İbrahim Kalın Kabine Toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İbrahim Kalın Kabine Toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İle paylaş:


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İbrahim Kalın Kabine Toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu.Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın;

“Bugün bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında ikinci Kabine toplantımızı yaptık yeni sistemin sağladığı yeni formatta. Bugün Kabine toplantısında özellikle yeni sisteme geçiş süreciyle ilgili yürütülen çalışmalar detaylı bir şekilde ele alındı. Cumhurbaşkanımızın Cuma günü buradaki Kongre Merkezide açıklayacağı 100 günlük icraat programının detayları ele alındı

Cuma günü Sayın Cumhurbaşkanımız 100 günlük icraat programını vatandaşlarımızla paylaşacak. Bunlar hem seçim döneminde vaat edilen projeleri hem de daha önce başlatılmış devam etmekte olan ya da bitirilecek olan projeleri kapsıyor. 400 civarında, yaklaşık olarak söylüyorum, 400 projenin bu 100 günlük icraat programı çerçevesinde detayları Kabine toplantısında ele alındı. Diğer detaylarını da Sayın Cumhurbaşkanımız Cuma günü kamuoyuyla paylaşacaklar.

Özellikle bu 100 günlük icraat programının açıklanmasından sonra ve buna paralel olarak da 2019-2023 dönemine ait stratejik plan da Kasım sonuna kadar hazırlanmış olacak. Dolayısıyla bu 100 günlük icraat planının ya da programının yanı sıra 2019-2023 dönemine ait stratejik planlama da bu önümüzdeki günlerde tamamlanarak Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edilecek, ardından da kamuoyuyla paylaşılacak

Bir diğer önemli konu; tabi ki iç ve dış tehditlere yönelik terörle mücadele konusu. Dün Millî Güvenlik Kurulu’nda da ele alındığı üzere, çevremizde, ülkemizde bölgesel ve küresel hadiselerden kaynaklanan güvenlik tehditlerine ve risklerine karşı da mücadelemiz en yoğun bir şekilde devam edecek.

Bildiğiniz gibi bir diğer önemli konu, son günlerde Amerika Birleşik Devletleri’yle aramızda yaşanan bir gerilim var. Burada devam eden bir adli süreçle ilgili yer yer Amerikan makamlarının tehdit dolu açıklamalarına şahit oluyoruz. Dün Millî Güvenlik Kurulu bildirisinde de ifade edildi gibi, bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın Kabine toplantısında da ifade ettiği gibi, Türkiye hiçbir tehdide ve tehdit vari dile asla ve asla prim vermez. Türkiye’ye yönelik tehdit ifadelerinin kabul edilmesi hiçbir şekilde mümkün değildir.

Bir diğer önemli konu arkadaşlar, bildiğiniz gibi Kurban Bayramı yaklaşıyor. Bu vesileyle Kabinemizin aldığı bir kararı da sizlerle paylaşmak istiyorum. Yapılan bu düzenleme çerçevesinde Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkartılmıştır, bunu da kamuoyuyla paylaşıyoruz. Yani arife günü olan Pazartesi de tatile dâhil edilmiş bulunuyor. Dolayıyla önümüzdeki Kurban Bayramı tatili toplamda 9 gün olacaktır.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*