DOLAR 6,7775
EURO 7,3839
ALTIN 360,06
BIST 93.225
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

Erdem Gül’ün otoritesini gören var mı?

18.08.2019
A+
A-

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül mazbatasını aldığı günden bugüne kadar yaptığı icraatların, idari iş ve işlemlerin, belediyeyi yönetmek için yaptığı atamaları mercek altına aldığımızda ortaya çıkan tablo çok vahim.

Erdem Gül, her ne kadar İlçe Emniyet Müdürlüğünün düzenlediği Huzur Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında kendi takviminin Eylül, Ekim ayında başlayacağını beyan etse de gördüğümüz eksiklikleri belirtmemiz bizim asli görevimiz. Üstelik Erdem Gül’ün Adalar’ı sel götürürken haber bile vermeden Adalar’ı terk etmesi ve nerede olduğu bilinmemesi de ayrı bir konu!

Vahim tabloya bir göz atarsak, maalesef Adalar’da çöp toplama hizmet işinde halen bazı eksikliklerin bulunduğu gelen bilgiler arasında. Fen İşleri Müdürlüğü’nün bağlandığı başkan yardımcısı Hacer Özdemir’in yeni işine konsantre olmaması, kendini Mali Hizmet Müdürü sanması yüzünden her ne kadar İBB’nin iyi niyetli çalışmaları olsa da Adaların merkez meydanları dışında, tepe mahallerinde çöplerin alınmadığı, çöp tepelerinin oluştuğu, salgın hastalık riski taşıdığı Adalılarca sıklıkla şikayet konusu edilmektedir. Gazetemize mütemadiyen toplanmayan çöplerle ilgili şikayetler gelmekte. Özellikle geçmiş iki büyük bayram olan Şeker ve Kurban Bayramı’nda, Zafer ve 23 Nisan Çocuk bayramlarında, belediyelerin asıl işi olan çöp toplamanın gereğince yapılmadığını belirtiliyor. ‘Günü birlikçi çok geliyor, nüfus artıyor’ bu söylemler bahane olmamalı. Ona göre önlemini alacaksın. İBB’nin de yardımıyla yakında bunun da düzeleceği ümidimizi taşıyoruz.

Bir başka eleştirilen konu ise Erdem Gül’ün, Mali Hizmetler Müdürü Hacer Özdemir isimli memurunu, iki aya yakın süredir, Adalar Belediyesi Başkan Yardımcılığına vekaleten atamış olmasına rağmen, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden alamıyor olmasıdır. İlk bakışta anlaşılmaz görünen bu atama ile aslında Hacer Özdemir’in bir güç savaşı içinde inat ettiği ve etkisiz başkan yardımcısı olacağıma, para musluğunun başındaki müdür olurum tercihi yattığını anlamak zor değil.

Belediyenin kasası başında olan Hacer Özdemir’in görevden alınma yazısının tebliğ tarihinden sonra belediyenin kasasından çıkan her kuruş ona sorumluluk doğuracağı gibi belediye başkanına da benzer sorumluluğu doğuracağı muhakkaktır.

Belediye başkanı ita amiri olarak ortada yetkisiz şekilde makamı işgal ediyor konumunda olan memuru için işlem yaptırmıyor olması ile suç işlediği, bu memurunu Kaymakamlığa, Savcılığa şikayet etmediği için sorumluluk aldığı gelen bilgiler arasında. Makamını boşaltmayan memuruna karşı, belediyenin güvenlik güçlerine talimat vermesi hainde bile 15 dakika içinde makamı boşalttırabilecek iken, neden yapmadığı hususunda ortalıkta çirkin söylentiler dolaşmaktadır.

