Hoca böyleyse cemaat ne yapsın?

Hoca böyleyse cemaat ne yapsın?

İle paylaş:


Hoca böyleyse cemaat ne yapsın?

Hoca böyleyse cemaat ne yapsın?

Bir süredir ele aldığımız Adalarımızın sahil şeridinin nasıl talan edildiği ve bu şahısların kimler olduğunu belgeleri ve bilirkişi raporlu destekli yazılarımızla sizlerle paylaştık.Buradaki birinci amaç,  yapanın yanına kar kalmaması gerektiği, bu şahısların gücü ne olursa olsun üstüne gidilip gerekli yasal uygulamaların yapılması gerektiğini defalarca belirttik. Yazılar yazdık. Kanunsuzlukları ve yasa dışı uygulamaları ortaya çıkarttık ve çıkartmaya da devam edeceğiz. Öncelikle bu yazılarımızda bize destek olan ve hiç bir ücret talep etmeyen işleri güçleri arasında hazırlanması çok zor olan bu raporları hazırlayan profesyonel gönüllü ekibimize teşekkür ediyoruz.

Ancak biz yazdık bu işleri düzeltmesi gereken yani yasaları uygulaması gereken Adalar Belediyesinin süper yetenekli üst düzey yöneticileri ve halkın oylarıyla bu koltuklara oturan siyasi Başkan ve Yardımcılarının yasa dışı uygulamalarıyla bu kanunsuzlukların ve hukuksuzlukların üzerini örtmeye çalışması bizleri derinden üzdü…

Arkas Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas’ın kaçak göçek yerlerinin üstünü niye örtmeye çalışırsınız? Türkiye’nin en büyük üçüncü zengini diye mi? Paralı olmak, zengin olmak hukuksuzluk ve kanunsuzluk yapma gücünü mü veriyor bu insanlara! Bu insanlardan ne çıkarınız var! Bu parselin yanındaki birebir kopyası olan  kanunsuz evlerin neden üstünü  saçma sapan adalılarla dalga geçer gibi encümen kararları çıkartarak kapatmaya çalışıyorsunuz. HİÇ UTANMIYOR MUSUNUZ? Yakında bilirkişi destekli haberlerini yapacağımız, Heybeliada Sanko diye adlandırılan Heybeliada Çam Limanı’nı katleden yer, Burgazadası’nda bir belediye başkan yardımcısının katlettiği tarihi eser bina ve Büyükada Con Paşa ve daha bir çok dosyada olan hukuksuzluklara neden göz yumuyorsunuz?

Diye sorarken, yahu birde bu işleri düzeltmesi geren Başkan, Başkan Yardımcıları,siyasiler,  vs, incelemeye alalım dedik ve şok olduk.

Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Yerlikaya;

Eski bir öğretmen olan ve şu an Adalar Belediye Başkan Yardımcısı gibi üst düzey bir görevde olan ve halk tarafından seçilen bu yardımcının;

İstanbul İli, Adalar İlçesi, Büyükada Çınar Meydanındaki tescilsiz 20 pafta 82 ada 8 parsele ilişkin mimar Uluç Said Yurtduru’nun mimarlık projesine göre 10.11.2008 gün 1254 sayılı ruhsatına göre 09.02.2009 gün ve 235 sayı ile temel üstü vizesi alan bina eski emekli öğretmen olan şimdiki Adalar Belediye Başkan Yardımcısı yapı müteahhiti Mahmut Yerlikaya ile şantiye şefi Uluç Said Yurtduru’nun imzaları ile 31.07.2009 gün ve 821 sayı ile Adalar Belediyesinden Yapı Kullanma İzin Belgesi aldıktan sonra inşaatta ruhsatsız ilaveler yaptığı belgelerle ortaya çıktı.

 

Kültür bakanlığı İstanbul V numaralı kültür ve tabiat varlıklarını koruma bölge kurulunca alınan 18.11.2009 gün ve 2154 sayılı kararında “…müdürlüğümüz uzmanlarınca yerinde yapılan incelemede onaylı projesinden farklı uygulamalar bulunduğu tespit edildiğinden…” yazılarak belirtildiği ve bu durumun koruma bölge kurulu müdürlüğünce 26.01.2010 gün ve 161 numaralı resmi yazısı ile Adalar Belediyesine “…parsele ilişkin müdürlüğümüz uzmanlarınca yerinde yapılan incelemede onaylı projesinden farklı uygulamaların bulunduğu tespit edildiğinden…” olarak yazıldığı ve 2863 yasanın 61.maddesinde “…Kamu kurum ve kuruluşları ve belediyeler ile gerçek ve tüzel kişiler, koruma yüksek kurulu ve koruma bölge kurullarının kararlarına uymak zorundadır…” yazılarak koruma kurulu kararının gereğinin yerine getirilmesi hususunda gereğini bilgilerinize rica ederim yazılmıştır.
Öte yandan 12.10.2004 günlü yürürlüğe giren 5237 numaralı Türk ceza kanununun imar kirliliğine neden olma başlıklı 184 üncü maddesinin 1 nci fıkrasında “Yapı ruhsatiyesi alınmadan veya ruhsata aykırı olarak bina yapan veya yaptıran kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” diye yazmaktadır.

