Heybeliada ve Büyükada gemileriyle anlamlı mesaj

İle paylaş:


heybeliada-ve-buyukada-gemileriyle-anlamli-mesaj

Heybeliada ve Büyükada gemileriyle anlamlı mesaj

Preveze Deniz Zaferi’nin 477. yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü dolayısıyla Karadeniz Bölge Komutanlığında tören düzenlendi. 

Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, komutanlığın  konferans salonundaki törende yaptığı konuşmada, “bu gün Akdenizi bir Türk Gölü haline getiren ve tarihimizin  altın sayfalarından birisini oluşturan Preveze Deniz Zaferimizin 476. Yıldönümünü ve bu vesileyle Deniz Kuvvetlerimizin kuruluş yıldönümünü kutluyoruz”dedi. Tuğamiral Hasan Doğan terör saldırılarından ötürü mütevazı bir kutlama programı düzenlediklerini belirtti.

MİLGEM TCG Heybeliada ve TCG Büyükada gemileri ile anlamlı mesaj

Türkiye ‘nin milli ve yerli yapım konusunda önemli alanlarda yoğun çalışmalar gerçekleştirildiğini anlatan Doğan, “Yerlileştirme ve millileştirme çok önemli bir gündem konusu ve gayret sarf edilen bir alandır. MİLGEM TCG Heybeliada ve TCG Büyükada gemileri var. Üçüncüsü ve dördüncüsünün inşaatı devam ediyor. ” diye konuştu.

 

Törende Preveze Deniz Savaşı’nda  Osmanlı donanmasının komutanlığını yapan Barbaros Hayrettin Paşa’nın hayatı ve deniz zaferini konu alan sinevizyon gösterisi yapıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*