Glutensiz Hayat Derneği 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı..

Glutensiz Hayat Derneği 1. Olağan Genel Kurulu 01.10.2017  pazar günü saat 13:00 te Yalı Mah.Turgut Özal Bul.Sahil yolu No:195/6B Maltepe İstanbul adresindeki dernek merkezinde yapıldı.

Glutensiz Hayat Derneği 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı..

çölyaklı  ve glutensiz beslenen Üyelerin  ilgi gösterdiği ve önemsedikleri genel kurul  saf çoğunluk sağlanarak başarılı bir şekilde yapıldı. Seçilen yeni yönetim üyeleri ve diğer organların üyeleri yeni dönem ile ilgili projeler üretmek, özellikle eğitim  ve yerel yönetimler ile ortak projeler üretme konusunda üyelere bilgiler verildi.

 

Glutensiz Hayat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tülin ÜNAL  gazetemize yaptığı açıklamada ‘’1. genel kurulumuza katılan üyelerimize teşekkür ederiz. kuruluşumuzun ilk beş aylık süreçte  farkındalık adına çok yoğun faaliyetler de bulunduk. Tarım ve Orman Bakanımız sayın Ahmet Eşref FAKIBABA’nın önderliğinde TBMM de kurulan ÇAÖLYAK ARAŞTIRMA KOMİSYONU çalışmalarına katılarak katkı sağlamaya devam edeceğiz. Başta TBMM araştırma komisyonu çalışmalarından ve  derneğimizin  faaliyetlerinden haberdar olmak için çölyaklıların derneğimize  üye olmalarını  özellikle bekliyoruz. Üyelerimiz ile SMS, elektronik posta ve diğer sosyal ağları üzerinden haberleşmek için  bilgi paylaşımı yapmaya hazırız. Onların görüş ve önerilerini önemsiyoruz çünkü bu düşünceler  bizlere yol gösterecektir. Genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyoruz. ADA GAZETESİ’ ne yanımızda oldukları ve farkındalık adına  haberleri ile destek oldukları için sonsuz teşekkür ederiz’’ dedi.

GLUTENSİZ HAYAT DERNEĞİ 1. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞIDIR

Glutensiz Hayat Derneğinin 2017  Yılı 1.Olağan Genel Kurul toplantısını yapmak üzere 01.10.2017 tarihinde saat13:00 te Yalı mah.Turgut Özal Bulv.Sahil Yolu No.195/6B Dernek Merkezinde toplanıldı.

Genel Kurul toplantısına başlamadan önce yapılan yoklamada;

1-Genel Kurul toplantısına ait davet ilanlarının toplantı yer, saat, tarih ve gündemi gösterilerek yapıldığı, gündemi içeren davet ilanlarının 15 gün önceden internet sayfasından ve SMS le tebliğ edildiği görüldü.

2.Genel Kurul (Hazirun) listesinde 76 üyenin kayıtlı bulunduğu toplantıda ise  35  asil  8 vekaleten üyenin hazır bulunduğu ,

3-Toplantıya gelenlerce genel kurul toplantı listesine atılan imzalara göre toplantı yeter sayısı olduğu anlaşıldığından toplantı dernek başkanı Zehra Tülin Ünal tarafından açıldı.

GÜNDEM MADDELERİ

1-Hazirun cetveli kontrol edilerek yoklama yapıldı. Açılış konuşması yapıldı. Oy çoğunluğu ile toplantıya geçildi.

2-Divan heyetinin seçimine geçildi. Genel kurula verilen yazılı bir önerge üzerine yapılan açık oylama neticesinde Divan başkanlığın Kuvvet Tanrıver Baskan yardımcılığına Ayşe Göçer, Yazmanlıklara Gönül Sarıaltun ile Serpil Çırçır oybirliği ile seçildiler.

3-Divan heyeti yerini aldıktan sonra Ulu önder Atatürk ve Aziz şehitlerimizin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve ardından istiklal Marşı okundu.

4-Geçici yönetim kurulu Derneğin kuruluş aşamasını ve faaliyet raporunu okudu. Derneğin gelir giderleri okundu oylamaya sunuldu raporlar ile ilgili söz alan olmadı yapılan oylamada raporlar oybirliğiyle ibra edildi.

5-Yeni dönem (2017-2018-2019) 3 yıllık çalışma programı ve örnek bütçe oylamaya sunuldu. Çalışma programı ve örnek bütçe oybirliğiyle kabul edildi.

6-Yeni yönetim ve denetim kurulu üyelikleri seçimine geçildi. Divan başkanı tarafından adaylar  soruldu çıkan aday olmadığından;   eski yönetim kurulu tarafından verilen yönetim, denetim ve yedek liste oylamaya sunuldu. Yapılan oylama sonucunda aşağıdaki asil ve yedek yönetim ve denetim listesi oybirliğiyle kabul edildi

ASİL  YÖNETİM KURULU                         YEDEK YÖNETİM KURULU

1-Zehra Tülin Ünal                                           1-Fahri Eskioğlu

2-Veysel Caner                                                2-Rüçhan Boz

3-İlknur Sengül Akbulut                                    3-Fatma Gür

4-Hakan Güveli                                                4-Serpil Çırçır

5-Şafak Sarıaltun                                             5 –Elçin Çetingöz

6-Şah İsmail Yıldırım                                        6 –Duygu Altun

7-Kevser Başkara                                             7 –Gönül Sarıaltun

 

ASİL DENETİM KURULU                          YEDEK DENETİM KURULU

1-Kuvvet Tanrıver                                           1-Hülya Yavuz

2-Ayşe Göçer                                                  2-Murat Akbaş

3-Hakan Boz                                                   3-Leyla Kaya

 

7-Dilek temennilere geçilerek, Başkan Zehra Tülin Ünal söz aldı.

8-Gündemde görüşülecek başka bir husus kalmadığından ve alınan kararlara muhalefet şerhi koyan bulunmadığından Divan Başkanı Kuvvet Tanrıver  tarafından aynı gün ve saat 15.00 ‘da toplantıya son verdi.

01.10.2017

 

DİVAN BAŞKANI          DİVAN BAŞK. YARD.          YAZMAN              YAZMAN

Kuvvet Tanrıver              Ayşe Göçer              Gönül Sarıaltun           Serpil  Çırçır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz