Filiz Öztürk Doğan Heykel Sergisi 1-7 Kasım 2017 Çiftehavuzlar  Lions  Kulübü  Derneği’nde

Her yüzeyin kendine özgü farklı dokusal etkileri ve değerleri vardır diyen Filiz Öztürk Doğan’ın heykel sergisi Çiftehavuzlar  Lions  Kulübü  Derneği‘nde.

Filiz Öztürk Doğan Heykel Sergisi 1-7 Kasım 2017 Çiftehavuzlar  Lions  Kulübü  Derneği'nde

Sanatçı klasik formlarının yanı sıra birbirlerinden oldukça farklı malzemeleri bir araya getirerek yeni anlamlar, yeni tanımlar ve yeni ifadeler kullanır. Kendisinin de dediği gibi ‘’Amacım sınırları ve kuralları zorlayarak sınırsız hayallerimi sınırlı malzemelerle ifade etmek’’ bronz, ahşap ve seramiğin bir arada kullanıldığı eserlerinin yer aldığı sergi 1-7 Kasım tarihleri  arasında Çiftehavuzlar Lions Kulübü Derneği Kilercibaşı Köşkü’nde görülebilir.

Her yüzeyin kendine özgü farklı dokusal etkileri ve değerleri vardır diyen sanatçı, ağacın yuvarlak ve sıcak formunu bozmadan, bronzun sert ve soğukluğu ile seramiğin yuvarlak ve organik yüzeylerini birleştirerek heykellerini oluşturmaktadır.

Filiz Öztürk Doğan , 1985-1989 Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Cam Ana Sanat Dalı Bülümü’nü bitirmiş ve aynı okulda Yüksek Lisans yapmıştır.   1989 Mimar Sinan Üniversitesi Seramik Pano Yarışması, İstanbul, I’lik ödülü; 1991 II. Prof. İsmail Hakkı Oygar Seramik Sergisi, İstanbul, III.lük  ödülü; 2011 VIII. Floransa Bienali, Floransa ,V’lik ödülü; 2013 Londra Sanat Bienali, Londra, I’lik  ödülü; 2013 Chianciano Bienali,Chianciano,Leonardo II’lik ödülü; 2014 Artistik Tropy Malta Şövalyeleri,Valetta,Plaket; 2015 Guicciardini Bongianni Sarayı,Floransa, Boticelli ödülü; 2015 Marin Sarayı,Venedik Uluslararası Sanat Büyükelçisi Ödülü; 2015 İtalya,Eleştirmenler ödülü; 2015 Contemporary Paradise Villa Castelnuovo,Palermo,Plaket; 2016 Borghese Sarayı,Floransa,Leonardo Da Vinci ödülü; 2016 Brancaccio Sarayı, Roma, Uluslararası Colosseo Ödülü; 2016 Flangini Sarayı, Venedik, Uluslararası Sanat Elçisi ödüllerine sahiptir. Yurtiçi ve yurtdışında birçok festival ve sergilere katılmıştır.

 

 

Çiftehavuzlar Lions Kulübü Derneği

Kilercibaşı Köşkü

Feneryolu Mahallesi

Yazıcıbaşı Sokak No: 1 A Blok

Feneryolu-Kadıköy  İstanbul

 

Ziyaret Saatleri: 10:00- 19:00  (Hergün)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz