İnşaat yasağı mı? Hadi canım sende!

İnşaat yasağı mı? Hadi canım sende!

İle paylaş:


İnşaat yasağı mı? Hadi canım sende!

İnşaat yasağı mı? Hadi canım sende!

Her yıl 15 Mayıs-15 Ekim arasında inşaat yasağı uygulanır. Kültür ve Turizm Bakanlığı, inşaat yasağı ile ilgili genelgeyi 81 il valiliğine gönderip inşaat yasağına kesinlikle uyulması gerektiği vurgulanır, yasağı çiğneyenlere yaptırım uygulanması istenir…

Bu yasak maalesef adalarımızda geçerli değil. Her gün onlarca inşaat atığı çuvalları ilçemizin değişik yerlerinden çıkıyor. Bunlardan en ünlüsü Adalar tarihine geçen Kınalıada Taş Ocakları mevkii. 2011 yılında Adalar Belediyesi Eski Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu tarafından göz göre göre suç işlenerek dökülen 4000 kamyon (40.BİN m3) moloz ile birlikte adeta moloz döküm yeri olan Kınalıadanın en güzel yerlerinden biri olan yer, yeni başkan Atilla Aytaç tarafından da aynı hizmet için kullanılıyor…

Adalar sit alanıdır herhangi bir atık dökemezsiniz, SUÇTUR!

Dilimizde tüy bitti yasakları kamu görevlilerine anlatmaktan ama anlatmaya devam edeceğiz. Kim bilir bir gün bunu yapanlar cezalandırılır…

Adalar kentsel ve doğal sit alanı ilan edilmiştir. Bu alanlara moloz ve inşaat atıkları dökülemez, geçici olarak bile olsa depolanması yapılamaz. Bu nedenle, Adalar Belediye Meclisi tarafından her yıl yayınlanan ücret tarifesi ile m3 başına hafriyat toprağı ve inşaat/yıkıntı atıklarının anakara depolama alanına taşınması için vatandaşlardan ücret almaktadır.

Bu açıklamalardan anlaşılacağı gibi anlamı inşaat atıkları hafriyat toprağı ve inşaat/yıkıntı atıklarının Adalar sınırı içinde dökülmesi yasak olduğu halde buna aykırı işlem yürütülmüş ve yürütülmeye de devam edilmektedir. Oysaki Adalar’da koruma kurulu tarafından alınmış bulunan ilke kararı ile Adalar’da geçici yapılanma koşulları yasaklanmıştır.

Adalar Belediye Başkanı Sayın Atilla Aytaç;

1- Bulunduğunuz yerlere inşaat atıkları dökülmesinden  zevk mi alıyorsunuz?

2- Onca ikazlarımıza ve kimlerin döktüğünü bilmenize rağmen herhangi bir kanuni müeyyide uyguladınız mı? Orman işletme şefliğine bilgi verdiniz mi?

3- Adalar Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundunuz mu?

4- Bu kanunsuz suç işlenerek dökülen inşaat atıkları üzerinde duran belediyenize ait çöp kamyonu  hakkında ne düşünüyorsunuz?

5- Bir süre önce yayınına başladığımız Küçük oteller kaçak oteller serisinin kaç adet olduğunu sağda solda soruyormuşsunuz, cevabını biz verelim. Sadece Büyükada için 26 adet kaçak otel dosyası daha yayınlanacaktır.

6- Bir süre önce yayınına başladığımız Arkas Holding yönetim kurulu Başkanı Lucien Arkas’ın kaçak yerlerine yaptığımız haberden sonra tutanak tutuğunuz ancak süper yetenekli Başkan Yardımcısı Yaşar Kıroğlu’nun bu tutanağı işleme koymadığı duyumunu aldık bu doğru mudur? Eğer bu duyum doğru ise Adalar Belediyesini siz mi yönetiyorsunuz yoksa dışarıdan ithal ettiğiniz bu süper yetenekli başkan yardımcısı mı yönetiyor? Tabi ünlü danışman Hulusi Özocak’ı da unutmamak lazım.

7- Arkas Holding yönetim kurulu Başkanı Lucien Arkas’ın kaçak yerlerine daha önce yine dışarıdan ithal ettiniz bulunmaz nadide memurunuz  tuttuğu bir tutana yok mudur? Ayrıca yakında yazı dizisine başlayacağımız bu yerin üstündeki Con Paşa isimli köşkte herhangi bir kanunsuzluk, hukuksuzluk ve başka enteresan işler var mıdır?

8- İki gencecik evladımızın hayatını kaybettiği ve kanunsuz bir şekilde kurduğunuz şirketinizin yönettiği belediye plajına 17 Ağustos 2015 de ruhsat verdiğiniz doğru mudur?

9- Siyasi olarak seçilen Adalar Belediyesi Başkan Yardımcıları bu olaylar olurken siz bulunduğunuz yerde ne yaparsınız? Adalılara açıklar mısınız? Yoksa kardeşlerinizin kaçak göçek yerleri için mi bu yerlere geldiniz?

Şükrü Abanoz

1 yorum

  1. HER ŞEY İYİ GÜZEL DE, BIRAKALIM ESKİ BELEDİYEYİ LKÖTÜLEMEYİ. ÖNÜMÜZE VE DE GÜNÜMÜZE BAKMAKTA YARAR VAR.

    BÜYÜKADA’YA GELEN TUR TEKNELERİ, YÜK İSKELESİNE YANAŞIR YANAŞMAZ TEKNE FOSEPTİKLERİNİ AÇARAK, SAHİLDE, DENİZE GİRMEYE VE SERİNLEMEYE ÇALIŞAN İNSANLARIN ÜZERİNE, İNSAN DIŞKILARINI BOCA ETMEKTEDİRLER. BU İĞRENÇ DURUMU, DENİZ KIZI HEYKELİNİN SAĞ VE SOLUNDAKİ DEMİR MERDİVENLERDEN DE ÖBEK ÖBEK YÜZEN DIŞKILARDAN DA GÖZLEMLEMEK MÜMKÜNDÜR. DUYARSIZ BELEDİYE’Yİ GÖREVİNİ YAPMAYA VE HALKIN SAĞLIĞIYLA OYNAYAN YÜK İSKELESİNE YANAŞAN BU TEKNELERE UYARI YAPMASINI YA DA CEZAİ İŞLEM UYGULAMASINI, BÜYÜKADA YAŞAYANLARI OLARAK ISRARLA İSTEMEKTEYİZ.

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*