Huzur toplantısı Büyükada’da yapıldı

Huzur toplantısı Büyükada’da yapıldı

İle paylaş:


Huzur toplantısı Büyükada’da yapıldı

 

Vatandaşlarla polis arasındaki işbirliğini arttırmak ve polis teşkilatının yaptıkları hakkında halka bilgi vermek amaçlı Huzur Toplantısı  25/03/2015 günü Büyükada Anadolu Kulübü’nde gerçekleşti.

 

Toplantıya bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra  Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü Bürolar Amiri Başkomser Ozan Toprak’ın sunduğu slayt gösterisiyle devam edildi. Toplantıda, Adalar İlçesinin suç bazında en alt sıralarda olduğu, huzurlu ve güvenli bir ilçe olduğunun altı çizildi. Adalar İlçesinin İstanbul İli genelinde evden hırsızlık vakalarında 38. Sırada olduğunu belirten Toprak, 47 adet hırsızlık vakasının meydana geldiğini, işletmelerde olan hırsızlık vakaların da ise gene 38. sırada olduğunu belirtti. Bisiklet hırsızlıklarının yaz aylarında artış gösterdiğini söyleyen ve bu hırsızlıkların yabancı uyruklu şahıslar tarafında yapıldığını belirten Toprak,  suça karışan 16 kişinin yakalandığını,  4 kişinin tutuklandığını 4 kişinin ise sınır dışı edildiğinin altını çizdi.

 

Adalar’da motorlu taşıt trafiğinin olmadığını belirten Toprak, adaya sokulmuş ve kaçak kullanılan akülü araçların yakalanarak belediye ye teslim edildiğini belirtti. 2014 yılında 50 plakasız kaçak akülü aracın, 2015 yılında ise 13 plakasız kaçak akülü aracın yakalanarak kanuni işlem yapıldığını belirtti ve akülü araçların arttığının da altını çizdi. Diğer şuç vakalarından da geniş olarak bilgi verildi.

 

Soru ve cevap kısmında ise Adalar İlçe Emniyet Müdürü  Salih Şahbey, Adalar Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Şener vatandaşların sorularını cevaplandırdı. Dilek ve önerilerin ardında toplantıya katılan vatandaşlara ikramda bulunuldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*