Yani kıssadan hisse; sayın adalılar:

DEVEYE SORMUŞLAR NEDEN BOYNUN EĞRİ DİYE, NEREM DÜZGÜN Kİ DEMİŞ

Gel de bu insanlardan kanunları uygulamasını bekle…

Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Yerlikaya

1- Adalarımızdan Büyükada’nın çınar caddesi 84 numaradaki 20 pafta 82 ada 8 parselde bulunan yapı projesine göre kullanılmakta mıdır?

2-Projesinde işyeri dükkan var mıdır?

3- Projesinde arka bahçede müştemilat veyahut müştemilatlar var mıdır?
4-Projesine göre binada veyahut arsada izinsiz ruhsatsız inşaat yapılmış mıdır?
5- Projesinde önerilerek tasdik olan arsada 9 adet ağaç dikileceği vurgulandığından bu 9 adet ağaç dikilmiş midir?
6- Varsa düzeltilmesi veyahut yıkılması için Adalar Belediyesi Encümeni yasal ne işlemler yapmıştır?
7-Adalar Belediyesi Encümeni para ve yıkım yasal işlemlerini yapmadıysa gerekçesi nedir?
8-Eski bir öğretmen olarak bu yukarıda açıkladıklarımızdan sonra kanun ve hukuk adına öğrencilerinize ne dersi vereceksiniz?
9-Onaylı projesinden anlaşıldığı kadarıyla onaylı projesine aykırı yani halk dilinde KAÇAK evde oturmaktan Adalar Belediye Başkan yardımcısı olarak rahatsız oluyor musunuz?
10- 40 santim balkon çıkıntısı yüzünden hapis cezası  alan Adalılara bir açıklama yapacak mısınız?
11- Adalar Belediye Başkan Yardımcısı olarak kaçak göçek yerlerde oturmayı Büyükada sahilini talan eden sermaye guruplarından mı öğrendiniz?

Şükrü Abanoz

Adalar Belediyesi Başkan Yardımcısı emekli öğretmen hocanın projesine aykırı evinin belgeleri için TIKLAYIN

Adalar Belediyesi başkan Yardımcısı Başkan Yardımcısı öğretmen hocanın projeye aykırı evinin yazışmaları için TIKLAYIN

Adalar belediyesi Başkan Yardımcısı öğretmen hocanın projesine aykırı evinin kurul  yazışmaları için TIKLAYIN

4 yorum

  1. Mahmut, farsak ve mimar bu işten ceza alı. esimlere bakıyorun da yola neredeyse btişik. Hiç çejme payı yok. Ancak belgeleri incelediğinde öyle gözükmüyor. Herif yapmış dublex evi yakında çatı katıda çıkıp yandaki binaya eşitler. Ne güzel yürü be hoca kim tutar seni

  2. ………..hocam işini bilir. Matildaya borçlarım var dedi. Önce o borçları B.K’a ödettirdi. Ne zaman mı ?Meşhur çürük Kreş yapılırken o borçlar ödendi. Şimdi B…….. iskanı,işletme ruhsatı verildi alınan parayada Matilda senin borçlarını ödettim. Bunlarda benim hiç sulanma dedi. B.K bastırdı parayı aldı iskanı işletme ruhsatını. Matilda Marsağın 5 senede cebine toplayamadığı parayı bir kalemde B……… kopardı attı cebine. Ama hocanın gözü o parada şimdi. Minik minik nasıl daha büyük pay alırım diye hesaplar peşinde sağda solda konuşur dururmuş. Bana kırıntıları verdi kendisi hamudu ile götürdü bukadarda olmazki dermiş. Birde madem ki ben de alet ediliyorum konunun içinde eşit olmasada dörtte birini ver bari ne kadar aldığını bilmiyormuyum der dururmuş.Matilda da fazla zıplama hoca dermiş. Sebebi de içinde gaz olan bir adada bir şeyler öğretilenlerin evinde neler yaptığını biliyorum demiş. Otur oturduğun yerde demiş. Ama bence yakında bu yerde patlar.

  3. Mantık hocasımı finansçımı belli değil. Matildadan Yatırımcılığıda öğrenmiş olabilir. Ama Matikdadan önce ÇINARistan da meydanındaki evini hülle ile yapmaya başlamıştı. Ovakitler Marsağın peşinde dolaşır yalakalık yapardı. Yoksa o evi yapması mümkün olurmuydu. Evin her tarafı kaçak ona sorarsan hakkından feragat bile etmiş. Bir anlatmaya başlar hani işi bilmezsen seni bile kandırır. Neyse şimdi Marsağın dönemi geçti ya arkasından Belediyeyi bitirmiş diye beddua edip lanet okumazmı şaşar kalırsın. Sen değimliydin ÇINARistan daki evini yaparken Marsağın kıçına giriyordun. Şimdi iş değişti Matilda önümüzdeki seçimlerde başkanlık adayları arasında en kuvvetli rakibi Marsak olacağı için şimdiden onun bir zamanlar kendisi için yaptığını şimdi o Marsak için yapıp Marsak hakkında suç duyurusunda bulununca Yalakalıkta sınır tanımayan hoca boş dururmu. Marsak arkasından tam gaz atıp tutuyor birde küfrediyor. Yahu hoca ayıptır. Yalakalık yapacan diye nankörlük yapma. Şimdi Marsakta birisi aracılığı ile senin her tarafı kaçak evin hakkında suç duyuruları yaptırsa ne bok yiyecen. Azcık omurgalı ol solucanlık yapma.

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*