İBB Fen İşleri Daire Başkanı Adalar’da

İBB Fen İşleri Daire Başkanı Adalar'da

İle paylaş:


İBB Fen İşleri Daire Başkanı Adalar'da

Adalar tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşadığımız Lodos fırtınasının ardından, Adalar yaralarını sarmaya devam ediyor.

İstanbul’a dört günde ortalama metrekareye 50 kg yağış düştüğü, rüzgarın hızını ise saatte 88 Km’ye çıkarttığı, dalga boyunun yer yer 7 metreye ulaştığı, sahil yollarında su baskınları, çatı uçması, sahildeki evleri su basması, ağaç devrilmesi, yol parke taşlarının ve sahildeki asfaltın yerinden sökülmesi, asfaltın altının deniz suları tarafından boşaltılması olayları yaşandığı adalarımız, normal hayatına dönmeye çalışıyor…

TRAFO PATLAR CAN KAYIPLARI YAŞANIRSA BUNUN VEBALİNİ KİM ÖDEYECEK!

 

Lodos Adalar'ı yerle bir etti!

 

Burgazadası’nda sahile ve evlere çok yakın kurulan elektrik trafosunun, denizin tehdidi altında kalması, şiddetli lodosun etkisiyle sahil şeridini kaplayan suların trafoya kadar gelmesi ise ayrı bir tehlike oluşturdu. Binalara çok yakın kurulan trafo tehlike saçmaya devam ediyor. Yetkililerin ise duyarsızlığının devam etmesi adalılar arasında tepkiyle karşılanıyor. Konuyla ilgili şikayetler Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç tarafından İBB Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Özkan‘a iletildi…

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Adalar Belediye Başkanı  Atilla Aytaç, şiddetli lodostan zarar gören Büyükada, Heybeliada, Burgazadası ve Kınalıada’da  incelemelerde bulunmasının ardından gerekli çalışmalar başlamış ve kısa bir süre zarfında kaba temizlik yapılmış, şiddetli lodostan kapanan yollar açılmıştı.

İBB FEN İŞLERİ DAİRE BAŞKANI ADALAR’DA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, araç ve personel göndererek oluşan hasarların giderilmesine yardımcı olduktan sonra, asfaltta ve yolların altında meydana gelen büyük hasarların giderilmesi için İBB Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Özkan‘ı hasar tespiti için Adalar’a gönderdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Adalar İlçe Başkanı İsmail Hakkı Durmuş ile ziyaretine Kınalıada’dan başlayan Öztürk’ü, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç karşıladı. Parti görevlileri, meclis üyeleri ve yetkililerle birlikte bütün Adalar’ı dolaşan Aytaç ve Özkan, hasar gören yerlerde gerekli incelemelerde bulundular.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*