Gazilerimiz protez mağduru

Gazilerimiz protez mağduru

İle paylaş:


Gazilerimiz protez mağduru

 

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal; proteze ihtiyacı olan, hayatını protez cihazlarla sürdürmekte olan gazilerimizin, bu cihazlar için gereken ödemelerin Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılmadığını ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve vatandaşları için gazi olmuş bu vatandaşlarımızın mağdur edildiğini belirtti.

Önceki günlerde yine bir gazimizin protezi için gerekli ödemeyi SGK’dan alamadığından hakkında icra takibi başlatıldığını belirten Tanal; gazilerimizin Devlet tarafından mağdur edilmemesi gerektiğinin, bu insanların fedakarlıklarının karşılığını ne yapsak ödeyemeyeceğimizin altını çizdi. Konu ile ilgili olarak harekete geçen Tanal; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e verdiği soru önergesinde şu sorulara yer verdi;

1-      Bilindiği üzere protez cihaz ihtiyacı olan, hayatını protez cihazlarla sürdürmekte olan gazilerimize,  cihaz için gerekli ödemeyi SGK karşılamaktadır. Buna rağmen, bazı gazilerimizin protez ödemelerinin yapılmadığı, eksik yapıldığı ve mağdur edildiği iddiaları doğru mudur?

2-      Bu ödemelerin yapılmamasının veya eksik yapılmasının hukuki dayanağı nedir?

3-      Protez ödemesi yapılmayan gazilerimizin icralık olduğu ve ilgili kurumun konu ile ilgili harekete geçmediğine ilişkin iddialar doğru mudur? Bu mağduriyetin giderilmesi ile ilgili herhangi bir çalışma mevcut mudur?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*