İngiliz ajanının Büyükada’da marangoza giderken çekilen son görüntüleri ortaya çıktı

İngiliz ajanının Büyükada'da marangoza giderken çekilen son görüntüleri ortaya çıktı
Share

İngiliz eski istihbarat ajanı James Gustaf Edward Le Mesurier’in hayatını kaybetmeden önce Büyükada’da kızlarına resim yapmalarında kullanmak için marangoza tahta parçaları kestirmeye giderken ki görüntüleri ortaya çıktı

Beyoğlu’nda evinin yakınında ölü bulunan İngiliz eski istihbarat ajanı James Gustaf Edward Le Mesurier’in hayatını kaybetmeden önce Büyükada’daki yürürken kaydedilen görüntüleri ortaya çıktı.

İhlas Haber Ajansı‘nın ulaştığı görüntülerde, eşi ve çocuklarıyla Büyükada’da alış verişe giden Le Mesurier’in şapka taktığı ve eşiyle konuştuğu görülüyor.

İngiliz eski istihbarat ajanı James Gustaf Edward Le Mesurier, Beyoğlu’ndaki evinin olduğu sokakta 11 Kasım tarihinde ölü olarak bulunmuştu. Aynı zamanda Beyaz Baretliler’in de kurucusu olan Le Mesurier, ölümüyle beraber birçok soru işaretini de ardından bırakmıştı. Ölümüne dair araştırmalar sürerken, İngiliz ajanın Büyükada’da ailesiyle gezerken kaydedilen görüntüleri ortaya çıktı.

Ölmeden yaklaşık iki hafta önce kameralara yansıyan ve İhlas Haber Ajansı’nın ulaştığı görüntülerde James Gustaf Edward Le Mesurier eşi ve iki çocuğuyla alış verişe gidiyor. Çocuklarına resim yapmak için tuval almaya gittiği öğrenilen eski ajan eşiyle de bir şeyler konuşuyor.

Öte yandan, Le Mesurier’in şapka taktığı da görülüyor. Ayrıca eski İngiliz Ajanın köpeğini de beraberinde götürdüğü görülüyor.

2 yorum

 1. Büyükada İngiliz-Alman-Amerikalı ajanlardan geçilmez oldu.Sallasan ajana çarpacak adeta.
  Ancak bu yabancı ajanlardan çok yerli işbirlikçiler ülke güvenliği açısından daha önemli.
  İstihbarat örgütümüz bu yabancı ajanları çok iyi biliyor. Kim kimle görüşüyor bu yabancı ajanlarla al takke ver külah ilişkisi içinde olan kimler tespitini yapmalı güvenlik görevlileri.
  Yabancı ajanlardan daha tehlikelisi yerli işbirlikçilerdir.
  Büyükada’da yoldan geçen herhangi birini çevirseniz size bir çırpıda sayıverir yerli işbirlikçileri.

 2. Yoldan geçen herhangi biri bir çırpıda sayıverdi yerli işbirlikçileri:
  -AB fonlarından nemalananlar.
  -Atatürk’e ve 1923 Cumhuriyetine karşı çıkanlar.
  -Açık Toplum Enstitüsü (Soroscu)adı altında gençlerin beynini yıkama projelerine geçit verenler.
  -İstiklal marşını okumaktan imtina edenler.
  -Kişisel çıkarı için Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü (üniter devlet yapısını)yok sayan fikir anlayışını destekleyenler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*