DOLAR 12,9023
EURO 14,6173
ALTIN 739,24
BIST 1808,79
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 15°C
Yağışlı

İçişleri Bakanını ağırlayan otel kaçak inşaata başladı!

25.10.2021
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Büyükada’ya hafta sonu dinlenmek amacıyla yakın bir zamanda eşiyle gelip zaman geçirdiği otel kaçak inşaata başladı.

İçişleri Bakanını ağırlayan otel kaçak inşaata başladı!

Büyükada Maden Mahallesinde Yılmaztürk Caddesi No 94 ve 100 adreslerindeki 72 ada 29 parsellerde kayıtlı bahçeli ahşap köşklerin bahçesinde son birkaç yıl içinde yapılanlar akıllara “kutsal ruh tarafından mı yapılıyor?” sorusunu akıllara getiriyor. Adalar’da çivi bile çakılmaya izin verilmezken, insanların arsalarını herhangi bir işlem yapamayarak boş dururken Triada isimli otelin çelik konstrüksiyon ile yeni bina yapmaya başlaması Adalar’daki çifte standarttı gözler önüne seriyor.

İçişleri Bakanını ağırlayan otel kaçak inşaata başladı!

Yerin sahibinin, yakın zamanda adaya dinlenmek için eşiyle birlikte gelerek bu otelde kalan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu “Ben İçişleri Bakanını tanıyorum. Benim arkadaşım. İşte bak otelimde ağırladım. Bana kimse bir şey diyemez. Ben istediğim gibi kaçak inşaatı yaparım” mesajımı veriyor sorusunu gündeme getirdi? Eğer düşünce bu ise Sayın Bakanın bu kanunsuz işlerde kullanılması çok yanlış olmuş. Dinlenme amacıyla adaya gelip Yassıada’yı ziyaret eden bir bakanın üstünden eğer düşünce bu ise kendine menfaat oluşturmak istenmesini şiddette kınıyoruz. Hatırlanacağı üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dinlenmek için geldiği Büyükada’da bu otelde kalmış, kendisini ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretten gözaltına alınan Osman Öztürk karşılamış, çeşitli yerlerde bakanla görüntü vermiş ve bu olaydan Sayın Bakana neden bahsedilmediğini sormuştuk.

İçişleri Bakanını ağırlayan otel kaçak inşaata başladı!

Öncelikli olarak bu yerlerin 2010-2018-2020 ve daha eski yıllara tarihlenen hava fotoğrafları, uydu görüntüleri ve sokak görüntüleri mevcut olup 2017 yılında kuruldan onaylanan restorasyon dosyasında eski eser ahşap hane dışında bir yapı olmadığı tüm kayıtlarla sabittir. Adalar belediye eski başkanı Atilla Aytaç döneminde yapılan ve Aytaç tarafından göz yumulan illegal yere yeni yönetimin de göz yumduğu belirtiliyor. Eski yeni belediye başkanının bu illegal yere ne uğruna göz yumduğu ise Adalılar tarafından merak konusu oldu. Yapılan işler herhangi bir şekilde proje ve ruhsatla mı yapılmakta? İş güvenliği, SGK ve mali kayıtları var mı? Büyük bir hışımla yapılan bu işler bugüne kadar belediyenin dikkatini çekmemiş midir?

Şükrü ABANOZ

İçişleri Bakanını ağırlayan otel kaçak inşaata başladı!
YORUMLAR

  1. Hışım dedi ki:

    Büyük bir hışımla yapılan bu şantiye yaklaşık 7 yıldan beri korunup kollaníyor.Büyük bir ihtimalle korunmaya devam edilecektir.Aslinda burayı yaptıran, kağıt üzerinde sahibi gözüken şahıs paravandır. Kendisi ile ilgili detaylı bilgileri ilerleyen yorumlarda yazmaya çalışacağım.

  2. Müslüman Mahallesinde salyangoz Satılmaz dedi ki:

    Aytaç zamanında önce iskele tarafındaki köşkten başladılar ,bahçedeki çam ve zeytin ağaçlarını keserek yer altı şehri kurdular.Yetmedi eski eser parselde konut fonksiyonu ve lejantında olan yerde köşkün etrafına 1,2 ve 3 katlı onlarca prefabrik bina yaptılar.Aytaç zamanından beri de otel olarak işletmekteler.Bitmedi şimdi de yan taraftaki köşkün bahçesinde 3 haftadan beri hafriyat yaparak yeni yerlerin hazırlığını yapıyorlar.eski eser parsellerde yaklaşık 6 yıldır izinsiz kazı ve hafriyat yapıyorlar hiçbir kurumun sesi çıkmıyor.Yeri yapan paravan firma rum patrikhanesinin finans desteği ile bu işleri yapıyor.Aynı şekilde beyoğlunda istiklal caddesinden karaköye kadar onlarca eski eser parselde( çoğunluğuı kilise vakfı mülkü) yerde basit onarım boya izni adı altında binalar yıkılıyor altına üstüne kat ekleniyor ev niteliğindeki eski eser binalar işyeri otel oluyor ama kimse duymuyor,görmüyor,bilmiyor.Elbet bu dönemde değişir yeni gelen yetkililer bu dosyaları tekrardan açarlar.İstiklal caddesinde 15 yaşlarında hanutçuluk,çakma çetecilik oynayan ve 20 li yaşlarında esnafa kan kusturarak kolundan tuttuğunu kapının önüne atan,gece klupleri önünde fedailik yapıp akide şekeri !!! dağıtan bir insan nasıl oluyor da onlarca yüzlerce işletmenin sahibi oluyor? Bu işletmelerin adı da ne hikmetse triada yanı rum ortodoks inancına göre baba oğul kutsal ruh.Osmanlının son döneminde yaptıkları sayısız kahpelik ile binlerce müslümanın ölümüne sebep olan, Kurtuluş savaşında megola idea diye kuvayı milliye aleyhinde çalışan Türkiye genelindeki ortodoks kiliselerinin bile tanımadığı ,ama kendini Ankarada en üst makamlarla görüşerek her işi hallettiğini iddia eden paraya tapan bir bayan avukatın söylemi ile” ekümenik” olan fener mahalle papazının yönettiği fener rum patrikhanesi, geçmişte hain patriklerin patrikhane kapısında asıldığını yerden Adalar içindeki işbirlikçi vatan hainleri ve bunların avaneleri ile zamanında kendi istekleri ile kapattıkları Heybeliada Ruhban Okulu,Büyükada Rum Erkek Yetimhanesi vb. birçok iş ile ilgili olarak kanunlara aykırı isteklerini kurumlara dayatmaktadırlar.Bu kurumlar içindeki Gaflet ,dalalet ve hatta ihanet içinde olan bazı kamu görevlileri ellerine geçen hesapsız para ile tüm kanunsuzluklara göz yummaktadır.Patrikhane kapısında ip asılacak yer çok.

  3. Mülayim MUTEDİL dedi ki:

    Ha o taraf, ha bu taraf; iş suistimal ve kanunsuzluğa gelince; hiç bir şey fark etmiyor. Al birini vur ötekine