Güneşin batması kıyamet anlamına geliyormuş!

Güneşin batması kıyamet anlamına geliyormuş!

İle paylaş:


Güneşin batması kıyamet anlamına geliyormuş!

Eski Türklerde güneşin batması kıyamet anlamına geliyormuş

Mu kıtası, Atlantis ve Lemurya yazılarımın hazırlanması sırasında Türk piramitlerini de işlemiştim. İşlemiştim deyimi biraz garip oldu ama aslı bu. Yani okumuş, öğrenmiş, sizlere de aktarmıştım.

İkinci Dünya savaşı sırasında bir yardım uçağının pilotu gördüklerinin resmini çekmiş. İşte o resimlerden sonra ortaya çıkan Türk Piramitleri bütün dünya tarafından enteresan olarak düşünülmüş.

Dünyanın birçok yerinde değişik şekillerde piramitler var. Elbette piramit denilince aklımıza her zaman ilk Mısır Piramitleri gelir ama diğerlerini de biliriz.

Türk Piramitleri hakkında bilgilerimiz yenidir. Aslı da zaten 2012 yılında Türk Piramitlere giriş izni verilmesinden dolayıdır.

Daha yaygın bilgi, yâda daha bilinir olmamasının nedeni de hiçbir şekilde resim çekilmesine izin verilmemesinden kaynaklanmaktaymış.

Bazı özel izinlerle, resim çekilmiş ve video kayıtları yapılmış o kadar.

Çekilen resimlerden sonra burada enteresan objelerinde olduğu görülmüş.

Bunlar nelermiş diye baktığımızda;

HEYKELLER – MUMYALAR VE YAZITLAR

Olduğunu görüyormuşuz.

Heykelleri şöyle anlatmak gerekiyor. Okuduklarımdan:

4000 yıl önce yapılmışlar.

İnsan figürleri,

Sayıları yüzden fazla,

Heykellerin birçoğu minyatür şeklinde yapılmış.

Heykellerin bulunduğu odalarda taş yapılar varmış.

Bir hayli ilginç bir ayrıntı da;

Milliyetçi kesimin Bozkurt işareti olarak yaptığı simgesel işareti yapan bir heykelin olmasıymış…

Yine bu heykelin başında Türk Kağanlarının taktığı şapka varmış.

Mumyalar da çok enteresan.

Mısır Piramitlerinde bulunan mumyalar da önemli bir detay, iç organların çıkarıldığı ayrı ve özel bir yerde yine ayrı ve özel bir işlem gördüğüymüş.

Aslında mumyalamada nerede ise hep aynı işlem yapılırmış.

Türk piramitlerinde bulunan mumyalarda bu uygulanmamış.

Ne kadar gariptir ki, iç organları çıkarılmadığı halde mumyalanma yapılmış, mumyalar 4000-5000 yıl toprak altında kendilerini korumuşlar.

Burada çok önemli bir detay daha var.

Kütüphane.

Türk Piramitlerinin içinden kütüphane çıkmış. Bende okuyunca çok şaşırdım. Asırlar önce kütüphanenin olduğunu bilmek, müthiş bir duygu.

Burada tabletler ve çizimler bulunmuş.

Bu kütüphane elbette şimdi düşündüğümüz gibi kitaplarla dolu bir kütüphane değilmiş. Levhalara kazınmış, resmedilmiş bilgilermiş.

Ayrıca birçok bozkurt resimleri, ay yıldız ve hayvan figürleri de varmış. Bunlar ise kısıtlı sayıda kamuoyuna resim halinde sunulmuştur.

Çin Hükümetinin bu tabletlerin, yazıtların görülmesine izin vermesi, biz Türkler için çok önemli.

O tabletlerde, yazıtlarda tarih yatıyor.

Bunlar çok kıymetli kitabeler.

Türk Piramitlerinin içinde şöyle bir yazı varmış.

Türkler güneşin batmasına yakın bir zamanda, orduları ile buraya tekrar gelecek, Doğuya, Asya’ya ve Dünyaya hâkim olacaklar.”

Eski Türk’ler de GÜNEŞİN BATMASI- KIYAMET anlamına geliyormuş. 

Bunlar muhteşem bilgiler birçok yerden yararlandım. Yazanların, toparlayanların, sunanların yüreklerine, kalemlerine sağlık…

Nazan Şara Şatana

Nazan Şara Şatana hakkında 219 makale
Nazan Şara Şatana:Türk yazar Eğitim hayatından sonra Günaydın Gazetesi’nde gazeteci olarak iş hayatına başlayan Şatana,Adliye,Meclis,TRT,Magazin,Adliye,Merhaba ve Haftanın Sesi gazetelerinde ve bir çok ajansta muhabir olarak görev yaptı.1989 yılında Turizm sektörüne geçti.1989-1990 yıllarında “Ayışı tesislerinde (Kemer,Antalya)müdür yardımcısı ve kontrol amirliği görevinde bulundu.1990-1991 yıllarında “Bela Kara Elmas Hotel’de(“Side”Antalya)Genel Müdür yardımcılığı yaptı.1991-2001 yıllarında “Majesty Hotels & Resorts Clup Tuana Park’da”(Fethiye) Odalar Bölümü Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak 9 yıl görevini sürdürdü.2002-2006 yılları arasında ise “Majesty Hotels & Resorts Kemer Beach Hotel’de”(Göynük/Kemer) Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2007 yılında “Nisos Hotel Varuna”(“Belek”/Antalya) Genel Müdür olarak görev yaptı.2008 yılında “Bilem Higt Class Hotel’in (Antalya) Genel Müdürlüğünü yaptı.Ürgüp-Bodrum-Marmaris’de otel açılışlarında görevli olarak bulundu.Almanya’da sık ve uzun süreler bulundu.”Adriyatik”ve “Cote d’Azur”sahil otellerinde,Avrupa’nın bir çok ülkesinde ve Amerika’da otel ve araştırma gezilerinde bulundu.Dünya’nın bir çok ülkesinde,turizm-tarih mitoloji kitapları için araştırmalar yaptı.Turizm Bakanlığı Yöneticilerinin Yöneticisi seminer (toplu çalışma)sertifika belgesi aldı.TGRT’de yayınlanan Evlat TV Filmi ve yine bir çok kanalda yayınlanmış kısa TV filmleri yaptı. Yurt içinde ve yurt dışında bir çok gazetede köşe yazarlığı,haber,ropörtaj dallarında çalışmalarını sürdürmekte.Bir çok internet sitesinde köşe yazılarını yazmaya devam etmektedir.Yazarlığının yanında şiir de yazmakta olup 1000 nin üzerinde eseri vardır.Ayrıca profesyonel olarak yağlı boya resim çalışmaları da mevcut olup birçok turizm hizmeti veren firmaların duvarlarında eserleri yer almaktadır. 2013 Avrupa kalite yılın yazarı ödülünü aldı. KİTAPLARI: Asar Şamil ve Rus Terzi(2006) Havada Kekik Kokusu Vardı(2007) Otek I,Uzun Bir Gece(2007) Şarkın Modern Gelini Şehribahar(2008) Zeus’un Aşkları(2009) Hekim Ali Süavi Efendi(2009) Herkül-Herakles’in kadınları Otel II,Kapadokya-Beyaz Atlar Ülkesi(2009) Belkıs-Yağmur Şimdi Yağacak(2011) Esir Türk Kızları-Osmanlı Perisi(2011)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*