DOLAR 6,853
EURO 7,7278
ALTIN 389,242
BIST 115314,98
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Parçalı Bulutlu

Erdem Gül, İstiklal Marşı’nı bilmiyor musun!

24.03.2019
A+
A-

Kemal Kılıçdaroğlu Büyükada Anadolu Kulübü düzenlenen toplantıda, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle buluştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmaları kapsamında bugün Büyükada Anadolu Kulübün’de partililerle buluştu.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunduğu anda CHP Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül’ün İstiklal Marşı’nı okumaması adalılar tarafından tepki ile karşılandı.

ERDEM GÜL İÇİN İSTİKLAL MARŞI’MIZI YAZIYORUZ!

İstiklal Marşı 10 kıtası okunduğunda, her sözün ruhumuzdan izler taşıdığını anlarız. Günlük hayatta bestelenmiş hali olan iki kıtayı okuyoruz ancak Milli Marşımızın tamamı 10 kıtadır. Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı sözleri, özellikle ilk okul öğrencileri tarafından da araştırılmaktadır. 10 kıtalık halini ezberlemek isteyenler bu başlık altından görüntüleyebilirler. İşte İstiklal Marşı 10 kıtası sözleri ve kabulü ile ilgili ayrıntılar.

İSTİKLAL MARŞI 10 KITASI VE SÖZLERİ

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal…
Hakkıdır, hakk’a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
‘Medeniyet!’ dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va’dettigi günler hakk’ın…
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri ‘toprak!’ diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na’şım;
O zaman yükselerek arsa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk’a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

Erdem Gül, 12 MART 1921’DE İSTİKLAL MARŞI KABUL EDİLDİ

Herkesin sabırsızlıkla beklediği şiir on gün içerisinde tamamlandı ve 17 Şubat 1921 tarihinde Sebilürreşad dergisinin ilk sayfasında “Kahraman Ordumuza” ithafıyla yayımlandı. 1 Mart 1921’de başkanlığını Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı Meclis görüşmelerinde İstiklal Marşı Şiiri, elemelerden kalan son altı şiirle birlikte Meclis’in seçimine sunuldu.

Hamdullah Suphi Bey’in kürsüden okuduğu, Atatürk’ün “Bu marş, bizim inkılabımızın ruhunu anlatır” dediği İstiklal Marşı, 12 Mart 1921 tarihinde kabul edildi.

İstiklal Marşı, kabulünün ardından İngilizce, Almanca, Fransızca, Macarca ve Farsça’ya çevirilerek, yurtiçinde ve yurtdışında dağıtıldı, mitinglerde ve törenlerde halkın manevi ve milli duygularını güçlendirmek amacıyla okunmaya başlandı.


YORUMLAR
 1. Kılıçdaroğlu azlet erdemi dedi ki:

  Erdem adayı terk et. Kılıçdaroğlu bu ş.refsizi hemen adaylıktan at. Videoyu seyret İstiklal Marşımız okunurken herkes söylüyor bu PKK lı ş.refsizin ağzı oynamıyor. Tipine bak gazeteci değil militan p.zeveng. A.ına kod.mun i.nesi. Erdemin gözleri fel fecir dönüyor ağzından kelime çıkmıyor p.ştun. Oynamıyor bile ya . bu ş.refsizi hemen azlet. Yoksa senin hakkındada kötü düşünürüm bak. Azletmezsen denilenler doğrudur diye düşünmeye başlayacam. Sende birliksin o vakit bunlarla. Tuncelili olduğun için bir sürü Rivayet dönüyor ortalarda ama düne kadar inanmıyordum . Bugün ise bekleyecem bakacam bu ş.refsiz i.neyi görevden almazsan seninde öyle olduğuna emin olacam.

 2. Ya Muhammet dedi ki:

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, beraberinde CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç ve CHP Adalar Belediye Başkan adayı Erdem Gül ile Büyükada’daki toplantı öncesinde şehit babası Muhammet Yüksel’in evini ziyaret etmişler. Ya Muhammet sana yapılan zulüm, anne babana verilen aşağılama için Türk Milleti olarak özür dileriz. PKK lı Erdem şehit evine gidipde ziyaret etmesi sizin için ölümden kötü olmalı. İstiklal marşımız okunurken mırıldanmak bir yana gözleri fırıl fırıl ksağa sola bakıp ağzını oynatmayan herih olsa olsa koyu damardan PKK lı yada PYD lidir. Ulan şehit evinde girme bari şehidimizin kemiklerini sızlatma ş.refsiz vatan haini p.zevenk