Aslında Erdem Gül’ün otoritesi, Hacer Özdemir’in Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden alınma ve başkan yardımcılığına atanması ile ayaklar altına alındığını söylemek yanlış olmaz. Düşünün ki; Belediye başkanı olarak tek yetkinin sizde olduğu bir ortamda, bayan memurun teki çıkıyor ve sizin otoritenizi tanımıyor. Herkesin içerisinde size itaatsizlik yapıyor. ‘Beni görevden alırsan seni hem Kılıçdaroğlu’na şikayet ederim hem de savcılığa’ diyor ve sende belediye başkanı olarak bu şantaj gibi tehditleri sessiz bir şekilde dinliyorsun. Sonrası mı, kadın bu tehditler sonrası göğsünü gere gere, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden alınma yazına uymuyor ve müdürlüğünü de teslim etmiyor. Şu an hem Mali Hizmetler Müdürü hem de belediyenin WEB sitesindeki personel şemasına bakılacak olursa Adalar Belediye Başkan Yardımcısı…

Peki müdürlüğü neden teslim etmiyor diye soracak olursanız, bahanesi yerine konulması için Küçükçekmece Belediyesi’nden geçici görev ile getirilen, her ne hikmet ise soyadı da kendi soyadı ile aynı şekilde Özdemir olan Songül hanımın bilgisayar işletmeni olmasıymış.  Yani selef olarak kendisindeki özellikler ile vasıfsız halefine teslim edememesiymiş. Özet ile demesi o ki, Mali Hizmetler Müdürlüğünü Songül Özdemir hanıma devretmesi halinde telafisi mümkün olmayan sonuçları olurmuş.

Şimdi Hacer Özdemir’e sormak lazım.

 1. Mali Hizmetler Müdürlüğü yapabilmek için dört yıllık yüksek öğretim kurumunu bitirmen gerekirken, iki yıllık okul mezunu olarak müdürlük yapmanızın mümkün olmadığını bilmiyor musunuz?
 2. Siz iki yıllık yüksek okul mezunu olarak kendinizi Mali Hizmetler Müdürlüğüne yeterli gördükten sonra dört yıllık yüksek okul mezunu olan Songül Özdemir’in müdürlüğü hak edip etmemesi size sorumluluk doğurmaz bunun farkında mısınız?
 3. Devletin müdürlük makamını liyakatiniz olmadığı halde işgal ettiğiniz, müdürlük hak ve maaş farklarından yararlandığınız ve kamu zararına neden olduğunuz müfettiş raporları ile tespit edilmişken şimdi bir başkasının bu makama uygun olmadığı gerekçesi ile makamı boşaltmadığınız ve adeta işgalci konumda olduğunuz size doğrumu gelmektedir?
 4. Yani şunu mu demek istemektesiniz. Eğer hukuksuzluk varsa ben yapabilirim ama başkası yapamaz mı? Yaparsa savcılığa mı şikâyet ederim mi? Demektesiniz
