“Girişimciler için Biyomimikri Projesi”nin kapanış toplantısı gerçekleştirildi

“Girişimciler için Biyomimikri Projesi”nin kapanış toplantısı gerçekleştirildi

İle paylaş:


İstanbul Şehir Üniversitesi’nin proje ortakları arasında yer aldığı ve alanında bir ilk olma özelliği taşıyan online eğitim platformu “Girişimciler için Biyomimikri Projesi”nin kapanış toplantısı gerçekleştirildi.

“Girişimciler için Biyomimikri Projesi”nin kapanış toplantısı gerçekleştirildi

GİRİŞİMCİLER İÇİN BİYOMİMİKRİ PROJESİ’NİN KAPANIŞ TOPLANTISI İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan:

“BİYOMİMİKRİ ALANININ
TÜRKİYE’DEKİ GELİŞİMİNE ÖNCÜLÜK EDİYORUZ”

 

İstanbul Şehir Üniversitesi’nin proje ortakları arasında yer aldığı ve alanında bir ilk olma özelliği taşıyan online eğitim platformu “Girişimciler için Biyomimikri Projesi”nin kapanış toplantısı gerçekleştirildi. İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan, “Bu proje ile Biyomimikri alanının Türkiye’deki gelişimine öncülük ederek, yenilikçi fikirlerin önünü açmış olduk. Projenin daha güvenli ve sürdürülebilir bir gelecek oluşturmak adına farkındalık oluşturacağına inanıyorum.” dedi.

 

Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından Erasmus + Ka2 Stratejik Ortaklık programı kapsamında desteklenen ve İstanbul Şehir Üniversitesi’nin proje ortakları arasında yer aldığı online eğitim platformu “Girişimciler için Biyomimikri Projesi”nin kapanış toplantısı gerçekleştirildi. İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü’nde düzenlenen toplantıda Rektör Prof. Dr. Peyami Çelikcan, Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Bacacı projeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Çelikcan, “İstanbul Şehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi olarak, alanında ilk olan projenin ortağı olmaktan büyük mutluluk duyduk. Bu proje ile Biyomimikri alanının Türkiye’deki gelişimine öncülük ederek, yenilikçi fikirlerin önünü açmış olduk. Projenin daha güvenli ve sürdürülebilir bir gelecek oluşturmak adına farkındalık oluşturacağına inanıyor, değerli proje ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Bacacı, “Avrupa ve dünyada fark yaratacak bir projenin koordinatör kuruluşu olmaktan gururlandığımızı belirtmek isterim. Sürdürülebilirlik ve verimlilik anlamında girişimcilere önemli bir yol açacağına inandığımız projemizde sona gelindi. Ancak eğitim çalışmalarımız web sitemiz üzerinden devam edecek. Bu vesileyle projemizin gerçekleşmesine katkı sağlayan yerli ve yabancı ortaklarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Toplantı kapsamında düzenlenen “Biyomimikri ve Girişimcilik” başlıklı oturumun moderatörlüğünü İstanbul Şehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Önder Mutlu Yılmaz üstlenirken, “Biyomimikri ve Gelecek Trendleri” oturumu ise EKOIQ Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Barış Doğru tarafından yönetildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*