Gel yedi Haziran gel

Milletvekili seçimleri 2015 yılı tam liste,Gel yedi Haziran gel-YSK'da 'erken seçim' alarm

İle paylaş:


Gel yedi Haziran gel-YSK'da 'erken seçim' alarm

7 Haziran 2015 akşamı 21 pare top atışı ile parlamenter demokratik sistemin sonu ve Başkanlık sistemi adı altında padişahlığın ilanı mı yapılacak ?

Peşi sıra batı emperyalizminin istekleri doğrultusunda özerklik sonrası ayrı bir Kürt Devleti mi kurulacak ?

Yoksa…….

Yoksa CHP iktidarı ile korkulu rüyadan uyanarak, lale tüccarlarının reklam arası diye nitelendirdiği Cumhuriyet’in devrimlerine kaldığımız yerden devam mı edeceğiz?

Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğü içinde Türk- Kürt kardeşliğinin devam etmesi, parlamenter demokratik sistemin varlığına bağlıdır.

7 Haziran’da 367 (Direk anayasayı değiştirme) ya da 330 (Referandum yapabilme sayısı)  Milletvekili sayısı AKP’nin hedefi.

Peki AKP bu hedefe nasıl ulaşabilir?

AKP ve HDP toplamı bazı güçleri bu hedefe ulaştırabilir mi?

HDP barajı aşamazsa milletvekilleri otomatikman AKP’ye yazacak, barajı aşarsa zaten bazı güçlerin yaptığı anlaşma gereği ortak hareket edilecek.

Yani yazı da tura da özerkliğin !

Ama kazın ayağı hiç de öyle değil.

AKP gemisi çatırdıyor. İçindekiler batan geminin yolcuları gibi panik içinde sağa sola koşuşturuyorlar. Kaptan gemiyi en son terkeder diyeceğim ama Büyük Kaptan gemiyi Miço’ya emanet ederek farelerin peşine takılıp saray gibi filikasına atladı bile.

Ancak Büyük Kaptan bindiği filikanın hala çatırdayan geminin içinde asılı olduğunun farkında değil. Filikanın salına salına yol aldığını zanneden Büyük Kaptan salınımın kaçışanların çıkardığı titreşimlerden olduğunun farkına varamayacak kadar megalomani içinde.

Aslında AKP ve Büyük Kaptan için deniz bitti.

Şimdi CHP ile yol alma zamanı. Rota Cumhuriyet devrimleri!

On iki yıldır AKP iktidarının Cumhuriyet değerleri üzerinde oluşturduğu tahribatı onarmak yine biz Cumhuriyetçilere düşecek.

Gel yedi Haziran gel diyoruz ve oyumuzu Cumhuriyet adına kullanmak için sabırsızlanıyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*