Gezi Parkı’nın kitabı çıktı!

Gezi Parkı'nın kitabı çıktı!
Share

Gezi Parkı'nın kitabı çıktı!
Coşkun Aral, kitapla ilgili düşüncelerini, “Gençler, bugüne kadar onları anladığını sanan, sözde onların geleceği için ‘dünyalık’ derdine düşen ebeveynlerine, hangi iktidar olursa olsun değişmeyen sömürüye dayalı yönetimlere, ‘demokrasi ve özgürlükleri’ almak, çalmak, götürmek ve yıkmak üzere kanunsuzluğu meşrulaştıran anlayışlara karşı ‘Önce bizi dinleyin’ demek istediler. Şimdi aylar sonra bu kitapla, değerli meslektaşlarım bütün senaryoları fotoğrafların diline bırakıyor; Gezi’yi fotoğraflar anlatıyor” diye dile getirdi.
Kitabı yayına hazırlayan gazeteciler Serkan Ocak ve İdris Emen de proje için “Türkiye’de bir dönem tarih sayfalarına işlenirken dünya fotoğrafın gücüne bir kez daha tanıklık ediyordu… Gerçekten ‘hayret edilecek’ olaylar yaşanıyordu. Biz gazeteciler… Elimizde makinelerimizle tarihin her anını görüntülemeye çalıştık. Belki ilk kez bir ‘iş’te vardiya sistemini uygulamadık. 21 gazeteci bir araya gelerek ‘Gazeteci Gözüyle Direniş’i hazırladık” dedi.
“Gazeteci Gözüyle Direniş” isimli kitapta fotoğrafları yer alan 21 foto muhabirinin isimleri ise şöyle: Adem Altan, Vedat Arık, Selin Arutan, Bünyamin, Aygün, Uğur Can, Ünal Çam, Ramazan Çelik, Yunus Dalgıç, Murat Düzyol, İdris Emen, Turan Gültekin, Emrah Gürel, Ozan Güzelce, Yağız Karahan, Bülent Kılıç, Ozan Köse, Serkan Ocak, Selahattin Sönmez, Murat Şaka, Yurttaş Tümer, Taner Yener.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*