logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

07 Ekim 2014

İETT otobüsü,kamyon ve otomobil yakıldı

İETT otobüsü,kamyon ve otomobil yakıldı

Esenyurt’ta iki İETT otobüsü, bir çöp kamyonu ve bir otomobil yakıldı

 

İETT otobüsü,kamyon ve otomobil yakıldı.Esenyurt’ta yasadışı gösteri yapan terör örgütü yandaşları, 2 İETT otobüsü, bir çöp kamyonu ve bir de otomobil yaktı. Taşlı saldırıya maruz kalan bir otobüs de kullanılamaz hale geldi. Bankalara ve çevreye saldıran maskeli şahıslar, bazı barakaları da ateşe verdi. AKP ilçe binasına yürüyen grubu polis güçlükle dağıttı.

İstanbul’un birçok ilçesinde akşam saatlerinden itibaren Kobani halkına destek adı altında yasadışı gösteriler yapıldı. Maskeli terör örgütü yandaşları Sultangazi, Beyoğlu, Şişli, Kadıköy, Maltepe ve Esenyurt başta olmak üzere birçok noktada etrafı yakıp yıktı. Sultangazi’de bir belediye otobüsünü yakan eylemciler, Esenyurt – TEM Bağlantı yolu üzerinde de molotofkokteyli atarak 2 İETT otobüsü ile bir çöp kamyonunu yaktı. Araçlar tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Otobüslerde yolcu olmaması olası yaralanma ve can kaybını önledi. Yola dökülen yakıt sebebiyle da olay yerinde zincirleme kaza meydana geldi.

 

İETT otobüsü,kamyon ve otomobil yakıldı

 

Esenyurt-TEM Bağlantı Yolu’ndan Doğan Araslı Bulvarı’na çıkan terör örgütü yandaşları ortalığı savaş alanına çevirdi. Bir akaryakıt istasyonunun yanındaki boş arazide bulunan baraka ile bir kulübe maskeli şahıslar tarafından ateşe verildi. Göstericiler bulvar üzerinde bulunan Esenyurt Kültür Merkezi ile banka şubeleri de taş ve molotofkokteylleri ile saldırdı. Kültür merkezi ile işyerlerinde büyük çapta hasar oluştu. Terör örgütü yandaşları bulvar üzerinde bir otomobili de yaktı. Araç tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Gruba müdahale eden polis ekipleri yetersiz kalınca bölgeye takviye ekipler sevk edildi. AKP Esenyurt İlçe binasına yürüyen gruba polis, biber gazı, plastik mermi ve TOMA’lardan sıkılan tazyikli suyla müdahale etti. Polisle göstericiler arasındaki çatışma uzun süre devam etti. Polisin müdahalesiyle dağılan grup ara sokaklara kaçtı. Polis, olaylarda zarar gören araçlar ile işyerlerinde inceleme yaptı.(CİHAN)

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?