Heybeliada’da kötü görüntüler!

Share

Heybeliada’dan gazetemize gönderilen resim ve bilgilerde hiç de hoş olmayan görüntüler var

WhatsApp İhbar Hattı Heybeliada/ Heybeliada’dan WhatsApp haber hattımıza gönderilen resimlerde, Heybeliada Şafak tesislerinin plajında  özel işletmenin çalıştırdığı büfenin atık suları büfeden denize bir hortum vasıtasıyla direk denize verildiği, simsiyah kirli atık suyun da plaja karıştığı görülmekte.

Denizlerdeki ve akarsulardaki kirlilik oranı nedeniyle canlı yaşamının giderek tehlikeye girdiği ya da yok olmakla yüz yüze kaldığı gerçeği, çevrenin korunması yönünde adımlar atılmasını zorunlu hale getiriyor.  Atıkların denize bırakılması sonucu oluşan kirlilikler denizlerin kullanım kalitesini bozarak değerini  azalttığı bilinen bir gerçek.

Sağlık Bakanlığının Adalar İlçesi’ndeki Haziran ayında yaptığı su analizlerinde bu net bir şekilde görülüyor. Sağlık Bakanlığının son yaptığı su analizlerinde Adalar’da bir çok noktada su kirli çıkmıştı.

1 yorum

  1. Askeri tesislerde fotoğraf ve görüntü almak suçtur bunu yapan kişi hukuk önünde hesap verecektir.Atık su denilen şey büfede yıkanan sebze meyvenin temiz suyudur toprakla karışması tabiki çamur rengine çevirmektedir kesinlikle denize ulaşmadan su toprağa karışmaktadır.Büfede tamamen plastik ürünler ile fast food yiyecekler servis edilmekte bu sebep ile yıkanacak herhangi bir bulaşık bulunmamaktadır.Bu tarz asılsız suç işleyici iftira atan kişi tespit edilecek hukuk önünde hesap verecektir.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*