HKP’den “Küba Halkının acısını yüreğimizde hissediyoruz” mesajı

HKP'den "Küba Halkının acısını yüreğimizde hissediyoruz" mesajı

İle paylaş:


Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), 110 yolcunun hayatını kaybettiği uçak kazası sonrası Küba Halkına ve Küba Komünist Partisi’ne bir taziye mesajı iletti.

HKP'den "Küba Halkının acısını yüreğimizde hissediyoruz" mesajı

Taziye mesajı şöyle;

İnsan yüreği taşıyoruz biz. Eziyet çeken bir hayvan, kesilmiş bir ağaç, acı çeken bir insan görürsek dayanamayız. Yüreğimizin taa derinlerinde hissederiz acısını. İnsan olmanın gereği olarak görürüz insan, hayvan ve doğa sevgisini. Devrimciliğimizin temeli olarak gördüğümüz için bu kutsal sevgiyi, her canlının çektiği acı yaralar yüreğimizi, gözyaşlarımızı tutamayız, geçmez boğazımızdan hiçbir şey, nutkumuz tutulur.

Küba’da meydana gelen uçak kazasını duyunca da aynı duygulara kapıldık. Dünyanın bir ucu, aramızda okyanuslar var, ama aynı acıları hissettik Küba Halkıyla. En yakınımızdan biri bu hayattan kopmuş gibi yüreğimiz burkuldu. Hakim olamadık gözyaşlarımıza.

Bir atasözümüz var. Sevinçler paylaştıkça çoğalır, acılar paylaştıkça azalırmış.

Küba Halkı ve Küba Önderliği ile yürekleri aynı frekansta atan Halkın Kurtuluş Partisi olarak; hayatını kaybeden 99’u Kübalı 110 insanın ailelerine başsağlığı dileklerimizi iletiyor, acılarını paylaşıyoruz.

Küba Halkına ve Küba Komünist Partisi’ne en içten taziyelerimizi iletiyoruz.

21.05.2018

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*