logo

rokettube ts3 satın al sex izle

Heybeliada Ruhban Okulu’nda Metaxas anısına konser

Yunan sanatçı Nikiforos Metaxas,  Heybeliada Ruhban Okulu’nda özel bir konserle anılacak. Konser 20 Temmuz’da yapılacak.

Heybeliada Ruhban Okulu'nda Metaxas anısına konser

Yunan sanatçı Nikiforos Metaxas, 20 Temmuz’da Heybeliada Ruhban Okulu’nda özel bir konserle anılacak. Geçen yıl hayatını kaybeden Yunan sanatçı Metaxas için doğum günü olan 20 Temmuz’da, Heybeliada Ruhban Okulu’nda özel bir konser düzenlenecek.

Sanatçı Metaxas’in eşi Vassiliki Papageorgiou’nun da yer alacağı konsere bağlamasıyla Engin Arslan, gitarıyla Kleon Antoniou, Pire usulü buzukisiyle Mihalis Nikopoulos, kontrbasıyla Chrysostomos Boukalis de eşlik edecek. Konsere, Avrupa’dan da çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor.

KONSER AFİŞİ

Nikiforos Metaxas kimdir?

Atina’da doğan, anneannesi mabedeleyle göçmüş İzmirli bir Rum olan Nikiforos Metaxas uzun zamandır Türkiye’de yaşıyordu. Bosphorus adlı grubuyla müzik yapan Metaxas, Yunanlı sanatçı Vassiliki Papageorgiou ile de Türk ve Yunan müzisyenlerden oluşan “Anadolu Feneri” adlı bir grup kurmuştu. Dostlukları ve birlikte müzik çalışmaları sonrasında hep sürdü.Nikiforos Metaxas 1988 yılında Grup Gündoğarken’le çalışmaya başladı. Bu ortaklıktan, Türkiye’ye Vasiliki’yi tanıtan “Mest of Gündoğarken” albümü çıktı. Sonrasında Gündoğarken ile Metaxas’ın ortak çalışmaları devam etti.Nedim Hazar’ın yönetmenliğinde çekilen “Adalar Biziz” filminde Nikiforos Metaxas’a özel bir bölüm ayrılmıştı. Bu filmde Metaxas tarihi Rum İlkokulu’nda açılmasını istediği müzik akademisini anlatıyordu.

HEYBELİADA’DA… .

NİKİFOROS METAXAS anısına…
VASSİLİKİ PAPAGEORGİOU “Ellinotourkika” konseri.

KLEON ANTONIOU : GİTAR, ŞAN
ENGİN ARSLAN : BAĞLAMA, CURA, ŞAN
MİHALİS NİKOPOULOS : BUZİKİ
CHRYSOS TOMOS BOUKALİS: KONTRABAS

20 Temmuz 2016 Çarşamba
Saat: 20:30
Heybeliada Ruhban Okulu Açık Alanı’nda.

Türk musikisi Vakfı & Heybeliada Gönüllüleri Derneği
ÜCRETSİZDİR. TÜM ADALILAR DAVETLİDİR.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?