 5. Basın Yayın Müdürlüğü bütçesinde bulunan ve belediye başkanlarının temsil ve ağırlama kaleminden kullandıkları ve çoğunlukla lokantalardaki yeme içme masraflarından oluşan faturalar ile Mali Hizmetler Müdürlüğü bütçesinden bu tip faturaları hemen ödediğiniz, Erdem Gül’ün pek çok illegal masrafını Basın Yayın Müdür v. olan Şebnem Kırteke  tarafından hazırlanan ödeme talimatları ve eklerindeki nereden, ne şekilde alındığı belli olmayan faturalar ile ödendiği, Erdem Gül’e, beni zorla görevden alacak şekilde bir işlem yaptırman halinde ve Kaymakamlığa şikayet edersen, savcılığa verirsen, bende bu naylon faturalar ile ödeme belgelerini savcılığa verir senin ipliğini pazara çıkartır, hakkında işlem yaptırırım dediğiniz ve Erdem Gül’ün sizin bu tehdidinizden dolayı görevinizden alamadığı söylentileri doğru mudur?
 6. Memuriyet hayatınız boyunca size kamu zararı suçlaması ile soruşturma izni verildi mi?
 7. Altaş çöp toplama hizmet işini yapan firmanın tüm temlik borçlarını ve alacaklarını öncelik vererek ödediğiniz, araç kiralama işini yapan yan firmasının tüm hakediş alacaklarını, muhasebe işlem sırasına bakmadan ve bu firmalardan daha eski alacaklılar ve icra takipleri mevcutken, öncelik ödemesine sahip bu firmaların alacaklarını ödemeyip, Altaş ve yan firmasının tüm birikmiş alacaklarını ve ödemelerini yaptığınız ve karşılığında menfaat sağladığınız doğru mudur?
 8. Mali Hizmetler Müdürlüğünü bırakmak istememenizin nedeni, istediğiniz firmalara, istediğiniz şekilde ödeme yapma kabiliyetinizin dolayısıyla kendinize menfaat sağlamanızın olması mıdır?
 9. Ödeme yaptığınız firmalar ile bir dirsek temasınız var mı? Veya bu ödemeler karşılığında jest olarak hediyeler veya yurt dışı seyahatlerinizin finansmanı karşılandı mı?
 10. Mali Hizmetler Müdürü olarak, Basın Yayın Müdür V. olan Şebnem Kırteke’den müdürlüğünüze gelen ödeme emirlerinde ön mali kontrol yapıyor musunuz? Fatura sahiplerinin ne hizmet karşılığı faturayı kesmiş olduğu, faturanın naylon yada gerçek olup olmadığını, içeriğindeki hizmet işinin veya satın almanın yasalara uygun olup olmadığını kontrol ediyor musunuz? Veya başkanı ilgilendiriyor diye anında ödeme işlemini gerçekleştiriyor musunuz?
 11. Erdem Gül döneminde kaç tane lokanta, yemek faturası veya doğrudan temin evrağı hazırlandı veya ödediniz? Lokantaların ismini ve tutarını belirterek,  Adalar Kamuoyunu aydınlatmak ve asılsız söylentilerin önüne geçmek için gazetemize bilgi verebilir misiniz?
 12. Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden alınma yazısı size tebliğ edildikten sonra, 3. Şahıs ve firmalar ile belediye müteahhitlerine ödeme yaptınız mı? Veya yapılması talimatını verdiniz mi?
 13. Yapılan ödemelerde imzanızın olup olmamasının önemi olmadığı, ödemelerde imzanız olmasa bile biriminizde çalışan memurlara verdiğiniz talimat ile bu ödemelerin yapıldığı, dolayısıyla ödeme yapıldı ama imzam yok bahanesinin sizi sorumluluktan kurtarmayacağını ve yargılanabileceğinizi biliyor musunuz? 