 3. Serap Dereli dedi ki:

  Ben böyle şey görmedim. Yıllardır adaya gelir giderim. Gerçi yazlıkçıyız tabi. Yorumlara bakınca defalarca videoyu serettim. Ayy bu adam hakikaten İstiklal Marşımız okunurken çatlayacaktı. Dayanamadı nerdeyse. Tansiyonu falan çıktı gibiydi. Ayol resmen fevrileşti adam. Gözleri rulet masasındaki dönen top gibi oldu. Bittide oh dedi rahatladı. Adama sanki eziyet ediliyor gibiydi. Yani ne diyim bu adamı gelecek Belediye başkanı olacak adalara. Valla çok kötü bir şey. Bu adam kesin rahatsız bir tip. İşin kötüsü Türklerden nefret ediyor. Etmese ucunda ölüm yok ya kameralar çekim yapıyor görüyor, okdar kişi toplanmış bu ulusal kanallara verilir diye düşünmüyor mu, dudaklarını oynatır yalandan söylüyormuş gibi falan yapar canım. Ama yok bu adam kesin Türk düşmanı. Aman Erdemmidir nedir bunu koymasınlar başımıza. Yazdan yaza geliyoruz ailece bu seçilirse adaya adımımızı atmayız. Sonra hiç yakışmışmı genel başkanın gelmiş Yardımcıları gelmiş. Hepsi takım elbiseli, kravat takmışlar. Erdem Gül denen a Belediye Başkan adayı olacak kişinin kılık kıyafeti sakalı tipi yemin ediyorum at hırsızı gibi. Çokmu aramışlar bunu yoksa HDP’ye verilen sözün sonucu mu bu kişiyi koydular vitrine. Bence Adalara hiçbir şekilde yakışmayan, adalıları yönetme vasfını bırakın milliyetçiliği olmayan hatta belki düşmanlığı olan birisine Adalar teslim edilemez. Kılıçdaroğlunun bunu azletmesi şarttır. Katılıyorum yukarıdaki yorum yapan arkadaşa.

 4. Süleyman Demir dedi ki:

  Serap hm Erdem GÜL bir başlangıçtır. Kemal Kılıçdaroğlu Tuncelili. Dersim İsyanını yapan ve zamanın Genel Kurmay başkanlığının gönderdiği ordu ile isyanın bastırıldığı köyde Kılıçdaroğlunun köyü köylüleri aşireti olduğunu internete girin görürsünüz. Bu ne demek mi. Anlatayim. Zamanın PKK lıları yokmu. Yani sene 1937 ler. İşte dersimdeki zamanın PKK lıları içinde 5 aşiret var biriside Kılıçdaroğlunun aşireti. Anladınızmı. Ordan kan kardeşlikleri bulunur Karabulut Kılıçdaroğlu ile şimdiki PKK lıların. Dolayısıyla Kılıçdaroğlu Amerikan projesidir. PKK lıları HDP lileri legalleştirme operasyonunun bir parçasıda Adalar oldu. İstanbulun göz bebeği. Ama aynı zamanda Batınında, Amerikanında göz bebeği. Darbe Adalardan yönetildi. Şimdi Adalara HDP/PKK/YPG tabi bunların olduğu yerde FETÖ olmazmı oldu bile. Plan bu. Yeni 15 Temmuzlara zemin hazırlama çabası var adalarda. İnşlah Emniyet Teşkilatımız bunları deşifre eder dağıtır. Ama bu mikropların ağa babası, atalarından kankardeş olan Kemal KARABULUT KILIÇDAROĞLU dur. Devletimizin önlem alması şarttır. Adalar Belediyesinde M. FARSAKOĞLU ve Atilla AYTAÇ zamanında Belediye personeline FETÖ/PYD terör örgütünüb Belediyeler İmamı olan Erkan KARAARSLAN semineler vererek eğitimler yaptığı, İBB teftiş kurulunca verilen raporlarda Kayyum atanması zaruri olduğu ile ilgili raporlarda heniz akıllardadır. Bunların araştırılığ bu hücrelerin deşifre edilmesi ve bu teşkilatın adalarda örgütlenip ülke geneline yayılmasının önünde geçilmelidir. Yetkili kurullar devreye girmelidir. Burdan tüm bu gelişmeleri ihbar ediyorum yetkililere.

 5. Büyük PKK projesi dedi ki:

  Amerika büyük PKK projesinin 3. Fazını harekete geçirdi. Bilindiği üzere ilk fazı PKK’yı meclise somaktı. İkinci ayağı PKK şehir operasyonları için tüm Türkiye’yi karıştırmaktı. Bunun içinde KCK kuruldu. Üçüncü fazı 31 Mart 2019 yerel seçimlerine entegre edildi. CHP nin, HDP ile birleştirilmesi için CHP seçmeninin ve CHP içindeki milliyetçilerin HDP’lilere alıştırılması,kaynaştırılması ve PKK lıların CHP kadrosuna girmesi, üye yapılması ileriki aşamalarda CHP’nin MYK’ya entegre edilmeleri, delegelerin HDP’lileştirimesi nihayetinde CHP ve HDP nin karar mekanizmalarının birleşmeye onay vermesi neticesinde FETÖ’nünde siaysi gücünün Türkiyede oluşturulması. İşte Amerikan Derin Devletinin planı devrede adım adım işlemektedir. Üçüncü fazının tezavürü Adalarda start almış vaziyettedir. Erdem GÜL’ün İstiklal Marşı okunurken ki vücut dili her şeyi açıklıyor. Video seyredilirse herkesin hak vereceği ortada. Erdem Gül kameranın farkında ve bu videonun sorun olacağını anladı ve paniklemiş vaziyette olduğu görülüyor. Erdem GÜL için iki zorlu durum söz konusu.
  1- Kameramanın kadrajında kendisinin de olduğunun farkında ve ikilem arasında kalmış durumda. İstiklal Marşına eşlik etse PKK askeri kanadından hainlikle suçlanabileceğini düşünüyor ve gözler sağa sola bakınıp duruyor kararsız vaziyette. Ama can korkusu ağır basıyor ve ağzını oynatamıyor bile.
  2- Acaba yalandan yere söylüyormuş gibi yapsam PKK üst düzey yöneticilerine durumun vaziyeti kurtarmak ve sonuca gidinceye kadar numara yapmak zorunda kaldım mecburen desem hak verirler mi yoksa af etmezler mi diye tereddütlü vaziyette kararsız kalıyor.
  Her iki halde maçası İstiklal Marşı için dudaklarını bile oynatmaya yetmiyor. Ne anlarlarsa anlasınlar en azından cezalandırılmam söz konusu olmaz diyor ve mum gibi duruyor.
  Önümüzdeki yerel seçimler PKK nın CHP içinde ve Belediyelerde iyice içine nüfus edeceğine tüm Türkiye şahit olacaktır. Kemal Kılıçdaroğlu Amerikanın PKK yı CHP ile birleştirip daha sonrada ikitidara taşımak için planlandığı daha sonrada FEtÖ’ yü Türkiye’ye getirip halife yapmak için çalışacakları bir proje olarak hazırladıkları yakında açığa çıkacaktır. Tüm Arapları Halife FETÖ ile Amerika’nın fino köpeği yapma projesidir. Yakında Devletimiz bunları bir bir ortaya çıkartacak ve bu hain oyunu bozacaktır. Takip edin, düşünün tek tek planlar yavaş yavaş uygulamaya sokuluyor.

