Hatay CHP’de kongre karmaşası

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İl ve ilçe başkanlıklarının sorumluluğunda olan delege seçimlerinin “yeri ve zamanı” ne zaman açıklanacak?

Hatay CHP'de kongre karmaşası
CHP Hatay İl Başkanı Sn. Mehmet GÜZELMANSUR’un geçtiğimiz günlerde “parti üyelerinin önüne koyulacak sandıklarla kongre üyeleri belirlenecek” demesiyle kongre sürecini başlatmıştı. CHP Genel Merkezi’nin açıkladığı kongre takvimine göre 17 Eylül 2017 Pazar günü kongre delegesi seçiminin son günü olduğundan; parti üyelerinin akıllarına “delegeler ne zaman seçilecek?” “Nerede oy kullanacağız?” soruları geliyor. İl ve ilçe başkanlıklarından bu konu hakkında bir açıklama yapılmadı. Delege seçimlerinin şeffaf ve adaletli yürütülmesi için oy kullanılacak yerin ve zamanın en kısa zamanda parti üyelerine bildirilmesi gerekmektedir.

Delege seçimleri ağırdan mı alınıyor?
Cumhuriyet Halk Partisi’nin, tüzük gereği mahalle delegeleri mahalle üyeleri tarafından belirlenir. Her kongre dönemi tüzüğe göre il ve ilçe başkanları gerekli hazırlıkları yapıp delegeleri üyelerin seçmesi konusunda titiz davranır. İl Başkanlığından yapılan açıklama ile mahalle delegeleri seçimi yapılacak dense de, bu çağrıyı ağırdan alan ilçe başkanları var. Bu, CHP’nin İlçe Başkanları uzun süredir (8 dönem bile var) görevinin başındalar. Cumhuriyet Halk Partisi’nin oluşumuna ters olan bu durum demokrasi açısından vahimdir.

Acaba görevi mi bırakmak istemiyorlar?
Ya da yeniden seçilememe korkusu mu var?
Bunun başka izahı yok.
Yoksa kongre sürecini (delege seçimlerini) neden ağırdan alsınlar!

Kamuoyu olarak umuyoruz ki; İl Başkanlığından yapılan delege seçimiyle ilgili açıklamaları her ilçe teşkilatı dikkate alarak görevini layıkıyla yerine getirir.

Belen Kulisi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz