DOLAR 17,9331
EURO 18,4099
ALTIN 1038,937
BIST 2864,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Erdoğan:babamızın oğlu olsa fartetmez

18.12.2013
A+
A-
 1. Erdoğan:babamızın oğlu olsa fartetmezHeveslerini kursaklarında bıraktık

  Erdoğan:babamızın oğlu olsa fartetmez

  1. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Macariston Başbakan Victor Orban ile yaptığı ikili görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi. Toplantının ardından soruları yanıtlayan Erdoğan, 17 Aralık operasyonuyla ilgili olarak, “Bunlar bir nevi çetelerdir. Bunlar devletin içinde devlet olma gayretindedirler. Bu örgütlenmeyi ortaya çıkaracağız. Babamızın oğlu olsa ortaya çıkaracağız. Şuymuş, buymuş, şucuymuş, bucuymuş, bizi enterese etmez” diye konuştu.

    

   Başbakan Erdoğan, Macaristan Başbakanı ile düzenlediği ortak basın toplantısında gazetecilerin sorusu üzerine şunları söyledi:
   “Ortada çok kirli bir operasyon sözkonusu. Türkiye’de biz 2023 yılının Türkiyesinin dünyada ilk 10 içerisinde yeralmasının kavgasını verirken birileri de acaba biz Türkiye’nin bu hızlı gidişini nasıl durdururuz bunun gayreti içinde. Bunun dışarıda planlayıcısı olduğu gibi onların ülkemizde uzantıları var. Bunların kimler olduğunu sizler de biliyorsunuz. Gezi olayları sürecinde istediklerini elde edemediler. Şimdi yeni bir adım attılar. 14 ay dinleme, izleme yapılıyorsa ve bu konuda kendi üstlerine haber verilmiyorsa buradaki mühendislik yolsuzlukla değil siyasi mühendisliğin bir başka versiyonudur.

   BUNLAR BİR NEVİ ÇETELERDİR

   Bunlar bir nevi çetelerdir. Bunlar devletin içinde devlet olma gayretindedirler. Bu örgütlenmeyi ortaya çıkaracağız. Babamızın oğlu olsa ortaya çıkaracağız. Şuymuş, buymuş, şucuymuş, bucuymuş, bizi enterese etmez
   Şu anda kamu bankalarımız bizim iktidarımız öncesinde görev zararları ile açıp kapatıyordu. Ama şu anda Avrupa’da derece alan bankalar. Bu bankaları yaralama gayreti dikkat çekicidir.
   Bunlar maalesef devlet içinde devlet gayreti ile adım atıyorlar. Bu örgütlenmeyi kesinlikle meydana çıkaracağız. Bu babamızın oğlu olsa dinlemeyiz. Şuymuş buymuş dinlemeyiz.
   Burada çok değişik şeyler söylenecektir. Biz 28 Şubat’ları medya ile gördük. Bunlara daha sonra bazı STK’lar karıştı. Şimdi bunun değişik bir versiyonu yine uygulanıyoruz. Biz gereken çalışmayı gerektiği şekilde yapacağız.
   Bakan ailelerimiz ve onların ailelerine bulaştırılmış olması nedeniyle hassasiyetleri ortadadır. Bakanların hassasiyeti ortadadır gerekeni gerektiği zamanda yaparız.
   Gereken neyse aramızda görüşürüz gerekirse gerektiği anda yaparız.
   Ana muhalefet yada yavru muhalefet istediği için değil biz onların geçmişini çok iyi biliriz.
   Emniyetteki değişikliklerle ilgili olarak görevlerini kötüye kullanmakla ilgili olarak Valilerimiz bu tasarruflarını kullanmışlardır. Bu pek çok ile aynı şekilde sıçrayabilir.”

    

   Erdoğan: Emniyetteki değişiklikler konusunda görevi kötüye kullanma nedeniyle valiler tasarruflarını kullanmışlardır. Siyasi mühendisliğe fırsat vermeyeceğiz.

   4 dakika önce
   Paylaş
  2. Erdoğan: 30 Mart’ta gereken cevabı milletim kendilerine verecektir. At çamuru izi kalsın mantığı bize tutmayacaktır. Abdestimizden şüphemiz yok, namazımızdan şüphe etmeyiz. Milletimizin algısını değiştirme gayretleri var. Olumlu faaliyetleri olumsuza dönüştürme gayretleri var. Aradıklarını, beklediklerini bulamayacaklar.

   5 dakika önce
  3. Erdoğan: Gereken neyse, gerekeni gerektiği zaman yaparız. Muhalefet partileri istediği için değil. Onların cemaziyül evvellerini çok iyi biliriz.

   7 dakika önce

   

  Erdoğan: Gereken neyse, gerekeni gerektiği zaman yaparız. Muhalefet partileri istediği için değil. Onların cemaziyül evvellerini çok iyi biliriz.

  1 dakika önce
 2. Erdoğan: Bu ülkede 28 Şubat’ları medyayla gördük. Onlar o karanlık işleri çevirdiler. Daha sonra bazı STK’lar bu işlere karıştı. Biz bunları yaşadık, yabancı değiliz. Şimdi bunun değişik bir versiyonu uygulanıyor. Gereken çalışmayı gereken şekilde yapacağız.

  1 dakika önce
 3. Erdoğan: Türkiye’deki uzantalar maalesef devlet içinde bir devlet gayretiyle bu adımları atıyorlar. Bu örgütlenmeyi kesinlikle ortaya çıkartacağız. Babamızın oğlu olsun fark etmez.

  2 dakika önce
 4. Erdoğan: Birileri Türkiye’nin hızlı gidişini nasıl durduduruz hevesi içinde. Dışarıdakilerin Türkiye’de bazı uzantıları var. Gezi olaylarıyla başlayan bir süreç oldu. Burada istediklerini elde edemediler, şimdi yeni bir adım attılar. 14 ay izleme, dinleme yapılıyorsa ve kendi üstlerine haber verilmiyorsa buradaki mühendislik yolsuzluk değil, siyasi mühendisliğin başka bir versiyonudur. Çeteler devletin içinde devlet olma gayreti içersindedirler.

  4 dakika önce
 5. Erdoğan: Çok kirli bir operasyon söz konusu. Şunu bilmemiz gerekir. 11 yıllık bir iktidarız. Bu dönemde ülkenin nerelere geldiği malumdur. Bu mücadelelerde atılan boyutların ulusal olduğu kadar uluslararası boyutu önem arz etmektedir.

  5 dakika önce

   

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.