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül;

 1. Makam olarak Hacer Özdemir’i görevden alma yazınızı yazıp, tebliğ ettikten sonra, memurunuz Hacer Özdemir’in Mali Hizmetler Müdürü olarak belediyede atmış olduğu tüm imzalar yasadışı değil midir? 
 2. Yasa dışı ise sizin derhal tahkikat yaptırmanız, savcılığa suç duyurusunda bulunmanız, Kaymakamlığı bilgilendirmeniz veya suç duyurusunda bulunmanız, bankalara yazı yazarak yetkisiz olduğunu bildirmeniz gerekmez miydi?
 3. Gazetemize gelen bilgilere göre emirlerinizi kâle almayan bu memurunuza karşın hiçbir işlem başlatmadığınız, belediye güvenlik güçlerine vereceğiniz bir talimat ile bile halledebileceğiniz bir uygulamaya bile girmediğiniz anlaşılıyor. Peki sizin siyasi ve idari prestijinizi, seçmenlerinize karşı itibarınızı, saygınlığınızı, otoritenizi hiçe sayan bu memurunuz hakkında neden cezai işlem yapmıyorsunuz?
 4. Hacer Özdemir sizi herhangi bir şekilde tehdit etti mi?
 5. Hacer Özdemir, sizin Adalar içinde ve dışında yaptığınız lokanta masrafları ile şahsi kredi kartınızın biriken bakiyelerini ödediği ve onu bu yüzden görevden almak için yasal gücünüzü kullanmadığınız doğrumu?
 6. Makam sahibi ve tek yetkili olarak yazılı emrinize uymayan bu memurunuzun, görevden alınma yazısı kendisine tebliğ edilmesinden itibaren, Mali Hizmetler Müdürü olarak bankalara veya 3. Kişilere yapmak için hazırlanan ödeme belgeleri, tahakkuk belgeleri, muhasebe işlem fişleri ve banka ödeme talimatlarına atmış olduğu imzalar ile veya ödenmesi için vermiş olduğu talimatlar ile yetkisiz yetki kullandığı dolayısıyla suç işlemiş olduğu anlaşılıyor. Bu memurunuz hakkında detaylı işlem yapmayı, savcılık suç duyurusunda bulunmayı düşünüyor musunuz?
 7. Kaymakamlığa bildirdiğiniz personel şemasında Mali Hizmetler Müdürü olarak Songül Özdemir gözükmektedir. Ancak Hacer Özdemir ısrarla görevini bırakmamakta ve sizde görüldüğü kadarı ile bu yasa dışı emre itaatsizliğe seyirci kalmaktasınız. Ortada bir suç vardır. Sizin talimatınızla görevden alınan memur makamından ayrılmamakta, halen Mali Hizmetler Müdürü olarak birimi sevk ve idare etmekte, belediyenin ödemelerine imza atmamış olsa bile verdiği talimatlarla yön verdiği anlaşılmaktadır. Yetkisiz yetki kullanan ve yazılı emirlere uymayan bu memuru sessiz kalmakla koruyup kolladığınız gibi bir sonuç çıkmaktadır ki buda ortadaki suça sizi de sorumlu kılmakta olduğunun farkında mısınız?
 8. Basın Yayın Müdürlüğüne bağlı temsil ve ağırlama bütçe kaleminin tümünü, tek başınıza lokantalarda içkili yemekler karşılığında bitirdiğiniz ve Mali Hizmetler Müdürlüğü sırasında Hacer Özdemir’in, biten temsil ve ağırlama bütçe kalemine belediyenin diğer kaynaklarından bütçe aktarması yaptığı ve bu yüzden onun hakkında tavizkar davrandığınız konuşulmaktadır. Bu iddialar doğrumudur?
 9. Belediye WEB sitenizde bulunan organizasyon şemasını Kaymakamlığa bildirdiğiniz günden bugüne Mali Hizmetler Müdürü olarak gözüken Songül Özdemir’in bankamatik memuru olarak belediyeye geldiği, hiçbir iş yapmadan oturduğu, genellikle belediyeye bile gelmediği, Hacer Özdemir’in koltuğunu ona devretmediği söylenmektedir. Kaymakamlığa gönderdiğiniz şemanın dışında bir yapılanma olduğu ortadadır. Kaymakamlığın bir işlem yapmasından korkmuyor musunuz? Veya korkunun ecele faydası yok deyip memur hanımın size yaptığı söylenen tehditlere boyun mu eğiyorsunuz?
 10. Hacer Özdemir’in iddia ettiği gibi, Songül Özdemir’in Mali Hizmetler Müdürlüğüne vekaleten atanması mümkün değil ve o gerekçe ile ben görevi bırakmıyorum söyleminin doğruluğunu/yanlışlığını, araştırdınız mı?
 11. Eğer ki doğru ise Songül Özdemir yerine koyacak başka bir memurunuz yok mu?
 12. Belediye içinde bu görevi daha önce yapmış yada yapabilecek vasıftaki memurlardan birisini, bu göreve atayıp, Hacer Özdemir’in bahanesini ortadan kaldırdıktan sonra başka bahane bulup bulmayacağını, bulması halinde kötü niyetini net şekilde ortaya koymuş olacağını, Mali Hizmetler Müdürlüğünü teslim etmek istememesinin altında yatan başka çok ciddi nedenler olabileceğini, belki de  Hacer Özdemir’in imza attığı tüm ödemelerin tek tek incelenmesi ve hak sahiplerine ödenip ödenmediği, herhangi bir kamu zararı oluşup oluşmadığı ve müdürlük zamanında yaptığı konusu suç olan uygulamaların ortaya çıkmaması için, ısrarla müdürlüğü bırakmak istemediği gibi bir ihtimalin olabileceğini düşünmüyor musunuz? 

