 5. Uzman dedi ki:

  Belediyelerin iş ve işleyişlerindeki konunun uzmanı olarak

  Müfettiş soruşturmaları dört şekilde oluyor.
  Birincisi; Belediyenin kendi memurlarını ihbar etmesi ile,(bu örnekte Türkiyede ilk defa Adalar Belediyesinde yapıldığını düşünmekteyiz. )
  İkincisi; 3. Şahısların Belediyeyi ihbar etmesi ile,(en etkili yöntem olan bu ihbarlar neticesinde müfettişlerin, 48 den fazla memura sarı zarf gönderdiği, işlendiği düşünülen suçlar için savunma alındığı, neticesinde büyük çoğunluğuna yargılama çıkacağı kesin gözüyle bakıldığı için, en etkili yöntemin bu 2. Şıktır)
  Üçüncüsü; Denetim incelemelerinde ortaya çıkan suçların, müfettişliğe gönderilmesi ile,(şimdiye kadarda denetimlerde ortaya hiçbir suç çıkmadığı gibi denetleyenlerin nerdeyse kırmızı kurdela takacağı raporlar verilmiş olmasıda denetimlerin al gülüm ve gülüm yapıldığını göstermekte)
  Dördüncüsü; Sayıştayın peryodik incelemelerinde konusu suç olan tespitlerin müfettişliğe gönderilmesi ile, (2009 yılından beri nerdeyse 10 senedir belediyeye Sayıştay incelemesi yapılmaması da ayrı bir rekordur)
  Buradaki konuya esas olan ise birinci şıktaki Belediyenin kendi personelini şikayet etmesi. Sanki Belediyede yeterince müfettiş sorgulaması yokmuş ta, birde Belediye kendi personelini şikayet edip yargı karşısına çıkartmaktadır. Eski, yeni Belediye Başkanlarına bile sarı zarf gediği ve savunmalarını verdikleri, beklide kendileri yargılanacakken, tek suçları Başkanlarının söyledikleri yerine getirmeleri nedeniyle yapılan işlemler için kendi çalışan personellerini yargıya gönderen Belediye olarak, Adalar Belediyesi kategorisinde literatüre de geçmiş bulunmaktadır.

 6. Gün gelecek dedi ki:

  Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner. Belediye Başkanlığın düştüğünde 9 memurun sana, müfettişine, ibb müfettişine dava açacağı günler uzak değil.

 7. Hırsız kim! dedi ki:

  Hem memura hırsız diyeceksin, hırsız dediğin memuru, Birim Amirliği görevi yaptıracaksın. Üstüne üstlük aynı memurlara birde ihaleleri hazırlatıp, yaklaşık maliyetleri hazırlatıp ihale yetkilisi yaptıracaksın. Diğer memurları da, ihalelerde komisyon üyesi olarak görev yaptıracaksın. Peki o zaman hırsız kim!