 6. Hakan dedi ki:

  Erdem Gül’ün PKK uzantısı HDP li olduğunun kanıtı. Kılıçdaoğlunun 24/03/2019 da Büyükada ya gelip Anadolu Kulüpte adalılara konuşma yapması sonrası Erdem Gül tarafından yayınlanan mesajdan açıkça anlaşılıyor. Adalılara gönderilen mesaj aynen şöyle.
  “Değerli Adalıl’lar, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Büyüladayı ziyareti esnasında göstermiş olduğunuz yoğun ilgi ve katılımınızdan dolayı teşekkür eder ,saygılarımı sunarım. Erdem GÜL –CHP ADALAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ” Adalılara çekilen bu mesaj Erdem GÜL’ün CHP’li olmadığını Kemal KILIÇDAROĞLU’na Genel Başkanımız bile diyememesinden belli olmuştur. Peki bu gazeteci CHP’li değilse hangi partilidir veya kime hizmet etmek için Adalara eyalet valisi gibi CHP Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ataması yapılmış gibi gönderilmiştir. Anadolu Kulübünde İstiklal Marşımız okunurken dudaklarını bile oynatmamaya, görüntülerde bile yanlış anlaşılmaya mahal vermemeye çalıştığı görülmektedir. Yanlışlıkla İstiklal Marşımıza eşlik ediyor gibi bir görüntünün kendisini sıkıntıya sokacağının farkında olarak gözleri İstikla Marşımız okunurken dört dönen Erdem GÜL kanaatimize göre PKK nın KCK kanadının yöneticilerinden olduğu kuvvetle muhtemel. KILIÇDAROĞLU’nun Anadolu Kulübündeki ziyaretinin videosu ve Erdem GÜL’ün İstiklal Marşımızdaki hali,vücut dilini görmek isteyenlerin bahse konu vidoyu indirme sayısı şimdiden 200.000’ni geçti. İndirenlerin sosyal medyada paylaşım rekoru kırdığı vidonun linki https://youtu.be/-R3Z2jBIN_U. Adalı hemşerilerimizin ve Adalarda oy kullanacakların, Çanakkalede tüm batı dünyasına, karşı Çanakkale geçilmez diyen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün , Ülkemizin Güneydoğusunda ve sınırlarımızın ötesi olan Afrinde PKK/PYD vatan haini teröristlere karşı mücadele etmiş ve şehitlik mertebesine ermiş olan sayısız kahramanımızın kemiklerini sızlatmamaları için seçmenlerin oylarını kullanmadan ı önce bu videoyu mutlaka seyretmeleri ve CHP’ye verilecek oyların tiniyeti belli olmayan, İstiklal Marşımızı söylemeyi bırak, dudaklarını oynatıp söylüyormuş gibi davranmasınıda bırakın, dinlemesine bile katlanamadığı her hali ile belli eden bu şerefsize oy vermiş olacağınızı biliniz. Adamıza yakışmayan PKK lı olduğunu her hali ile belli eden bu şerefsiz vatan haininin, bizlere hükmemesinin önüne yine biz CHP’li seçmenler önüne geçeceğiz. Şekliyle,görüntüsüyle,konuşmasıyla,hitabetiyle üç beş beylik kelimeyle bizleri kandıramayacak. Kemal KILÇDAROĞLU’nu, ne olduğu belli olmayan böyle bir ş.refsizi Adalıların başına sömürge valisi gibi atadığı için kınıyor ve gizli kapılar ardından yapılan görüşmeler sonucu buraya gönderdiği bu tipinde bile memelet olmayan Erdem GÜL’ü derhal buradan adayşıltan istifa ettirmesini aksi takdirde CHP li adalılar olarak bir tek oyumuzu vermeyeceğimizi açıkça beyan ediyoruz. Adalar İlçe Teşkilatını ve Savcılığını bu şahısın kapsamlı araştırmaları için göreve davet ediyoruz.

