logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

Güneşin batması kıyamet anlamına geliyormuş!


Nazan Şara Şatana
nazansarasatana@hotmail.com

Güneşin batması kıyamet anlamına geliyormuş!

Eski Türklerde güneşin batması kıyamet anlamına geliyormuş

Mu kıtası, Atlantis ve Lemurya yazılarımın hazırlanması sırasında Türk piramitlerini de işlemiştim. İşlemiştim deyimi biraz garip oldu ama aslı bu. Yani okumuş, öğrenmiş, sizlere de aktarmıştım.

İkinci Dünya savaşı sırasında bir yardım uçağının pilotu gördüklerinin resmini çekmiş. İşte o resimlerden sonra ortaya çıkan Türk Piramitleri bütün dünya tarafından enteresan olarak düşünülmüş.

Dünyanın birçok yerinde değişik şekillerde piramitler var. Elbette piramit denilince aklımıza her zaman ilk Mısır Piramitleri gelir ama diğerlerini de biliriz.

Türk Piramitleri hakkında bilgilerimiz yenidir. Aslı da zaten 2012 yılında Türk Piramitlere giriş izni verilmesinden dolayıdır.

Daha yaygın bilgi, yâda daha bilinir olmamasının nedeni de hiçbir şekilde resim çekilmesine izin verilmemesinden kaynaklanmaktaymış.

Bazı özel izinlerle, resim çekilmiş ve video kayıtları yapılmış o kadar.

Çekilen resimlerden sonra burada enteresan objelerinde olduğu görülmüş.

Bunlar nelermiş diye baktığımızda;

HEYKELLER – MUMYALAR VE YAZITLAR

Olduğunu görüyormuşuz.

Heykelleri şöyle anlatmak gerekiyor. Okuduklarımdan:

4000 yıl önce yapılmışlar.

İnsan figürleri,

Sayıları yüzden fazla,

Heykellerin birçoğu minyatür şeklinde yapılmış.

Heykellerin bulunduğu odalarda taş yapılar varmış.

Bir hayli ilginç bir ayrıntı da;

Milliyetçi kesimin Bozkurt işareti olarak yaptığı simgesel işareti yapan bir heykelin olmasıymış…

Yine bu heykelin başında Türk Kağanlarının taktığı şapka varmış.

Mumyalar da çok enteresan.

Mısır Piramitlerinde bulunan mumyalar da önemli bir detay, iç organların çıkarıldığı ayrı ve özel bir yerde yine ayrı ve özel bir işlem gördüğüymüş.

Aslında mumyalamada nerede ise hep aynı işlem yapılırmış.

Türk piramitlerinde bulunan mumyalarda bu uygulanmamış.

Ne kadar gariptir ki, iç organları çıkarılmadığı halde mumyalanma yapılmış, mumyalar 4000-5000 yıl toprak altında kendilerini korumuşlar.

Burada çok önemli bir detay daha var.

Kütüphane.

Türk Piramitlerinin içinden kütüphane çıkmış. Bende okuyunca çok şaşırdım. Asırlar önce kütüphanenin olduğunu bilmek, müthiş bir duygu.

Burada tabletler ve çizimler bulunmuş.

Bu kütüphane elbette şimdi düşündüğümüz gibi kitaplarla dolu bir kütüphane değilmiş. Levhalara kazınmış, resmedilmiş bilgilermiş.

Ayrıca birçok bozkurt resimleri, ay yıldız ve hayvan figürleri de varmış. Bunlar ise kısıtlı sayıda kamuoyuna resim halinde sunulmuştur.

Çin Hükümetinin bu tabletlerin, yazıtların görülmesine izin vermesi, biz Türkler için çok önemli.

O tabletlerde, yazıtlarda tarih yatıyor.

Bunlar çok kıymetli kitabeler.

Türk Piramitlerinin içinde şöyle bir yazı varmış.

Türkler güneşin batmasına yakın bir zamanda, orduları ile buraya tekrar gelecek, Doğuya, Asya’ya ve Dünyaya hâkim olacaklar.”

Eski Türk’ler de GÜNEŞİN BATMASI- KIYAMET anlamına geliyormuş. 

Bunlar muhteşem bilgiler birçok yerden yararlandım. Yazanların, toparlayanların, sunanların yüreklerine, kalemlerine sağlık…

Nazan Şara Şatana

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Akülü araç kullanmayı hak edelim

  22 Ağustos 2017 Burgazadası, Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, köşe yazarları, Manşet, Sedefadası

  Her beldede olduğu gibi Prens Adalarında da rahat ve huzurlu yaşayabilmeniz için verilen kurallara uyum sağlamamız yine bizim lehimize olacaktır. Son yıllarda hep konuşulan, hep tartışılan, yerel basında işlenen konulardan birisi de son yılların git gide artan ve insana fayda sağlamak yerine zarara uğratan akülü araçlardır. Bu araçlar, yaşlılar, hastalar, emekliler, marketlerin sipariş dağıtımı gibi işlerinde gereklidir. Diğer adalarda da sorunlar yaşandığını duyuyorum fakat ben yaşadığım Kınalıadanın sorununu dile getirmek istiyorum....
 • GÜVENDEN İKAMETE

  14 Temmuz 2017 köşe yazarları, Manşet

  Son Belediye seçimleri esnasında, hatta çok daha önceden, okuyucularımın hatırladıkları gibi, her yazımda ve her fırsatta adamızın yazlıkçılarını yazılarımla hatta şifahen de ikametlerini adaya almaları için ikaz etmiştim. O yıllarda, Prens Adalarının sağlık sorunları insanları bu konuda cidden engelliyordu. Bildiğiniz üzere, bu çok önemli konuda artık gelişmeler oldu. Gönül ister ki Adalarımızda tam teşekküllü bir hastanemiz olsun ve emek verenler ile çaba gösterenlerin önü kesilmesin. Tüm Prens Adalarının ve Kınalıadamızın sorunları artık ...
 • VATAN HAİNLERİ

  08 Temmuz 2017 köşe yazarları

  Dökülmeden tek tek; Gökteki yıldızlar. Kimse susturamayacak, Yankılanacak ezanlar.   Sura üflemeden İsrafil, Yandıkça gökteki kandil, Hainler hesap verecek, Ateş yağdıracak Ebabil.   Gölgesi var oldukça vatanın, Ahde vefası var, ulu Osmanlının. Kim ki ihanet ederse; Bağrı yansın, gözlerinden kan aksın.   Plevne'de kahraman Osman Paşa, Tuna nehri şahittir bu savaşa, Hainler tek millet olsa da; Mücadele farzdır, iman dolu her başa.   Hilafet sancağı emanetimizdir, ...
 • Deniz Seki

  06 Haziran 2017 köşe yazarları

  Sanatçı demek aydın kişi demektir. Sadece eserleriyle değil; hal, hareket ve davranışlarıyla da topluma yön veren kişidir. Şimdi bir sanatçı düşünün; Uyuşturucudan hüküm giymiş, İki buçuk sene içerde yatmış, Sonra da haliyle cezası bitince salıverilmiş. Buraya kadar olan her şey rutin birer gelişmeden ibaret, Olması gereken de bu zaten… Kimsenin kimseyi tekrardan yargılayıp ötekileştirmesine hakkı yok, gerek de yok. Kimsenin haddi de değil. Fakat buradaki durum biraz farklılık arz ediyor. Biz olaya eğitim açısından bakacağız. Oluştu...