 8. Kıl avukat dedi ki:

  Kıl avukat devreye girmiş. Matildaya giderek demişki başkan sen üzülme ben bu kesinleşmiş İstinaf Mahkeme kararını Temyizden bozarım canını sıkma demiş. Kime rağmen 9 adetçik memuru yargılatmak için AKP deki tüm ağırlığımı kullanır bu Yargıtay da bozdururum memurlarıda suçlu yaparken mütahitide bu karar ile kamu zararcı ilan edersin sonada yıkarsın demiş. Matildada ayran ayran bakmış kıla içinde canım benim işte bu genç cıvıldak tontonmu tonton,yumuşakmı yumuşak cocuk benim şeyimde olacaktı yan, partimde ben bunu şeedecektim yani başkan yardımcısı el ele nede güzel şeederdik yani yönetirdik belediyeyi kimsenin ruhu duymazdı yani kimse şikayetçi olmazdı diye düşünerek bir iç çekmiş. Ama sonra bakmış film kopuk kıl avukata ulan acaba bana yemlememi yapıyor içinden yine geçirmiş. Derin bir iç daha çekmiş. Gerisini sonra kıl avukat rumuzu ile şedicem. Beni izlemeye devam edin. Bu kılda ne ipnelikler var. Ramazanda öğlen zıkkım gibi yer. Cimrilikten helaya gidip yediklerini sıçmaz. Akşamıda AKP nim iftar yemeklerinde boy gösterip bedava diyede gider bide iftar açar. Görüntüde AKP li ama matildanın canı ciğeri şekerparesidir. O kızacak diye onun konuşmadıkları ile selamı bırak göz göze gelmez. Matildanın gözünden başkasının gözü üstüne değmesin diye çalışır. Bir yandan da Mamazan Dokuzdoğuranın yazısını müfettişe ispiyonlar cevap bile vermediler diye pasoportlu s.l.k başganın aklına gelmez bu evrak müfettişin eline nerden geldi diye. Eskiden mözlem için avukat değil mübaşir olacak bilgisi yok yanımda konuşamaz bile derken şimdi ikinci dönem için meclis üyeliğini garantilemek peşinde onada bir cilveli bir hoş görsen kankiş zannederrsin. Mözlem yermi yemezzzz. Yer gözükür sonra umut morana çevirir kılı farkında değil. Bedava Yemeden içmeden 100 kiloluk süt danası gibi ortalarda dolaşır durur ama bitirdi artık Gitsin CHP ye üye olsun belki meclis üyeliği için şansı olur ama AKP den asla. O olsa ben AKP den istifa ederim. Okadar. Dönek,yalakalara ihtiyaç yok adalarda. 9 memurun 5 kişilik aileleri olsa 45 oy yapar geri zkalı memurların yanında olacağına temyizden bozarmış . Seni kim bozacak . Dikkat et ensende bir esinti hissedersen arkanda ben varımdır. Dönme rahat bırak kendini uçurucam seni kıl avukat.

  1. Mubasir dedi ki:

   Kıl avukat özlem hanım için mübaşir bile olamaz demişse az bile demiş hakikaten muhabirlik yapabilecek bigi ve deneyimi yok o ancak kocasına bagirabilir mubasirligin bir ağırlığı var o ağırlığı taşıyacak durumu yok

 9. yaşar dedi ki:

  Artık Adalar Adliyesine akülü araç/minibüs göndermekle, yemeklere, yılbaşı partilerine Hakim, Savcıları davet etmekle, ısmarlama savcılık şikayetleri ve davaları kazanacakları günler geçmişte kaldı.

 10. Dil yarası dedi ki:

  Adalar Belediyesi kendini dev aynasında görse gerek, borçlusuna bırak aşağıdan alacağına, birde “kamu zararı yapmıştır, vurun abalıya, haklıymış gibi, dolandırıldık, yetişin, Belediyeden para istiyorlar,haciz getiriyorlar”, deyip savcılığa yaptıkları şikayetlerin, nedeninin artık tüm Adalılarca malum olmasından dolayı, Sayın Adalar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kalede alındığını düşünmüyoruz.

 11. Yazık sana dedi ki:

  Sonuç mu ? koskoca bir Belediyenin borcundan kurtulmak için yaptığı müfettiş kumpasları, sahte raporlamalar, sonuçta Mahkemenin Adalet duvarına toslayan tezgah arabası, altında kim kaldı diye sorarsanız bu tezgahı hazırlayanlar.
  Yazık sana, Atilla AYTAÇ. Devletin Kamu Tüzel Kişiliği olan Belediyeyi düşürdüğün duruma bak. Belediyedeki hangi memur senin sözünü dinler artık. Söyliyelim babası çok zengin ayaklarıyla, yalanlarıyla hedef şaşırtan götüren ingiliz pasaportlu İmar Şehircilik Müdürlüğünde çalışan Hüseyin kesin dinler!!! Yanlız başkan onun kaçacak bir ingilteresi var senin kaçacak bir ülken var mı?