 7. SORUM VAR SANA dedi ki:

  Erdem GÜL Gün Başlıyorda konuşmuş ki ne, konuşmuş. Gazeteci arkadaşları işe güle oynaya sakalı, sohbetli, reklamasyon yaparken kendini aşmış. Tamamda oy istediğin kişiler adalılar farkındasın değilmi Erdem GÜL. Ama söyleşide nerdeyse Adalıları da mongol yapmışsın. Diyorsun ki Adalara geldiğimde alttan altan adaları yönetecek adalı yokmuydu da Erdem GÜL geldi diye söyleniyorlar ama bana en acıtası soruyu sormuyorlar. Zaten adalarda soru sorma sıkıntısı var. Sormuyorlarda sormuyorlar. Sonrada Adalılık mevzunu senden dinlerken yine cümle adalının içine edecek söylemini yaptın çıktın. Sonrasında 2001 krizinde İstanbul’da bunaldığında arkadaşlarına hadi adalara kaçalım demişin. Kaçmışsın BURGAZADAYA, olmuşsun bir anda adalı falan muhabbetini anca meslektaşlarınla geyik yaparken anlatırsın. Adalılık öyle 20 yıl önce 2 saatlik adaya kaçmakla, florosayıyla, florasanla, adalılık bilinciyle olmuyor Erdem GÜL efendi, geç bu geyikleri. Sonada diğer adalarada yuvarlak kelimelerle gitmişsin ama hangisine ne zaman gittiğini bilememişin. Ama bu akıl gitmelerinle pardon adalara fırsat buldukça 2001 yılında gitmiş olmanla adalı oldun çıktın bilader. Adalılarda soru sorma özürlü zaten. Sormaya korkuyoruzdur belki. Yanında taşıdığın çam yarması MHP bıyıklı gorille dolaşıyorsun ya belki ondan soramıyoruzdur kim bilir. Adam iki kişilik yer kaplıyor yemiş helaya gitmemiş şişmişte şişmiş neden yanında dolaştırıp duruyorsun. 2001 krizinde de Burgaz adasına giderken yanında mıydı hiç ayırmıyorsun yanından. Korkma ya adalılar bir şey yapmaz sana. Onunda hikayesini anlatsaydın ya programda. Göt korkum vardı adalı adaylara karşı emek hırsızılığı yaptığım için Adalar ayaklanmıştı ellerinde pankartların sopalarla bekliyorlardı. Adalara gidişimi göt korkum yüzünden iki kezde erteledim diye. Adalılar Soru bile soramıyorlarmış öylemi. Ya sahi sorsak soru cevaplarımsın. Sana EN CAN ALICI “ACITASI” SORU ARTIK ADALIMISIN DEĞİLMİSİNDE DEĞİL AŞAĞIDAKİLERE CEVAP VER BAKALIM. Hadi sana soru soralım da delikanlıysan da cevapla.TV de öyle atıp tutmaya benzemez ama cevap isteriz yoksa seni rezil ederiz söyliyeyim. Her bir maddesine. Adalılar soru sorma özürlüsüymüş haaa.
  1-) CHP’li misin ?
  2-) CHP’liysen partiye kaydın varmış ?
  3-) CHP’ye üye değil, CHP’li hiç değilsen, emek hırsızlığını geçtik artık neden dersen emekleri çalınanlar kıçından ayrılmadan yavşaklık yapar durumdalar ya o bakımdan geçtik birde giden onların emekleri, ağlayan, yaygarayı kopartan, adayı sokmayın bu ibneyi deyenler, CHP ilçe yönetimi ve partililerin hepsi istifa edecek diyenler onlar, ilçe başkanı yapılınca peşinde koruma gibi dolaşanlar da, toplantılarda elini tutup havada çamaşır gibi sallayanlar da, senin sanki bir şeye benzeyen pis kirli sakalına özenip benzer sakalı bırakıp ardında dolaşanlar da, başkan adayı olupta meclis üyeliğine tav olanlar da onlar olduğundan emek hırsızlığından bahsetmiyoruz dememek ki siyaset böyle bir şey onu öğrendik Adalı aday hemşerilerimizden. Artık siyasi,şahsi kişilikleri ve yaptıkları büyük döneklikleri ile adalılara yakışmayan ancak senin kadar adalı olabilecek omurgasız bu kişiliklerden hiç bahsetmiyoruz. Soru şu CHP’li değilsen bu ne işin var CHP listesinden Başkan Adaylığında ? Adalıları kandırmaya utanmıyor musun? Bu halk yani adalılar seni CHP’li zannettikleri için oy veriyor biliyorsun. Senin üstün gazeteci kişiliğin yada pis şekilsiz sakalının hayrına vermiyorlar. Neden dürüstçe halka ben CHP’Li değilim HDP ile varılan bir proje anlaşmasının ürünü olarak karşınızdayım. Bunu dürüstçe size söylemek durumundayım demiyorsun. Hadi sen söylemedin senin ne tiniyette olduğunu GÜN BAŞLIYOR programındaki gazeteci olacak arkadaşların biliyor. Önceden bana sorun diye verdiğin sorular haricinde bu soruyu neden sormadılar sana. EN CAN ACITICI SORU BUYDU BENCE Erdem GÜL. Hadi bakalım burada cevap ver verebiliyorsan.
  4-) Sen HDP’li misin ?
  5-) PKK’lı mısın ?