Şu ana kadar düşünmüyorsanız da gazetemizin ikazı ile temsil ettiğiniz kamu adına bu ihtimalleri söylenti dahi olsa ciddiye alıp araştırmak, görevi bırakmamakta ısrarcı olan memurunuzun ve birinci derece yakınlarının, mal bildirimi ve banka hesaplarını incelemek zorunda olduğunuzu bildiririz.  Söylenti ve iddialar çirkindir, gazetemize göre yüzde bir bile gerçek payı olabileceğini varsayarak geniş çaplı bir tahkikat yapmak ve sonuçlarını kamuoyuna açıklayarak bu çirkin iddiaların önünü kesmek için gerekli işlemleri yapacağınıza kuşkumuz yoktur. Adalar Kamuoyu adına Kaymakamlığa gönderdiğiniz personel şemasının gecikmiş gereğini yerine getirmeniz hususunda da  sizi acilen göreve davet ediyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” sözünü Adalılar olarak artık bizde Adalarımızda yaşamak istiyoruz…

YORUMLAR

 1. Hakan Altaç dedi ki:

  Erdem Gül, neden disiplin kovuşturması açmaz ?Emirlere açıkça itaatsizlik söz konusu olan olay için emrinde bulunan müfettişlik mekanizmasını devreye sokmaz? Nedenini söyleyeyim. Adalar Belediyesi Disiplin Kurulu Başkanı Hacer ÖZDEMİR. Yine de Belediye Başkanın bu mekanizmayı devreye sokması kolaydır. Bir yazı ile Disiplin Kurulu Başkanlığına başka bir memuru atayarak Hacer Özdemir hakkında işlem yaptırabilir ve gerekli cezayı verebilirdi. Ancak bu işlem ile birlikte Belediye Başkan Yardımcılığına yapılan atamayıda iptal etmesi ve kadrosunda ki şeflik makamına indirmesi gerekirdi. Çünkü yazılı emrine uymayan bir memurun Belediyeyi sevk ve idare etmesi demek olan bir makama konmasıda akıllara zarar bir durumdur

 2. Sabırlı dedi ki:

  Sizi uslubunuzdan dolayı kutluyorum.inanin biz seçmenler,partililer olarak aynı soruları sayın belediye başkanımıza sormak istiyoruz… Adalar’a bahar nezaman gelecek?yoksa birdaha baharı göremeyecekmiyiz?
  Başkanımız tehdit altında bu kadar umarsız duruyorsa severek yardımcı olalım…ama biz adalılara, Adalar’a çalışmak,hizmet vermek istemiyorsa bunuda açıkça soylemeli.
  Belediyenin durumu içler acısı.basibosluk koridorlarda sinmiş durumda.memurlar saat kavramını yitirmiş,sanki plaja gider görüntü ve giysiler içinde.
  Belediye girişinden itibaren hiç saygın ve ciddi görüntü vermemektedir.gerek güvenlikler,gerekse danismadaki bayan,çoğu zaman orada uyuklarken görüntü veriyorlar.
  Belediye içine çiftlik gibi girilip cikila biliniyor.bence.otorite eksikliği burada başlıyor.
  Çift başlı bir yönetim olduğunu biz vatandaşlar hissediyor hatta biliyoruz.gecmis yönetimlerden.
  Geçmişte bakan düşüren kadın lakaplı bir sinema oyuncusu vardi.hatirlarmisiniz?işte Adalar belediyesininde başkan düşüren müdürü var.gerek tehdid gerekse şantajla yapamayacağı yok.hakketmedigi ,yasal olmayan müdürlüğünü korumak adına cevirmedigi dolap kalmayan,hastalığını bahane edip mağduru oynayan bu hanımefendi çıkarları uğruna belediyenin yanlış vede kötü çalışmasına sebeple biz seçmenler tarafından sorgu ve eleştirilere maruz kalmalıdır.yeter artık .
  Sn Farsakoglu dönemi Sn Aytaç dönemi hep aynı hatunun baskilariyla onu oradan al ,buraya koy komutlarıyla geçmiş sonunda biz adalılari mağdur etmiştir.
  Sn Erdem başkan artık sorulara cevap vermelisiniz.veremiyorsanizda,mertçe nedenini soylemelisiniz.sizi hep beraber başkan yaptık.secildiniz,atanmadiniz..sizi bu bataktan yine biz kurtaririz yeterki maduriyet,yada korkunuzu bize hissettirir.
  Maço ve snop görünümlü meclis uyenizle halkı karsikarsiya getirmeyiniz.unutmayin atanmadiniz,secildiniz. bu lafım tüm secilmislere.biran önce kendinize gelin.orasi adanın çiftliği değil CHP yönetiminde belediyedir.