 12. 13. Ceza Dairesi dedi ki:

  Ne baba ceza dairesiymiş. Ne karar vermiş. Helal olsun. Karar değil şamar vurmuş. Kime mi Adalar Belediyesine

 13. Emekçi memur dedi ki:

  Emekçi memur kardeş,patronlar yöneticiler k.lleş. Ne güzel demiş diyen. Bukadarmı güzel bir laf olurda bu konuya cuk oturur. Sen ne biçim k.ll.şsin arkadaş yaa. Ulan kendi memurunu nasıl ateşe atarsın. Neymiş mütahitin parasını ödememek içinmiş. Belediyenin parası yokmuş. Ulan kel paran yoksa beyoğluna .çık. Niye memurları suçluyosun. Başkanlığın bitince adadan taşın git sonun marsaktan beter olur sölim sana keltoş

 14. Seher Gözüpekkorkar dedi ki:

  Bize ole yapın böle yapın sonra ben aradan sıyrılırım siz kendi derdinize yanın dedimi. Valla dedi. Bunu duymayn memur kaldımı kalmadı. Sarı zarflar geldiğinde yanımıza geldi bunu söyledi gitti s.ysuz. Sonada o garip göbekli kendisi gibi kel mahluk avukatı mahkemeler gönderip memurların beraatına bile itiraz etti. İnanmıyorum valla yaptı gıcık herif.

 15. Paso s.l.k başgan dedi ki:

  Çöpçü 5 milyona razıydı. Islak imza attı. Nah bu kel başganda imzayı attı sonada caydı ödemedi paso s.l.k başgan.Şimdi çöpçünün alacağı 30 milyonu buldu. Aradaki farkı kel başganın ödemesi lazım. Bu iş bir tatlıya bağlansın 5 milyonun üstü olan rakamı ihbar edip kel başgana faturasını çıkarttırıp ödettirmezsem ne olayım.

 16. Naci eker biçer dedi ki:

  Paso s.l.k başgan doğru yazmışın ama eksik olmuş. Paso s.l.k başgan bi boktan anlamadığı için yanına iki tane şaşkoloz klavuz karga ile bu işleri yürütüyor. Birisi çatlak macer,diğeride cırtlak sevgican. İkiside mevkilerini Çöp firmasına yaptıkları hainlikle sağlıyorlar. Paso s.l.k başganda bunları matah poh zannedip bunlara müdürlük vemiş. Bide avantadan hakları yokken müdür maaşı alıp harbi kamu zararı yaratıyorlar. Müdür kalmak için hababam debabam çöpçüye saldır dur. Saldırmayı kestikleri anda Başgan görevden alacak çümkü. Siz başka ne işe yararsınız diyormuş. Hakket yaramaz başgan okadarda s.l.k gözükmene rağmen azcık aklında yoh değil hee

 17. Vicdansız sabuha dedi ki:

  Böyle bir şarkı vardı. Günahını almışız. Vicdansız Matilda varken sabuhaya lafmı düşer.
  “Bunun vicdanı ağırlığı altında nasıl bir insan rahatsız olmaz. Merak ettiğimiz husus oluşan adaletsizlik ve belediyede emir kulu çalışan personelin alabileceği mahkumiyet karşısında bakmakla yükümlü oldukları ailelerindeki çocukların babasız geçen günlerinin verdiği eziklik, geç yaşta bozulan psikolojileri, bitirilen memurlukları, bozulan düzenleri neticesinde çoluk çocuklarının aksayacak öğrenimleri, ödenemeyen kiralardan dolayı bozulacak yuvalar, Atilla Aytaç’ı hiç mi rahatsız etmeyecek ti?”
  Nasıl bir vicdan bunu yapar hay Allah b.lanı versin Matilda Firmaya para ödememek için yaptığın iftira için yazıklar olsun.

 18. Adile dedi ki:

  Belediyenin iftirası mahkeme kararlı olmuş tüm memur arkadaşların davalarını ücretsiz yüklenirim. Böyle vicdan yoksunu adamın CHP de ne işi var. Bunları demokrasinin kılıcı olmasa Kılıçdaroğlunun kılıcı ile kesmek lazımmış.

 19. Bahadır dedi ki:

  Bu İBB müfettişi Bahadır Erdoğan değilmiydi. Hani adaya gelip Atilayla rakı kadehi tokuşturan. Naciye raporu tuttu. Bahadıra gitti. Bahadırı atila adada ağırladı. Rakı bakıl muhabbeti sonrasında memurlara soruşturma çıktı. Sona yargılama sonası adaletin tokadı bu nifak tezgahlayıcı ekibin suratına indi. Şimdide onlar adliyenin yolunu tutsunlar bakalım.