  6-) PKK lı değil yani dağ kadrosunda değilsin ama PKK’yı tam destekleyen ve PKK’ya askeri kanadımızdır diyen, siyasi kanada mensup HDP liysen ve Türkiyenin Güneydoğusuna KÜRDİSTAN diyen HDP eş Başkanı Sezai Temelli gibimi düşünüyorsun. Eğer öyle düşünüyorsan niye Kürdistan’ın bir ilçesinde Adaylığını koymadın Adalara geldin? Yoksa sizin nüfusunuzun çoğaldığı her yer Kürdistanmı oluyor. Eğer öyleyse Amerikaya gidip orda üremeye başlayın da Amerikayı Kürdistan yapar bu arada Amerikan belasından dünyayı kurtarır NEWYORK’kada başkan adaylığını koyardın Erdem GÜL efendi. Oranın florasınıda, bilincinide çok çabuk kapardın sende o kabiliyet var. Reisi bile yayan bıraktın muhabbetlerinde.
  7- HDP liysen ve CHP den adaylığını koymakla tüm Adalıları kandırmış olmuyor musun? Bu sana etik geliyor mu?
  😎 Anadolu Kulübünde Türkiye Cumhuriyetinin şehit kanlarıyla yazılmış İstiklal Marşı okunurken bırak söylemeyi nerdeyse dinlerken ortadan çatlayacak duruma geldiğin gözüküyor. Mademki İstiklal Marşımızdan bu kadar rahatsızsın, seni bukadar gerdi, çıkışta şehit evine taziyeye gitmeni miden kaldırabildin mi? Yoksa ohh be bir Türk Askerinin daha sönmüş ocağına gidip de keyifleneyim mi dedin? Nasıl bir riyakarlıktır, ahlaksızlıktır Erdem GÜL ? Bu ziyaretinin arkasındaki hazzın İSTİKLAL MARŞIMIZA katlanmadaki eziyetini ortadan kaldırdımı?
  9-) Riyakarlık dedim de senin arkanda da riyakarca meclise koyduğun adamlar olduğunu biliyor musun? Mayısta devam eden mahkemenin sonucunu bekleyen meclis üyelerinin olduğunu biliyor musun. Konuştukları Erdem ceza alıp içeri girince ben en geç 2 ay sonra Adalara başkan ben olacağım derken, diğer meclis üyelerinin de hayır ben olacağım dediklerini, pazarlıklar yapıldığını biliyor musun ?
  10-) Daha sen adalara gelmeden önce seni istemeyen partililerin adalara geleceğin gün İlçe Emniyet Müdürlüğünden yürüyüş izni almaya çalıştıklarını ama izin verilmediğini, sen geldiğinde seni pankartlarla karşılamaları ve protesto edeceklerini öğrendiğinde gelmekten vazgeçtiğin doğrumu ?
  11-) Bu doğruysa adalılar sana soru sormayı bırak daha etkili girişimlerde bulundukları belli. Hala TV ye çıkıp hele bir soru sorsunlar şaklabanlığı sence oy toplamana yetecek mi?
  12-) Senin CHP postu altında HDP li olduğun adalı CHP li seçmenin hepsi bilse acaba onların oylarını alabilirmisin ? Sana HDPMli olduğunu bile bile oy vermeyeceklerini bildiğiniz için mi kendiniz bukelemun gibi gizliyorsunuz?
  13-) PKK’nın ve HDP’nin amacı Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerini de içine alacak şekilde Suriye, İran ve Irak toprakları üzerinde Kürdistan olarak adlandırılan bölgede Marksist-Leninist ilkeler doğrultusunda Bağımsız Birleşik Demokratik bir Kürdistan devleti kurmak. Bu amacını gerçekleştirmek için silahlı katliamı esas almıştır. Bu uğurda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri başta olmak üzere silahsız ve masum bölge halkına karşı katliamlara giriştiği gibi, ekonomiyi zarara uğratmak, istismar noktası olarak gördükleri geri kalmışlığı kıracak yatırım ve hizmetleri engellemek için araç gereç, kuruluş ve tesislere sabotaj türü saldırılarda bulunmakta, turizm sektörünü baltalamak silahlı kuvvetlerimize kalleşçe pusu, Dağlıca katliamları ve benzerlerini yapmak, sonrada senin gibi şekliyle teröriste benzeyipte dötü silah tutmaya yetmeyip KCK yapılanması altında şehirlerde medyada üç beş uyduruk beylik laflarla biz adalılara barış, özgürlük, adalet vermeye geldik deyip adalara hemde ATATÜRK’ün partisinden aday olarak gelecen birde şehdimizin evine gidecen. Sen ne aşağılık bir sinsi adammışın Erdem GÜL. Adalarda kavga yok ki barış getirecen. Tutsak değil ki özgürlük getirecen. Bu söylemleri adalılara mı? adalardaki sonradan gelen kürt vatandaşlara mı ? söylüyorsun Erdem GÜL? Bunlara da bir cevap ver? Anlasın seni, sana oy verecekler. CHP ‘li Kırmızı başlıklı kız romanındaki PKK’lı kurt musun, çakal mısın cevap ver hadi bakalım ?
  Al sana sorular hani soru sormuyorlar diyordun ya. Belki cevap alırız. Hiç sanmıyorum.

