IAEE İstanbul’da ‘Elektrik Yaz Okulu’ Açacak

IAEE İstanbul’da ‘Elektrik Yaz Okulu’ Açacak

İle paylaş:


IAEE İstanbul’da ‘Elektrik Yaz Okulu’ Açacak

 

– Türkiye’nin son yıllarda enerji sektöründe attığı adımlar,

alanında uzman eleman ihtiyacını da arttırdı

– IAEE Seçilmiş Başkanı Prof. Dr. Kumbaroğlu:

“IAEE’nin Mayıs ayının sonunda İstanbul’da düzenleyeceği

elektrik yaz okulu hem gençlerimizin önünü açacak,

hem de bundan sonraki dönemlerde elektrik alanında yaşanacak

herhangi bir aksaklığı önlememize katkı sağlayacak”

 

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği (IAEE) İstanbul’da ‘Elektrik Yaz Okulu’ açacak. Türkiye’nin başta enerji ve ulaşım alt yapısı olmak üzere son yıllarda yaptığı yatırım hamleleri çeşitli sektörlerdeki kalifiye eleman ihtiyacını arttırırken, devletin yanı sıra çok sayıda özel kurum ve kuruluş da alanında uzman kişilerin yetişebilmesi için çeşitli eğitim programları düzenliyor.

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği (IAEE) Seçilmiş Başkanı, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, son günlerde Türkiye gündeminde yer alan elektrik sorununu gidermeye yönelik kendilerin de çalışma başlattıklarını kaydetti.

Prof. Dr. Kumbaroğlu, IAEE’nin 28-30 Mayıs tarihlerinde ‘Electricity Markets and Regulation’ konulu yaz okulu düzenleyeceğini belirterek, şunları söyledi:

“Elektrik piyasaları üzerine düzenlenecek bu program hem IAEE hem de ülkemiz adına ilk olması nedeniyle büyük önem taşıyor. Türkiye, büyüyen ve bu büyümeyi sürdürülebilir kılmak isteyen bir ülke. O nedenle yatırımlarımız hemen her alanda sürekli artıyor. Ama sadece yatırım yeterli değil. Bu yatırımı iyi yönetebilecek elemanlarınız da olmalı. İstanbul’da düzenleyeceğimiz eğitim programının ‘alanında marka isimler yetiştirilmesi’ hedefine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Norveç, İtalya Türkiye’den alanında önemli isimlerin yer alacağı bu programın ülkemize, gençlerimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.”

Prof. Dr. Kumbaroğlu ayrıca okula katılmak isteyenlerin ‘info@traee.org’ adresinden başvuruda bulunabileceklerini kaydetti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*