İhsan Şurdum ‘İZ’ Sergisiyle F Sanat Galeri’de

İhsan Şurdum ‘İZ’ Sergisiyle F Sanat Galeri’de

İle paylaş:


Yıllarını resim sanatına adamış, gizemli kalmış usta sanatçı İhsan Şurdum’un resim sergisi Nişantaşı’nda F Sanat Galeri’de sanatseverlerle buluşuyor.

 İhsan Şurdum ‘İZ’ Sergisiyle F Sanat Galeri’de

1949 yılından bugüne birçok karma sergiye katılan, eserleri başta müze koleksiyonları olmak üzere birçok özel koleksiyonda bulunan uzman restoratör ve ressam İhsan Şurdum’un resim sergisi İyilik İçin Sanat Derneği’nin desteğiyle 7 Şubat Çarşamba günü F Sanat Galeri’de sanatseverlerle buluşuyor.

 

Haşim Nur Gürel İhsan Şurdum için “Sığ Sularda Sanat ve Siyaset” adlı kitabında şöyle bahseder: “Titiz bir pentür ustalığı’nın peşinde, en yetkine ulaşabilmeyi kovalarken resmini tanıtmayı ikinci plana attığından veya belki de ‘özelliği saklılık olan bir resmin’ gizemli ‘saklı ustası’ olma rolünü benimsediğinden kendini bunca yıldır geri planda tutmayı başarmış usta bir ressam” der, İhsan Şurdum’a. 7 Şubat’ta açılışı olacak bu sergi ile bu gizemli kapıyı, İyilik İçin Sanat Derneği ile birlikte sanatseverlere açıyoruz.

 

7 Şubat – 24 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan İhsan Şurdum’un resim sergisinden elde edilecek gelirin bir bölümü genç sanatçıların eğitimini destekleyen projeler üreten İyilik İçin Sanat Derneği’ne bağışlanacak.

 

İyilik İçin Sanat Derneği; Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak, genç sanatçıların eğitimini desteklemek, uluslararası platformlarda Türkiye’nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat beklentisi olmayan sanata gönül vermiş kadınların öncülüğünde kurulmuştur ve faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Program:

Kokteyl: 7 Şubat 2018 Çarşamba

Saat: 16:00 – 20:00

Sergi tarihi ve saatleri: 07.02.2018-24.02.2018

Pazar günü hariç haftanın her günü 10:00 – 18:30 saatleri arasında galerimiz açıktır.

 

 

İhsan Şurdum;

1930 yılında Konya’da doğdu. 1947’de Akademiye girdi. 1954-1955 döneminde Bedri Rami Atölyesi’nden mezun oldu. 1956-1961 Paris deneyimi onun resim anlayışının alt yapısının oluşmasındaki en önemli etkendir. 1963’te Balıkesir Güzel Sanatlar Galerisi Kurucu Müdürü olarak görevlendirildi. 1965’te İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’ne tayin oldu. 1967’de Roma Merkez Restorasyon Enstitüsü’nde İtalyan Hükümeti bursu ile bir yıl çalıştı ve sertifika aldı. 1976’da Devlet Sergisi’nde, Devlet Başarı Ödülü aldı. 1978’de Belçika Hükümeti bursuyla Belçika’da mesleki araştırmaları yaptı. Fransa, Hollanda, İtalya, Almanya, Avusturya ve İsviçre’de mesleğiyle ilgili araştırmalar yaptı. 1982’de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde uygulamalı restorasyon atölyesini kurdu ve 1995’te emekli oldu.

 

İletişim:

F SANAT GALERİ

Valikonağı Caddesi, Akkavak Sokak, Polat Apt.
No:38/2 Nişantaşı-İstanbul
Tel: 0 (212) 296 83 32

Mail: fsanatgaleri@gmail.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*