Gücümüzü Halkımızdan Alıyoruz

Gücümüzü Halkımızdan Alıyoruz
Share

 

Gücümüzü Halkımızdan Alıyoruz

CUMHURBAŞKANINA HAKARETTEN” YARGILANAN TGB’LİLERDEN AÇIKLAMA:

GÜCÜMÜZÜ HALKIMIZDAN ALIYORUZ

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi 4 üniversite öğrencisi dün (04.05.2015) “cumhurbaşkanına hakaret” gerekçesi ile haklarında tutukluluk istenerek mahkemeye sevk edilmişti. Akşam saatlerinde “denetimli serbestlik” ve “yurtdışı yasağı” ile serbest bırakılan gençler bugün bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

TGB’lilerin basın açıklaması şöyle;

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nı kutlamak için düzenlenen yürüyüşte, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan aleyhine atılan slogandan dolayı dört arkadaşımız, dün ifadeye çağırılarak, gözaltına alınmıştır.

1 Mayıs 2015 Cuma günü atılan slogan üzerine, 3 Mayıs tarihinde 4 TGB üyesi arkadaşımızın evine tebligat gelmiş ve 4 Mayıs tarihinde ifadeye çağırılmışlardır. Bunun üzerine ifade vermek için, avukatımız ile Emniyet Müdürlüğü’ne giden arkadaşlarımız, gözaltına alınmış ve tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilmişlerdir. Yaklaşık dokuzbuçuk saat gözaltında kalan arkadaşlarımız, tutuksuz yargılanmak üzere, yurtdışı yasağı konularak, denetimli olarak serbest bırakılmışlardır.”

Asıl Yargılanması Gerekenler Adaletten Kaçanlar”

Bu durumda, asıl yargılanması gerekenler, bizler değil; Onca gencin hayatını karartıp ’emri ben verdim’ diyenler, ağaç ve doğa katili olanlar, ayakkabı kutucuklarında onca yetimin, onca mazlum halkın ahını alıp, adaletten kaçanlardır. Ancak, korku sahipleri bilmelidirler ki bu korkunun ecele faydası yok!”

Gücümüzü Halkımızdan Alıyoruz”

Biz, Türkiye Gençlik Birliği olarak, hiçbir baskıya yenik düşmeyeceğiz, önümüze çıkan her engelde halkımızı refaha ve huzura erdirmek için özgür Türkiye, özerk üniversite için her defasında bileneceğiz! Bizler gücümüzü halkımızdan, 6. Filo’yu denize döken Deniz Gezmişlerden miras aldığımız ve gün geçtikçe bir adım daha yaklaştığımız, Demokratik ve Tam Bağımsız Türkiye şiarından alıyoruz.

Yaşasın Tam Bağımsız ve Gerçekten Demokratik Türkiye mücadelemiz!”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*