Heybeliada’da Adalar Lisesi Açıldı

Heybeliada'da Adalar Lisesi Açıldı

İle paylaş:


Heybeliada'da Adalar Lisesi Açıldı

Heybeliada’da Adalar Lisesi Açıldı

Yardımcı Adalar Lisesini Açtı


Vekil, muhalefete çatan konuşmasında kadro kanununun Vekiller Heyetine getirildiğini söyledi

HEYBELİADA’da inşa edilen “Adalar Lisesi” dün saat 11 de, Maarif Vekili Celal Yardımcı’nın da hazır bulunduğu bir törenle açılmıştır. Burada muhalefeti hedef tutan bir konuşma yapan Maarif Vekili, bugüne kadar yapılan işler karşısında “Hakikatleri olduğu gibi görmek istemeyen insanlar, ne derse desin, eninde sonunda  memleketin bu kudsi hizmetini Türk milletine layık ve onu medeni dünya seviyesine çıkarmak için yerine getirmeğe muvaffak olacağız. Çünkü Allah ve millet bize yardımcıdır.” demiştir.

Vekil konuşmasında, Başvekil Adnan Menderes’in telgrafını okumuş. Adalar’da 1000 kişilik yeni bir lise binasının daha inşası için çalışıldığını söylemiş ve öğretmenler hakkında şunları söylemiştir:

Öğretmenler Bankasının, kuruluşu ikmal edilmek üzeredir.

İlk okul öğretmenlerinin 1961 yılına kadar terfi imkanları sağlanacaktır. Orta öğretim öğretmenlerinin de, intibaktan faydalanmalarını temin edecek “Kadro Kanunu” Vekiller Heyetine sunulmuştur. Ayrıca yeni bir terfi kanunu ve yine İlköğretim kanunu ile öğretmenlerin yaşama ve çalışma imkanları temin edilecektir.

08/10/1958 Milliyet Gazetesi (Nostalji)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*