İki duayen sanatçının mezarı kayıp!

İki duayen sanatçının mezarı kayıp!
Share

Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay, canlı yayında Türk müziğinin iki duayen isminin mezarının kayıp olduğunu açıkladı.

Soner Olgun, Zekai Tunca ve Özdemir Erdoğan gibi çok sayıda ünlü ismin konuk olduğu ve Canlar TV’de yayınlanan Seçil Süslü ile 2’den 4’e, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel olarak ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’ı konuk etti. 

Canlı yayında Kadınlar Günü’ne özel olarak, kadın bestecilerin önde gelen ismi Semahat Özdenses’in şarkılarını söyleyen Akay, klasik Türk müziğinin iki duayen isminin mezarının kayıp olduğunu açıkladı. Akay, “Mezarı Yahya Efendi Türbesi’nde bulunan ve 1943 yılında vefat eden Hafız Burhan’ın ve 1885 yılında vefat eden Hacı Arif Bey’in maalesef mezarı kayıp ve musiki severler mezarını ziyaret edemiyor.

Mezarı orada olan ve bulunamayan başka sanatçılarımız da var. Kürdilihicazkâr makamını bulmuş ve ölümsüz eserlere imza atmış Hacı Arif Bey’in, sesi ile bir döneme damgasını vurmuş Hafız Burhan’ın ve orada yatan diğer sanatçılarımızın mezarını bulmaları için yetkililere sesleniyorum.” dedi.Duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri nedeni ile magazin camiasında ‘Felaket Tellalı’ olarak ünlenen Onur Akay, daha önce ise ‘Akşam Oldu Hüzünlendim Ben Yine’, ‘Her Mevsim İçimden Gelir Geçersin’ gibi çok sayıda ölümsüz şarkının bestekârı, Semahat Özdenses’in mezarının kayıp olduğunu duyurmuştu. Akay’ın yazısından sonra Özdenses’in mezarı bulunmuş ve yaptırılmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*