 20. Teras dedi ki:

  Meclis üyesi avukat adanın bağrına hançer gibi saplanmış teras lido kacak binansinn avukatlığına bir ay kadar önce basladi.mesleki ve aidiyet ahlakida yok hiç yakışıyor mu meclis üyesine böyle bir yerin avukatlığını yapmak?

 21. Sedat Mucuk dedi ki:

  Olm bunlar bitimiş. Bunların görev süresi bitsin adliye yollarını çokkkkk aşındırırlar. Bunlardan bi cacık olmaz. Keltoş göbekli başgan müsvettesi bida seçilirsem diye hayal kurma. Bedava yemek içmeden göbeğn oldu hamile karılar gibi. Aynaya hiç bakmazmısın. Mılıçdaroğlunu evinde ağırladın başkan olayım diye sona nasıl bir karaktersinki seni başgan yapan adamı satıp sarhoş yalovalıya kuryk salladın. Karekterin içine şediyim

 22. Seyreden dedi ki:

  Uzman ne uzmanlık yapmışın. Sonuçta ne olacak bari onu söylememişin.Literatüre geçse iyibişimi bu. Adalara başkan olanlar adalı değilki memurları ataeşe atmasınlar. Önce yap derler sonra siz yaptınız başınızın çaresine bakın. Memurların aklının içine edeyim etsinler hep beraber başkanı şikayet bu söyledi biz yaptık bak ne oluyor. Benim imzam yok falanda başkan olacak şahsiyetsizleri kurtaramaz. Yapacakları bu onuda söyleseydin. Yanlış mı

 23. Keser sapı dedi ki:

  Düzen böyle kurulmuş. Dediğin gün gelmez. Gelen müfettişe rakı balık sofrası kurulur. Yemek yerken bir güzel işlenir. Sonra o müfettiş işte böyle rapor verir. Yargılanırsın. Allahtan hala helal süt emmiş hakim savcılar varda kötüsü olmadı yoksa onlarda rakıbalığa tav olsalardı aynen kodese bile girerlerdi. Memuriyetten atılmalarıda cabası. Ha sona birlerinin gözü kararıp farsaktan beter yapardı o başka. İlahi adalet beklenmeden kul adalet ararsa olacağı kırılan kafa göz olurdu. Sona kimse çıkıp hain odaklar Belediye başkanına saldırı yaptılar diye. Bu adamlar hak ediyor kardeşim. Kimbilir başkanlar ne hainlik yaptı diye düşünen yok. Adam boşamı birisine saldırır. Hayatı ile oynacaksın, hakimi savcıyı bağlayacaksın o adamda adaleti kendisi gerçekleştirmeyecek. Yok öle bi dünya yattığı yerde bile güvende olmasın öyle şeresfsizlik yapanlar.

 24. Baş çalan dedi ki:

  Beledityenin baş çalanı belli. Baş çalan yardımcısıda belli. Bunu bilmeyenmi var adalarada. Hüsoyu saldı çayıra bayıra imar affı çıktı ya. Paraya para demiyor matilda. Yanına kim gelirse dur sana yardımcı olsun eksiksiz işlemini yap deyip maşardan sonrak tahsilatçılığa yükselen hüsoya gönderiyor. Sonra akıllara ziyan teknik uygulanıyor. Gelen 50.000 vermeden çıkmıyor odadan. 30 bin matildanın 20 bin hüsonun payı olarak hesaba işleniyor. Matilda her hüsonun yanına adam gönderdiğinde defterine x atıyor sonra tahsilatçıyı çağırıp avantasını istiyor. Başçalanı fazla zamanı kalmadı full imar barışından meyveleri küfesine dolduruyor. Zehir zıkkım olsun

 25. Sema dedi ki:

  Herşey ne layıksa ona dönüşür derler ya başganda tipi itibarı ile büyüyen koca göbegi ile yavru dinazora dönüşüyor gibi. Ergenlik çağındaki dinazor gibi iştahlı, İmar barışı için gelenleri gördükçe salyaları akıyor. Sizcede öyle değil mi