 3. Biracı dedi ki:

  O maço dediğin meclis üyesinin karısından ödü kopuyor ama bir yandanda gizli gizli z….. le görüşmekten geri kalmıyor. Koltuk ağır geldi kendini kral zannediyor. Karısı onu bugün yarın yakalar o da hemen istifayı basar.

 4. Yunus Karadağ dedi ki:

  Ne zaman ki adalarımıza herhangi bir partiye mensup olmayan birini seçeriz işte o zaman bir şeyler değişir. Bu lafımı buraya yazınız.

 5. Biracı dedi ki:

  Belediyeyi Erdem yönetmiyorki boşuna adamı eleştirmeyin. Belediyeyi başta şebboy sonrada macer yönetiyor yancıları ve avantacıları ise mesul, mengin. Helal olsun içlerinde bu pis işlere bulaşmayan bi Dündar var Erdemde o yüzden Dündarıda dışladı. Dündar bir sonraki seçimde o koltuğu devralır. Şebboyu, Maceri ve Mesulüde postalarsa o belediye düzene girer.

 6. Horozcu dedi ki:

  Adam daha horozcuyu görevden alamıyor haceri nasıl alsın. Horozcu bile palazlanmış herkese posta koymaya başlamış dünürü partinin bel kemiğiymiş kim horozcuya dokunursa hepsini ağaç silkeler gibi silkelermiş. Adamlar göstermelik akülü topluyorlar horozcu aynı plakadan 3-4 tane olanlara dokunmuyor ee avanta sağlam tabi. Kim bilir kaç horoz parası cebe indi. Aslan parçası Gusülde pastanın büyük payını kapmak için milleti birbirine kırdırıyor sonra kenara çekilip keyifle izliyor. Bunların hepsi aynı b.k

 7. Remzi Güldiken dedi ki:

  başkan varmı ki otoritesi olsun.Ayrıca erdem gül otoritesi olsun istiyor mu.Otoritesi sahibi olmak için bir çabası yok.Umurunda değil.Kendi otoriteye karşı çıkmış birinden ne otorite bekliyorsunuz.Adalar ve seçmenlerde umurunda değil.Sorunlarda umurunda değil.Banane diyor.Bu sorunlar öncede vardı benimi beklediniz bu sorunların çözümü için diye konuşuyor.Beni ilgilendirmiyor,adalılar kendi sorununu kendi çözsün diyor.Memur gibi sabah 9 da geliyor,akşam 6 da çıkıyor.Maaş bulmuş,itibar bulmuş o yüzden o makamda oturuyor.Aslında o maaşı almaya devam etse,içmek (yemek demiyorum)bedava olsa makamı bile bırakacak.Ne uğraşıyorum bunlarla,banane,çok yoruldum diye konuşuyormuş.Sayın Başkan o makamı biran önce bırak.Zaten zorla durduğun belli oluyor .Adaların hiçbir sorunuyla ilgilenmiyorsun telefonunla ilgilendiğin kadar.Karşına gelip konuşmaya başlayanları 3.üncü dakikakadan itibaren dinlemeyi bırakıp telefonda sörf yapıyorsun.Yürü git kardeşim .Yapamadığın bu işi bırak.Biz adalılar sana bakarız.Söz nerde içersen arkandan hesabı biz öderiz.Bırak git !!!!
  Bu kadar basit değil başkanlık.Farsakoğlu gibi bir yerde tokadı yersin tırla gelen havanda söner.CHP YE BİLEREK ZARAR VERİYORSUN.AMACIN ZARAR VERMEK Mİ????

 8. Yaşar dedi ki:

  Başkan kafasına göre takılıyor.Perşembeden beri adalarda ve belediyede nereye gittiğini bilen yok.İzin yapmamış.Yerine birini bırakmamış.Başkan vekili seçilen nesrin ve fatmaya güvenmemiş ki onlara da vekalet bırakmamış.4 aydır ne iş yaptığı belli değil.Niye geldiğini açıklasın.Yapamıyorsa bıraksın.

