“Gezici Sağlık Otobüsü” İstanbul Sokaklarında

"Gezici Sağlık Otobüsü” İstanbul Sokaklarında

İle paylaş:


"Gezici Sağlık Otobüsü” İstanbul Sokaklarında

“Gezici Sağlık Otobüsü” İstanbul Sokaklarında

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İstanbul Tıp Fakültesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde; Müdürlüğümüz, “Gezici Sağlık Otobüsü”nü hizmete sunmuştur.

Mevcut çalışmalarımıza ilaveten, koruyucu sağlık hizmetlerini yaygınlaştırmak, hastalıkların erken teşhis ve tedavisini sağlamak, kolay ve erişilebilir sağlık hizmetleri sunmak ve yaygın görülen hastalıklar konusunda toplumu bilinçlendirmek hedeflenmektedir.

İstanbul Halk Sağlığı Müdürümüz Prof. Dr. Nurhan İnce, “Özel olarak tasarımı yapılan Gezici Sağlık Otobüsümüz ile İstanbul halkına hizmet vereceğiz, özellikle aşılama çalışmaları, kanser taramaları, ağız diş sağlığı taramaları, obezitenin önlenmesi, kadın ve çocuk sağlığı, kalp sağlığı ve halk sağlığının korunması ve geliştirilmesine yönelik bir çok konuda halkımıza hizmet götüreceğiz” dedi.

İstanbul’da yaşayan vatandaşlara “Kaliteli sağlık hizmeti” götüreceklerini söyleyen İnce, “Özellikle sıcak günlerde tansiyon, kan şekeri ölçümlerini yapmak, halkımızın yaptıkları sporları bilinçli olarak yapmalarını sağlamak ve bilgilendirmek amaçlarımız arasındadır” dedi.

"Gezici Sağlık Otobüsü” İstanbul Sokaklarında

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*