HDP’ye yapılan saldırılara karşı birlikte kazanacağız

HDP'ye yapılan saldırılara karşı birlikte kazanacağız

İle paylaş:


HDP'ye yapılan saldırılara karşı birlikte kazanacağız

HDP‘ye yapılan saldırılara karşı birlikte kazanacağız

BARAJLARI BİRLİKTE YIKACAĞIZ!

 

BASIN BÜLTENİ

 

2015 seçimleri AKP iktidarının provokatif saldırıları ile akılda kalacak bir seçim olacaktır.

 

AKP’nin gittikçe halk desteğinin azaldığı, Cumhurbaşkanının başkanlık hayallerinin zayıfladığı andan itibaren HDP’ye yönelik planlı, programlı saldırılar başlatılmıştır. Doğrudan seçim kampanyası yürüten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet sözcüsü Yalçın Akdoğan başta olmak üzere AKP şürekasının miting meydanlarında, kürsülerde saldırgan bir üslup kullanmaları,  yalan, iftira ve siyasi linçi seçim propagandası olarak kullanmaları,  ırkçı, şoven, kontra güçlerin harekete geçirilmesi fiziki saldırılarla birlikte sürdü. Failleri belli saldırıda Hamdullah Öge yaşamını yitirdi, Aydın Taşkesen diri diri yakılarak ağır yaralandı. Bugün de HDP Amed mitinginde trafo etrafında patlatılan bomba ile onlarca yurttaş yaralandı. Bugüne kadar  yapılan saldırılardaki iktidarın tutumu, saldırganları sürekli cesaretlendirmiştir. Çünkü bugüne kadar saldırıları boşa çıkaracak bir tutum,  gözaltı, tutuklama olmamıştır.

 

Günlerdir seçim sürecini baltalamaya yönelik HDP’ye yapılan saldırılar, bu patlamanın 1 Mayıs 1977 katliamında olduğu gibi panik yaratarak insanların birbirini ezmesini amaçlayan planlı bir saldırı olduğu fikrini güçlendirmektedir.  Kuşkusuz çok geçmeden patlamanın nedeni belli olacaktır. Şimdiden belli olan durum; emek, demokrasi ve barış güçlerinin görev ve sorumluluklarıdır. Kürt halkının her türlü kışkırtmaya ve saldırıya karşı göstermiş olduğu sabır, özveri ve kararlılık bu ceberut düzene ve onun siyasi temsilcisi AKP başta olmak üzere tüm gerici, karanlık güçlere karşı insanlığın aydınlığının ne olacağını göstermektedir.

 

Amed halkına ve tüm halklarımıza geçmiş olsun diyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu saldırı sadece Amed halkına değil, barışa, demokrasiye ve tüm halklarımızadır.

 

Şimdi görev,  büyük bir sağduyu ve sorumlulukla tüm provokasyonların boşa çıkarılarak, saldırılarla, provokasyonlarla güçlendirmeye çalıştıkları bu barajı yıkmaktır. İktidarı için koca bir ülkeyi ateşe atmaktan kaçınmayacak AKP’nin, tek adam, tek parti diktatörlüğünün hesaplarını boşa çıkarmaktır. Barışa vurulan her darbeye karşı inadına kardeşliği, barışı ve çözümü inşaa etmektir.

 

Bir kez daha bütün emek ve demokrasi güçlerini, halkımızı, AKP iktidarına gereken cevabı vermek için 7 Haziran’da HDP’ye oy vermeye, barajı yıkmaya çağırıyoruz.

 

SELMA GÜRKAN

Genel Başkan

 

 

Genel Merkez: Fevzi Çakmak 1 Sokak No: 15/5 Kızılay-ANKARA Tel: 0 312 2324198 Faks: 0 312 2324197
Genel Başkanlık: Millet Cad. Gülsen Apt. No:19/1 Yusufpaşa/Aksaray /İST Tel: 0 212 588 03 00 Faks: 0 212 587 56 86
Web: www.emep.org E-posta: emekpartisi@emep.org

 

www.emep.orgemekpartisi@emep.org
Millet Cad. Gülsen Ap. No:19/1 Yusufpaşa/Fatih-İSTANBUL

Tlf:0212 588 03 00 – Fax: 0212 587 56 86

Fevzi Çakmak 1 Sok. No:15/5 Kızılay/ANKARA

Tlf:0312 232 41 98 – Fax:0312 232 41 97

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*