Gökçe Kırgız’la ilgili şaşırtan iddia! Gerçek Gökçe Kırgız kim?

Share

Bugün 2. Sayfa isimli magazin programında, Suat Ateşdağlı ile düetler yapan Gökçe Kırgız’ın, seneler önce ‘Kalbime Gömerim O Zaman’ isimli şarkıyla milyonlarca tıklanan Gökçe Kırgız olmadığı iddia edildi.  

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Suat Ateşdağlı ile birlikte yaptıkları feat çalışmaları ile müzik piyasasında tanınan Gökçe Kırgız’ın, 2006 yılının sonlarında ‘Kalbime Gömerim O Zaman’ isimli şarkıyla milyonlarca tıklanan ve fenomen olan Gökçe Kırgız’ın adını kullanarak tanındığını iddia etmişti. 2. Sayfa isimli magazin programına bugün Suat Ateşdağlı ile yaptığı düetlerle tanınan Gökçe Kırgız konuk oldu. Program sunucuları deneyimli gazeteciler Müge Dağıstan’lı ve Gülşen Yüksel, Gökçe Kırgız’la ilgili şaşırtan bu iddiayı gündeme getirdi ve Kırgız’ın kendisine sordular. Canlı yayında nüfus cüzdanını göstererek iddiaları reddeden Gökçe Kırgız, Kalbime Gömerim O Zaman’ şarkısını okuyan ilk benim dedi. Akay ise, Suat Ateşdağlı ile düetler yapan Gökçe Kırgız’ın asıl adının Merve Doğan olduğunu ve 2013 yılında adını mahkeme kararı ile değiştirdiğini, yapımcıları ve hatta Diva Bülent Ersoy’u bile canlı yayında kandırdığını bir video hazırlayarak açıkladı. Canlı yayında adının Merve Doğan olduğunu kabul eden ancak o şarkıyı kendisinin okuduğunu ve o fenomenin kendisi olduğunu savunan Kırgız, “Şarkıma 22 kişi sahip çıktı. Artık bu konuya nokta koyalım, isteyen avukatıma ulaşır ve gerçekleri öğrenir” dedi.

ONUR AKAY’DAN GÖKÇE KIRGIZ’A HODRİ MEYDAN!

İddiaların sahibi Onur Akay ise hazırladığı bir video ile açıklama yaptı. Ayrıca piyasada olan Gökçe Kırgız’ın yıllar önceki fotoğraflarını da paylaşan Akay, “2006 yılının sonlarında Türkiye’de YouTube’un yeni yaygınlaşması ile internet ortamında ilk meşhur olan ve ‘Herkesin Dinlediği Kız’ olarak tanınan Gerçek fenomen Gökçe Kırgız benim arkadaşım ve o milyonlarca tıklanan şarkıyı o okudu.  Bugün 2. Sayfa’ya çıkan sahte Gökçe Kırgız’dır ve hala yalan söylemeye devam ediyor. 3 Nisan 2010 yılında ise Show TV Ana Haber Bülteni’ne özel röportaj veren gerçek Gökçe, hedefinde üniversite eğitimi olduğu için albüm yapmamış ve sahnelere çıkmamıştır. O yıllarda bunu fırsat bilen ve sesi Ebru Gündeş’e benzeyen Merve Doğan ismindeki bu kız ise, ‘Gökçe Kırgız’ ismi ile bir Facebook hesabı açtı. Daha sonra ‘Kalbime Gömerim O Zaman’ isimli şarkıyı okudu, kendi fotoğrafı ile bir video hazırlayıp mekân sahiplerine Gökçe Kırgız benim diyerek sahnelere çıkmaya başladı ve bazı şikayetler üzerine ise nüfus cüzdanı sorulmaya başlayınca, 2013 yılında mahkemeye başvuran Merve Doğan, ismini Gökçe Kırgız olarak değiştirmiştir. Zaten müzik kulağı olan herkes o sesin ona ait olmadığını anlar bu zor bir olay değil. Hodri meydan diyorum çıksın canlı yayına bende asıl Gökçe Kırgız’ı getireceğim ve onun yanında okusun o şarkıyı görelim. Hazırladığım videoyu dinleyen ve biraz kulağı olan bir kişi bile sahte olduğunu anlar.” İfadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*