 8. USA/Fetö prj dedi ki:

  Bence KILIÇDAROĞLU USA/Fetö prj ‘dir. Ne zaman ortaya çıktığına bakın,nasıl Genel Başkan olduğuna bakın. Tuncelili olmasına bakın sonra şu parçaları birleştirin. Babası yada anası dedesi Dersim İsyanında Telef olmuş. Türkiyeye düşman bir çocuk olarak 1937 den 11 sene sonradoğmuş. Kin duygularına sahip. Kime karşı Türkiye Cumhuriyeti devletine tabii. Tuncelini Dersim İlçesi nüfus o zamanlar 90 bini geçiyor. Askere giden sayısı 600. Onlarda aralarda kalmış olan Türkler gidiyor. Kürtlerin ellerinde silah komşu köyleri basıp talan ediyorlar. Karşı gelenleri öldürüyorlar. Bastıkları köylerde yine kürt köyleri. Aynen PKK nın güneydoğuda yaptıklarının aynısını 1930 lu yıllarda yapıyorlar. 1937 de devlete karşı başkaldırının cezasını ağır şekilde ödüyorlar. Yalvarmalar yakarmalar mektup yazmalar fayda etmiyor. Torun Bay Kemal 1948 de doğuyor. Aklı Kemale erincede Devletten nefret eden bir çocuk büyüyor ama içindeki nefrette onla beraber büyüyor tabi. Onun CHP’ye montajınai Genel başkanlığa kadar giden yolu bu nefreti sayesinde oluyor. Fetö/USA Türkiye derin kolu bu nefreti PKK nın sadece HDP ile bir yere varamayacağını görüyor ve CHP nin PKK laştırılması için işte bu noktadan sonra KILIÇDAROĞLU’nu kullanıyor. Zaten o dah hevesli. Niahayetinde intikamını alabilecek Türkiye Cumhuriyetinden başlıyor PKK lı ve HDP lileri CHP nin içine montaja. Türk insanlarının ATATÜRK sevgisinden faydalanıyor. Ve adaylarını işte Erdem GÜL efendi gibi PKK lı adamları Parti Meclisi, temayül demeden diktatörce bu olacak diyor ve bu İSTİKLAL MARŞI’mızın düşmanlarını başımıza musallat ediyor. Allah Belanı versin KILIÇDAROĞLU inşlah bu yaptıkların çoluğundan çocuğundan çıkar. İnsanları kandırıp kumpaslarla başımıza musallat ettiğin bu PKK’lılarında zürriyetleri kurur da çoğalamazlar inşallah. Aklıma daha başka beddua gelmedi sabah sabah. Allah belanızı versin bu canım ülkenin düşmanlarının. Kumpasçılarının.

 9. Gazeteci dedi ki:

  Anadolu klübünde Erdem Gül’ün İstiklal Marşımızı okumadığı ile ilgili videoyu Belediyede taşeron elemanı olarak çalışan Destan Özgit çekti ve yaydı.
  Destan Özgit Chp Gençlik Kolları Başkanıydı zamanında.Ne oldu da şimdi Chp yi karalayıcı işler yapıyor.Destan bu videoyu kendi kafasına göre çekmedi. Sevgilisi olan Basın Yayın Müdürü Şebnem Kırteke’nin talimatını almadan böyle bir iş yapmaz.

 10. Handan Songül dedi ki:

  Erdem GÜL bey demişki İstiklal Marşımızı içimden okudum. Konsantre olmuşda dudaklarını kıpırdatamamış. Ayol içinden konsantre olan adamın gözleri fırıl fırıl rüzgar gülü gibi dönermi. Bence savunması söylememsinden kötü olmuş. Konsantre olduysan gözlerin sabit olur. Belli işte daha fazla uzatmaya gerek yok İstiklal Marşımızı okumak istememiş. Şimdide kıvrmalar yapıyor. Ben CHP li bir ailenin kızıyım. Ama istiklal marşımızı okumayan gözleri ile fink atan bir adama CHP değil babamın partisi olsa valla billa oy vermem. Vermiyeceğimde. Bu yerel seçimlerde oyum Erdem GÜL’ün olduğu CHP ye gitmeyecek. Adanın beyefendi siması olan Coşkun ÖZDEN beye vereceğim. Hiç değil oda sol partiyi temsil ediyor. Hem de dürüstlük timsali Ecevit’in partisi. Çoşkun beyde hiç değil hem adanın çocuğu,hem milliyetçi hem de PKK’lılara geçit vermez. Vermezsin değil mi Coşkun bey

 11. Zeynel dedi ki:

  Size nolirr. Habire aklınızı PKK ile bozmuşunuz. Kardeşim adada bir tane eylemi yaptık. Yapacağımız yeri bilirizde sizlerin böle konuşması canımızı sıkıyor. Aklınızı başınıza devşirin herkesi takip ediyoruz. Bu yorumları kimler yapıyor biliyoruz. Siz anladınız ne diyeceğimi. Aklınız almayalım işinize gcünüze bakın. Bırakın bir kardeşimiz Belediye Başkanı olsun. Bizde utanmadan İstiklal marşımızı okumadı diyosunuz hala. Yok bide okusaydı. Yok ya

