Haydarpaşa Numune Hastanesi Meclis Gündeminde

Otopark için hastane tahliye edildi,Haydarpaşa Numune Hastanesi Meclis Gündeminde

İle paylaş:


Haydarpaşa Numune Hastanesi Meclis Gündeminde

Haydarpaşa Numune Hastanesi Meclis Gündeminde

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi bitişiğinde devam eden zemin altı otoparkı inşaatı nedeniyle, hastanenin poliklinikler binasında çatlaklar oluşmuş ve hastane önlem amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından kapatılmıştı. CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt sorunu TBMM gündemine taşıdı. Öğüt önergesinde aşağıdaki ifadelere yer verdi.

Birkaç gün önce İstanbul Kadıköy Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yan tarafında devam eden inşaat çalışmaları nedeniyle poliklinikler binasının duvarlarında çatlaklar meydana geldiği, bina içindeki hastalar tahliye edilirken bina içerisinde ki malzemelerin diğer birimlere taşındığı haberleri kamuoyuna yansımıştır. Konula ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi de “İlk incelemede söz konusu çatlakların önemli risk oluşturmadığı tespit edilmişse de, poliklinik binasının tedbir ve gözlem amaçlı olarak kapalı tutulması uygun görülmüştür” açıklaması yapmıştır. Ne var ki, bu sabah basında yer alan bazı haberlerde hastanenin dahiliye ve fizik tedavi merkezlerinin de boşaltıldığı, acil servisin ambulans kabul etmediği, Sağlık Bakanlığı’nın sabaha kadar hastanede önlem amacıyla Acil yardım ekibini  beklettiği dile getirilmiştir. Hastane çalışanlarının son derece tedirgin olduğu bilgisi de ayrıca tarafıma ulaşmıştır.

Bu bağlamda;

1)      İBB’nin açıklamasına istinaden söz konusu çatlaklar önemli risk oluşturmuyorsa dahiliye ve fizik tedavi merkezlerinin boşaltılmasının ve acil ambulanslarının kabul edilmemesinin gerekçesi nedir?

 

2)      Kadıköy Haydarpaşa Numune’nin hemen yan tarafında bulunan Siyami Hersek Hastanesi’nin ana binasında kayma olduğu doğru mudur?

 

3)      İnşaatın hastanede hasara neden olduğu göz önünde bulundurulduğunda neden önlem alınmadan çalışmalar başlanmıştır?

 

4)      İnşaatın İSPARK’a ait Otopark İnşaatı olduğu doğru mudur?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*