 9. Sedat dedi ki:

  Arkadaş getirmişin bir eleman sonra yapmışın bankamatik memuru. Tamam iyide bir iş yaptırt bari. Zaten Hacer haksızda değil bu kadını alıpta mali hizmetler müdürü yapsan varya Haceri herkes arar sende ararsın. Bir Özdemir gitti diğeri geldi. Öncekinden ne hayır gördün de yenisini getirdin derler. Bilgisayarcı kadını ne işi var hesap kitap işinde. adamı yok belediyede. Yap birisini ata oraya bakalım Hacer ne halt yiyecek bende çok merak ediyorum. Ama allasen karşına alıp saatlerce makam odanda konuşma çok ezik oluyorsun.

 10. Hüso dedi ki:

  Yürü be hüso kim tutar seni. Toplamaya devam et. Haraca devam et. Elbet senin mal varlığınada babanıkinede yakın akrabalarınada soruşturma genişletilecek. Bekle yakında neler olacak neler. Hani dötünü sallayarak dolaşıyon bir şey olmaz diye ya bak o soruşturmalardan neler çıkacak. Müfettişlere devamlı bilgi belge bizati elimle gönderiyom. Bekle sonun yakındır. Başkanı kandırabildiğin kadar kandırda arada oda güme gidecek senin yüzünden haberi yok garibin.

 11. Otoritemi dedi ki:

  Erdoşun otoritesini bırak gururumu kaldı. Gördüm böyle adam görmedim. Adalara gelmiş en kötü başkanla karşı karşıya Adalar halkı. Macer, Erdoşu pas pas yaptı yinede odasına gidip saatlerce karşı karşıya konuşuyor. Erdoşta gururun zerresi yok. Gurursuz bir adam varsa işte budur. Yazık ki ne yazık. Allah Adalı hemşerilerim ile memur arkadaşlarımın yar ve yardımcısı olsun.

 12. Metin Ali Feyyaz dedi ki:

  Anlamadığım bir konu var bu eleştiri yapanların Hepsi sahte hesaplarla ve çakma isimlerle yorum yapıyor.
  Neden?!
  Bukadar bilgi sahibiyseniz devletin yargısı var.
  Bence bu yorumları yapan fec. Hesaplar fetöcüdür.
  Neden!derseniz? Fetöcüler bu taktiği hep böyle yaptılar zamanında.

  1. Cristiano Ronaldo dedi ki:

   He hepsi çakma sen geçek dimi. Sen köküne kadar sahtesin lan ucuz internet o.os…su. Zamanında hep aynı şeyleri yaptınız tabi şimdi başkalarına bok atın. Beşiktaşın üç ası gibi sizde farsağın üç asıydınız ya ordanmı aklına geldide Metin Ali Feyyaz diye yazdın k.ltak. Farsak zamanı aynı çete şimdi olduğu gibi çakma isimlerle yorumlar attığınızı unutmadık. Fetöcü olduğunuz için biliyorsunuz taktikleri değilmi. Hanginiz yazdı bunu bilmem ama acaba diyorum Hani memurluktan atılan saç ayağınız ilkokul diplomalı 17 yaşında belediyeye girecem diye kart zampara sapık memurun altına yatan memur varya.yazan senmisin pislik. senin mahkeme dosyasınındaki savunmalarının içine Fetönün belediyeler imamı Erkan Karaarslanın dökümanlarını koyup mahkeme başkanına mesaj verdin ya bu taktikleri ezber geçmişin tabi iyi bilirsin. Sizden iyi fetö taktiklerini bilen yok. Şimdi ne oldu fetö düşmanı olup tüü kaka mı diyorsunuz. Yoksa size verdiği talimatla bana küfür edin aşalayın kendinizi teşkilat güçlenene kadar saklayın talimatınamı uyuyorsunuzda yok bunlar fetö taktiği diyorsunuz adi o.os..p..ar. İşiniz gücünüz alkol sex gelen adamı kafaya almak için o.os.. k yapıp altına yatmak sonra adamı maymuna çevirip herkesin üstünde hakimiyet kurmak. Her pisliğin altından sizlerden biri çıkıyor. Allah belasını versin Marsağın. Sizleri başımıza sardı. Allahın ancak evlendiğinde karı gören Adanalısı adaya gelince kendisini karpuz tarlasında sandı. Hangi karpuzu kesip içine koyacağını şaşırdı. Okuma yazmasını zor yapan pislik f.hiş…yi aldı müdür yaptı. Geceleri adadaki kerhaneye çevirdikleri evle kartaldaki evde alkol sex partileri yaptı. Mirası çift taraflı çalışan matildaya teslim etti. Oda kaldığı yerden devam etti. Yürümesi bile değişti. Kırıta kırıta şeftalisini çalkalaya çalkalaya yürümeye başladı. Hangi tarafa geçeceğini şaşırdı iboş. Şimdi gazeteci berduşta sıra. Bu varya tam taklaya geldi. Şebboya öyle bir kıskaca aldıki herifi. Kendisi başkanı eski göstermelik pzvg kocasıda k….. markaja aldı.Kocasını anladık berduş içince meyhaneciyi bile karı zanneder, karamarsık şebboy bile ona çokda bu hali ile ona dünya güzeli gelmesi normaldirde, k…… ne demeli. Şebboyun ex pvzgi ile sarmaş dolaş zil zurna sahilde dolaşmalar sonrasını takip etmedim midem bulandı. Bunlarda ailece bozukmuş arkadaş. Nasıl bir aileymiş. Sanki eş değiştime partisi. Bu manzaralar karşısında lodosta motor yolculuğundaki gibi olum istifara edesim geldi. Allah sizin belanızı versin. Tümünüzün.

