Hakan Aysev anlattı! Pavarotti Ankara’dan kovuldu mu?

Hakan Aysev anlattı! Pavarotti Ankara’dan kovuldu mu?

İle paylaş:


Yeni yapılacak olan Atatürk Kültür Merkezi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ettiğini dile getiren Hakan Aysev, Pavarotti ile anılarını ise ilk kez anlattı.

Hakan Aysev anlattı! Pavarotti Ankara’dan kovuldu mu?Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Aydınlık Gazetesi’nde bugün yayınlanan yazısında ünlü opera sanatçısı Hakan Aysev’le röportaj yaptı. Röportajda, hocası Luciano Pavarotti ile anılarını anlatan Aysev, Pavarotti’nin şehir efsanesi olan Ankara’dan kovulma olayının gerçek yüzünü ise ilk kez anlattı.

“PAVAROTTİ’Yİ HAMAMA GÖTÜRMÜŞLER”

Hakan Aysev, Onur Akay’ın sorduğu “Pavarotti Ankara’dan kovuldu mu?” ve Pavarotti ile unutamadığınız bir anınız var mı?” sorusuna şöyle cevap verdi:

“Şehir efsanesi bu! 1963 yılı Pavarotti daha genç ve Ankara’ya geliyor. Operadaki gençler Pavarotti’yi Ankara’nın havası kuru diye hamama götürmüşler ama hava çok soğuk. Hamamdan çıkınca hastalanmış ve performansı beklenilen kadar parıldamamış ve bir daha da çağırmamışlar, sebep bu.

İlk karşılaşmamız. 45 saniye sadece göz göze kalıp onun benim başımı alıp göğsüne yaslaması, “Hey ben Luciano sen kimsin.” dedi. 3 sene beraber çalıştık o bana ‘spagetti’ tarifleri öğretti, ben ona ‘imam bayıldı’ yapmayı öğrettim. Ayrıca Viyana’da kendisine ‘çiğ börek’ yapmıştım. Bayılırdı Türk yemeklerine.”

“AYAKTA ALKIŞLADIM”

Yeni yapılacak olan Atatürk Kültür Merkezi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ettiğini de ifade eden Aysev,  “Ben AKM konusunda en çok tepki veren sanatçıların başındaydım ama çok beğendim. Beklediğimin çok üstünde bir yapı olmuş. 2500 kişilik bir opera sahnesi İstanbul’a yakışan bir sahne. Bence gayet pozitif ve pozitif olan şeyleri de alkışlamak lazım. Benim için en önemli tarafı adının Atatürk Kültür Merkezi olarak kalmış olması. Ayakta alkışladım ve Cumhurbaşkanını da tebrik ettim.”  dedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*