Erenköy Lisesi’ndeki skandal Meclis’e taşındı

Erenköy Lisesi'ndeki skandal Meclis'e taşındı

İle paylaş:


Erenköy Lisesi'ndeki skandal Meclis'e taşındı

 

CHPLİ ÖĞÜT TARİHİ ERENKÖY LİSESİ’NDEKİ SKANDALI MECLİS’E TAŞIDI

 

ÖĞÜT: SORUMLULAR HAKINDA GEREKLİ İŞLEM YAPILACAK MIDIR?

 

Tarihi Erenköy Kız Lisesi’ne atanan yeni okul müdürünün okulun duvarlarındaki Atatürk portrelerini kaza dairesine indirip yerine padişah resimleri asması önerge konusu oldu.

 

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, öğrenci, veli ve mezunların tepkisini çeken olayın sorumlularını sordu.

Erenköy Kız Lisesi’ne ikinci yarıyılda Atatürk resimlerinin kaldırılıp yerine Osmanlı temalı figürler yerleştirildiğini, Atatürk temalı birçok tablo ve panonun okulun bodrumuna indirildiğini, okulun sembolü haline gelen büyük aynanın da hurdacıya verildiğini hatırlatan Öğüt, İstanbul’un en köklü okulları arasında bulunan lisede gerçekleşen bu olayın gerekçesini sordu.

İlgili talimatı kimin verdiğini, yasal dayanak ve mevzuatını soran Öğüt, sorumlular ile ilgili gereğinin yapılmasının planlanıp planlanmadığını sordu.

Okulda yapılan bir diğer değişikliğin de koridorların duvarlarında bulunan balerin resimlerinin üzerinin boyanmak suretiyle yok edilmesi olduğunu ifade eden CHP’li Öğüt, “Öğrencilere sanat bilinci aşılayan bu figürlerin yok edilmesinin gerekçesi nedir? Kararı kim hangi gerekçeyle vermiştir? Böylesi bir karar alınırken öğrenci, veliler ve mezunlardan görüş alınmış mıdır?” sorularını yöneltti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*