Heybeliada’da Kütüphane Haftası kutlamaları

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Heybeliada’da 52. Kütüphane Haftası kapsamında gerçekleştirilen bisiklet turuna Heybeliadada İlçe Halk Kütüphanesi önünde buluşan 100’e yakın bisiklet sever katıldı. Kütüphane Haftası kutlamalarının son etkinliği olan Okumaya Pedallıyoruz 2  Bisiklet Turu, geçtiğimiz pazar günü Heybeliada’da gerçekleşti.

 

Heybeliada'da Kütüphane Haftası kutlamaları

Küçük tur şeklinde süren bisiklet turu, takriben 50 dakika sürdü. Heybelida İlçe Halk Kütüphanesi önünde sona eren turun ardından Yitik Ülke Yayınları’nın hediye kitapları bisiklet severlere dağıtıldı. Ayrıca yanlarında kitap getiren okurlar, aralarında kitap takası da yaptılar.

Katılımcılar ayrıca okuma alışkanlığına dikkat çekmek için halen kapalı olan ve binası Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen Heybeliada İlçe Halk Kütüphanesi’nin kütüphane olarak ada halkına ve İstanbullulara hizmet vermesi için 15 dakika kitap okudu

Etkinliği düzenleyenler arasında bulunan Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Aydın İleri, yaptığı açıklamada; “İstanbul’un doğa ve kültürel güzelliklerinden olan Heybeliada’yı yakından tanıdık, birlikte pedal çevirdik ve en önemlisi birlikte sayfaları çevirdik. Geleceğimiz için kitap okuduk.

Ülke genelinde nitelikli kütüphaneler açılması ve bu kütüphanelerde kütüphanecilerin çalışması dileğimiz. Kütüphanecilik mesleğini, kütüphanelerimizi, okuma ve bilgiye ücretsiz ve eşit erişim hakkımızı her zaman savunacağız. Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi, Okul Kütüphanecileri Derneği, Heybelida Kütüphane Koruma Derneği, Özgür Sürüş Topluluğu, Özgürlüğe Pedal, Okuma Ajansı, Yitik Ülke Yayınları işbirliği ile yapılan bisiklet turuna katılan bütün bisiklet gruplarına, topluluklarına, bisiklet aktivistlerine, bisiklet turu ve okuma etkinliğine destek veren tüm kişi ve kurumlara sonsuz teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz