Fütüristler 1 Mart’ta İstanbul’da buluşacak

Fütüristler 1 Mart'ta İstanbul'da buluşacak

İle paylaş:


Fütüristler 1 Mart'ta İstanbul'da buluşacak

 

Dünyanın en önemli fütüristleri 1 Mart Gelecek Günü’nde gençlerin geleceği için Türkiye’de buluşacak. Fütüristler Derneği’nin (TFD) öncülüğünde ilk kez 2013’te kutlanmaya başlanan 1 Mart Gelecek Günü, dünyadan ve Türkiye’den önemli isimlerin katılımıyla “Eğitimin Geleceği ve Geleceğin Meslekleri – Future of Youth” temasıyla Yeditepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Fütüristler Derneği Başkanı M. Nuri Çankaya, bu yıl üçüncüsü düzenlenen 1 Mart Gelecek Günü’nün temasını belirlerken Türkiye’nin genç nüfusundan yola çıktıklarını söyledi. Fütüristler Derneği olarak bu yıl 10’uncu yıllarını kutladıklarını ve tüm çalışmalarını ‘olumlu gelecek tasarımı’ kavramı çerçevesinde yürüttüklerini hatırlatan Çankaya, “Gelecek öngörülerini şekillendirirken o günlerde yaşayacak nüfus gruplarını bilinçlendirmek gerektiği fikrinden yola çıkarak bu yılki temamızı ‘Future of Youth’ olarak belirledik. Çünkü gelecek öngörülerini çalışırken, en kritik paydaş olan gençleri göz ardı etmek büyük hata olurdu” dedi.

Dünyanın en eski ve büyük fütürist organizasyonu World Future Society’nin Başkanı Amy Zalman’ın onur konuşmacısı olarak Zirve’ye katılacağını ifade eden M. Nuri Çankaya, 50 yıllık geçmişe sahip derneğin dördüncü ve ilk kadın başkanı Amy Zalman’ın ulusal güvenlik stratejileri düşünürü olduğunu söyledi.

‘Future of Youth’ temasının işleneceği 1 Mart Gelecek Günü’nde gençlik arasında kültürel etkileşimler konusunda çalışmaları bulunan fütürist danışmanlık şirketi Weiner-Edrich-Brown’ın Başkanı Erica Orange ve Başkan Yardımcısı Jared Weiner’in gençlere önemli ipuçları sunacağını anlatan M. Nuri Çankaya, Gelecek Günü etkinliğinde öğrenciler ve velilerle birlikte eğitim sistemi ve geleceğin eğitimi‘ konusunun tartışılacağını belirtti.

Açılış konuşmaları M. Nuri Çankaya ve Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölüm Başkanı Prof.Dr. Güner Gürsoy tarafından yapılacak 1 Mart Gelecek Günü’nde Bosch Baş Tasarımcısı Robert Sachon geleceğin tasarımları hakkında bilgi verecek.

Unilever ve BSH’nin ana sponsorluğunda gerçekleşecek 1 Mart Gelecek Günü’ne AnadoluJet, Migros, Intel, Microsoft, Turkcell, Dominos ve Coca Cola sponsor olarak destek veriyor.

 

1 Mart Gelecek Günü ile ilgili detaylı bilgiye www.gelecekgunu.org adresinden ulaşabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*