 13. Tahislatçı dedi ki:

  Otorite doğru söze ne denirki. Yazdıklarının hepsine katılıyorum. Nasıl bir insanmış 6 ayda kendini belli etti. Sokakları b.k götürüyor. Çöpler olmuş dağ. Çarşı içi temizlenince Adalar temizlendi sanıyor. Erdemcan beyin ne temizlikle ne yapılan işlere ile alakası yok. Umursamıyor. Gün doldurmaya gelmiş. Ha birde sanırım cebini. O işlerede başlamış diye konuşuluyor. Başlamadıysada birileri onun yerine tahsilatçılığa başlamış adı sıkça para alınan adamlara söyleniyor. Bu adama Belediye başkanlığı 3X large gibi gömlek gibi oldu. Adam nerdeyse XSmol ölçüsü varken belediyenin ölçüsü içinde dönme dolaptaki çocuklar gibi oldu.

 14. Fethi dedi ki:

  Dündar Başkan bunların alayını sepete koyup bir daha ki seçimlerde aday olur kazanır şimdiden tarihe not düşün

 15. Zampik erdo dedi ki:

  CHP li başkanların kadrolu kuması hazır vaziyette. Kim gelirse yeterki CHP li olsun hemen altına yatar. İpleri eline alır. Erdo da aynı tarifeden gitti. Şebboy yaptı yapacağını alkoliği belediyede önce içirdi sonra evine attı. Birde cıbıldak haliyle resimlerini çekti odlumu sana ipleri şebboyda bir kukla.Erdoya şebboyla ilgili bir laf söyleyin bakın nasıl koruma yapıyor görün. Hemen kızcağız için iftira atıyorlar demeye başlar. Haaa ufalt kibrit cebine sok bari. Kızcağızmış. Kadrolu o.os.u beee. Birde utanmadan masum havası verecek ya kızcağız diyor zampik görünüşlü zavallı şey. Bari becerebilseydide sonra esiri olsaydı.Bari bişi yaptığın yok adını çıkartma sonradan karı gören zampik. karı görünce kendini kümesteki horozmu sandın. Melikanlıya söylede seni horoz nasıl yetiştirilir anlatsın. Sahi onu ondanmı tutuyosun. Melikalının yemediği herze kalmadı. Artık belediyeye gelen vatandaşlarada birde utanmadan fırça atıp belediyeden kovuyor. Sende azcık otorite olsa çağırır kapının önüne koyarsın. Hiçbir memur halktan toplanan vergilerle ödenen maaşı varken kalkıp halktan birini kapının önüne koyamaz hakaret edemez. Sen bunlara müsaade ediyorsan sende ş.refsizsin. Hakaret eden de.