Erkan Karaarslan için hazırlanan iddianame kabul edildi

Erkan Karaarslan için hazırlanan iddianame kabul edildi

İle paylaş:


Erkan Karaarslan için Aydın’da hazırlanan iddianame kabul edildi. Adalar Belediyesi’nde bir çok iş yapan FETÖ’nün firari Belediyeler İmamı Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Erkan Karaarslan için hazırlanan iddianame kabul edildiAydın’ın CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, örgütün kasası konumundaki firari FETÖ sanığı Erkan Karaarslan’la birlikte yargılanacak

Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten tarafından hazırlanan iddianamede, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve ASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Çerçioğlu, FETÖ firarisi Erkan Karaarslan, Karaarslan’ın bacanağı Muharrem Şanlı, baldızı Çiğdem Şanlı, yeğeni Osman Çolak ve Aydın Büyükşehir Belediyesi İhale Birimi Başkanı Nermin Canyurt’un da olduğu 16 kişi şüpheli olarak yer aldı.

İddianamede, Erkan Karaarslan‘ın 32 ihalede yolsuzluk yaptığı ifade ediliyor. Söz konusu ihalelerden ASKİ Genel Müdürlüğü’nden yüzde 50 hissesi olan Erkan Karaarslan‘a ait olan Muhkem Limited Şirketi firmasına verilen ihale ile ilgili olarak bizzat Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten tarafından kovuşturma yapıldı ve hazırlanan iddianame kabul edildi. Sanıklar, Aydın ASKİ Genel Müdürlüğü’ndeki Danışmanlık Hizmet Alım ihalelerine ve edimin ifasına fesat karıştırdığı, resmi evrakta sahtecilik suçunu işledikleri gerekçesiyle Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Erkan Karaarslan, FETÖ/PDY’ye finans sağlama ve terör örgütüne üye olmaktan 14 ay tutuklu kaldı, Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi 29 Eylül 2017 tarihinde adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı konularak Karaarslan’ı şartlı tahliye etti. Erkan Karaarslan‘ın tahliye kararına Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. Ardından Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi, 6 Ekim 2017 tarihinde Erkan Karaarslan hakkında, 5271 sayılı CMK’nın, 94. maddesi gereğince yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Ancak o tarihten bu yana Erkan Karaaslan’a ulaşılamıyor.

ADALAR BELEDİYESİ’NDE DE BİR ÇOK İŞ YAPTI

FETÖ’nün Belediyeler İmamı firari Erkan Karaarslan Adalar Belediyesi’nde de bir çık iş yapmış ve gazetemiz tarafından bütün yaptığı işler açığa çıkarılmıştı. Bunların içinde en ilginci “TÜM BİRİMLERİN DİKKATİNE” başlıkla bütün Adalar Belediye memurlarına belediye başkanı talimatıyla eğitimler verdiği olmuştu. FETÖ’nün Belediyeler İmamı firari Erkan Karaarslan Adalar Belediyesine yaptığı işlerin kendi imzasıyla faturalarını gazetemiz yayınlamıştı.Adalar Belediyesinin bilgi işlem ihalesi içinde bilgiler gazetemizde paylaşılmıştı. Erkan Karaarslan şuan firari durumdadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*