 12. Mıdır Deliırmak dedi ki:

  Son günlerde eski ilçe başkanı Mıdır Deliırmak ağzından bir dilekçe ortalarda dolaşır durur. Dilekçede var ya CMP parisinin Genel Müdürü Mılıçdaroğlu için MKKlı Mabdullah Mağca neyse Munceli Mersinli Mılıçdaroğlu aynı kategoride. Maili alan var almayan var. Almayanlar için bu haberden eksik kalmasınlar ben aktarayım diyorum. Valla var ya zehir zemberek bir dilekçe. CMP partisinin Genel Müdürü Mılıçdaroğluna bile göndermişler. Gönderende her kimse lakabı etiketçi baba derler. Lafı uzatmadan kısaca anlatimm.
  “Bendeniz 2014 yılı Adalar İlçe Başkanlığını yapmış daha sonrada İl Başkan Yardımcılığınızı yapmış Mıdır Deliırmak” ın deyip kaleme alınan dilekçede, Mıdır Deliırmak sanki istifa edip, etmemesi arasında kararsız kaldığı, ancak istifa etmese de CMP partisinin Genel Müdürü Mılıçdaroğlu’nun dokuz yıldır iş başında olduğu görevleri ve yanlışları ile bugüne kadar Türkiye’nin geleceğini köklü şekilde etkilediğini, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde önce MHP ile yaptığı ittifaktan, daha sonrada HDP ve İYİ parti ile yaptığı ittifakların yanlışlıklarını örnekler verilerek tespitler yapıldığı, CMP partisinin Genel Müdürü Mılıçdaroğlu’nun bu ittifakları hiç yapmayıp Genel Başkanlık koltuğunda oturması halinde bile 17 senelik iktidarın yıpranmasından ve ekonomik krizin tepki ve kararsız oyları ile CMP’nin kendi başına %50 oy almasının mümkün olacağından tutun, özellikle PKK’nın devamı yada siyasi kanadı olan, HDP ile ittifakın, CMP’yi bitirme noktasına getirdiği, Milliyetçi CMP’lilerin bile kendi partilerine oy veremez hale geldiğini, HDP’nin adının CMP’nin meclis üyeleri ve Belediye Başkanlarının arasında olmasının ekonomik tepkiyi, halkın geçim sıkıntısını bile unutturduğu, Türk milletinin her şeye göğüs gerebileceği, ama vatan hainlerinin ve PKK’nın adının anılmasına dahi müsamaha göstermediğini, bu yüzden de halen muhalefette kalındığını, HDP’ye yanaşılmasının, CMP partisinin Genel Müdürü Mılıçdaroğlu’nun kökeninin Kürt olması ve Dersim İsyanında Mılıçdaroğlu’nun aşiret ininde yer almasının etkisi olabileceği gibi özgün, ciddi tespitler yapıldığı ve hal böyle değilse bile, kamuoyunun bu şekilde değerlendirmesinin neticesinde, CHP’nin yıllarca muhalefette olmasının sebebinin, CMP/HDP ittifakı olabileceği, halkında bunu affetmediği, İBB adayı olarak kendini her alanda kanıtlamış ve CHP’nin ikinci adamı pozisyonundaki Muharrem İNCE varken, CHP’nin en kuvvetli adayını, CMP partisinin Genel Müdürü Mılıçdaroğluna koltuk korkusu yüzünden kenarda tutup, yerine nispeten tecrübesi, hatip yeteneği ve vizyonu eksik/yetersiz Ekrem İMAMCIOĞLU’nu koymuş olmasının, bedelinin ağır olabileceği, CMP partisinin Genel Müdürü Mılıçdaroğluna bu tercihleri ile seçimin sonucunun sorumluluğuna, bu defa mazeret bulmadan katlanması gerektiği, istifasını da Anıtkabire Atamızın huzurunda özür dileyerek önce ziyaretçi defterine yazmasını sonrasında basına açıklamasını talep eden bir dilekçe 26/03/2019 tarihinde yazıldığı ve mail adreslerine bakılınca CHP genel merkezine kadar gönderildiği anlaşılmaktadır.
  Dilekçedeki teşhis ve tespitler gerçekten çok etkileyici. CMP partisinin Genel Müdürü Mılıçdaroğluna bu seçimlere kadar yaptığı ittifaklar doğru olsaydı, CHP’nin şimdiye kadar iktidara geleceği muhakkaktır. Bu seçimdeki Belediye Başkan adayları ve meclis üyelerinin isimlerine bakılırsa, KILIÇDAROĞLU her ne kadar HDP ile bir ittifak olmadığını beyan etmiş olsa da, çok yerde CHP’nin başkan adaylarının, meclis üyelerinin HDP’li veya sempatizanı olduğu iddia edilmektedir. Türkiye Genelinde bu iddialarını yalanlayacak örnekler hayli çokken, uzaklara değil Adalar Belediye Başkan adayı Erdem GÜL’e bakılması halinde bile, İstiklal Marşımızı söylemekten imtina eden, hatta ağzını zamkla yapıştırmışlar gibi duygusuz dururken gözleri fırıl fırıl sağa sola bakarak bir an önce marşımızın bitmesini bekleyen tavrı, kamuoyuna gönderdiği telefon mesajlarında, CMP partisinin Genel Müdürü Mılıçdaroğluna CMP genel Başkanı diyerek, kendisinin genel başkanı olmadığını hissettiren söylemi ile seçim vaatlerinde, HDP Eş Başkanı Mervin BULDAR’ın her platformda Kürt seçmenlere tahrik edici söylemi olan BARIŞ, ÖZGÜRLÜK tek tip haline getirdikleri tahrik kar kelimelerinin aynısını, Merdem MÜL’ünde hem de Adalar gibi bir yerde, söylemlerin saçma kalacağını düşünmeden, HDP’nin genel sloganı haline gelmiş beylik kelimeleri söylüyor olması, Adalar Kamuoyunda da büyük tepkilere neden olmaktaydı.
  CHP’nin bugüne kadar Türkiye genelinde yaptığı siyaset ve Adalar ilçesindeki Başkan adayının da, HDP’nin klasik tüm özelliklerini(Türk Bayrağımıza,İstiklal Marşımıza,Atatürk’ümüze saygısızlıkları) ve söylemlerini(Barış,Özgürlük)üzerinde barındırması ile adeta CMP Genel Merkezine bir isyan şeklindeki, bugüne kadar yapılmış ve halen yapılmakta olan yanlışlıkların tespitlerini ve sonuçlarını gösteren marjinal dilekçe, Adalarda olduğu kadar CMP Genel Merkezinde de yankı bulduğu, CHP’nin eteklerindeki dökülen taşlardan rahatsız olunduğu ve yazıyı yazan veya sebep olan Mıdır DELİIRMAK hakkında disiplin soruşturması ile partiden atılması için işlem başlatıldığı söyleniyor.
  Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali. Kral çıplaktır diyen tarzda dilekçeyi yazan eğer ki Mıdır DELİIRMAK ise tespitlerinin büyük çoğunluğuna katılıyor ve böylesine cesaret ile partisini ve Genel Başkanını eleştirebildiği ve Türkiye siyasetinde unutulan liderlerin başarısızlıkları, yanlış tercihleri sonucunda kaybedilen iktidarın sorumluluğunun özrü demek olan İSTİFA’sını isteyebilecek cüreti gösterebilmesini tebrik ediyoruz. Dilekçenin son kısmı hayata geçirebilinseydi, herhalde Türkiye siyasi tarihine altın harflerle yazılabilecek, unutulmaz bir eylem olacakmış. Dilekçeci son cümlesinde “Ancak bu şekilde ATAMIZ huzur bulacak ve istifanız anlam kazanacak kanaatindeyim.” cümlesindeki tavsiyesini bence tüm siyasi parti liderlerinin yaptıkları yanlışlıklar sonucunda günah çıkartma benzeri bir eyleme haline getirmeleri, çok anlamlı gelenek olacaktır.

  Siyasilerin hata yapmasının bedeli ve özrü olan istifalarını, Atamızın huzurunda anı defterine yazarak ölümsüzleştirilmesi, gelecek kuşak siyasiler içinde güzel bir gelenek olacaktır kanaatindeyiz. Her kim ki bu dilekçeyi kaleme aldıysa çoğu yazılanlara tereddütsüz onayladığımızı bildirir aşağıda bahse konu marjinal dilekçeyi, Adalıların kesin bilmesi gerek diye düşündüm ve ipuçlarını verdim. Tam8 sayfa bir yazı ama var ya dolu dolu ve iddialar tespitler bana göre 10 numara 5 yıldız. Merak edenler CMP ilçe başkanı faytoncu yanar dönerden alabilir. Zaten Dilekçeyi adaya yayan o. Herkese gönderdikten sonra yalakalık yapıp CMP partisinin Genel Müdürü Mılıçdaroğluna bile gönderdi pişkin Maykalcı ilçe başkanı. Hesapta Merdem Müle çalışıyor gibi hep yanında da sor bakalım asıl kime açlışıyır diye mazateci Merdem. Ne saf bir şey çıktın MKK lı bilader. Ula senden MKK lı olsa varya ancak malzemeci olur.

 13. Zeki Örs dedi ki:

  Çok isabetli tespitler bence. Kılıçdaroğlu CHP’yi yavaş yavaş Kürtlerle dolduruyordu bunu herkes biliyordu. Ama son dönem iyice azıttı resmen CHP kadrolarını HDP li ve PKK’ya bulaşmış olan terörist artıkları ile dolduruyor. İnanılması güç ama sonrada ortalarda dolaşan H…D… adının geçtiği dilekçedeki tespitlere katılmamak mümkün değil.Önümüzdeki seçimler CHP ve HDP birleşelim denirse hiç şaşmayın. Kılıçdaroğlu CHP’yi bitirdi. Ülkeyi AKP’ye kendi eliile teslim etti. Hiç yalandan yere ortalarda konuşup durmasın. Artık kimse ona inamıyor. Ama istifasını beklemeyin. CHP ‘yi barajın altınada düşürse ben memnunum istifa etmiyorum der geçer. Pişkinlikte sınır yok. CHP ülke için çok tehlike arz ediyor şu an hemede iddia ettikleri AKP ‘den kat fazla.