İşaret dili eğitimi tamamlandı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kağıthane Belediyesi Hamidiye Gençlik Merkezi’nde İşaret Dili Eğitimi alan 25 kursiyer, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

İşaret dili eğitimi tamamlandı

Belediye ve İlçe Halk Eğitim Merkezi’nin yaz döneminde ortaklaşa verdiği eğitime katılan kursiyerler, işaret dili tercümanı Ceren Ay’dan ders aldı. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler için Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Çömlek’in de katılımıyla sertifika töreni yapıldı.

Törendeki konuşmasına salonda bulunanları işaret diliyle selamlayarak başlayan Başkan Kılıç, belediye bünyesinde hizmet veren Hamidiye Gençlik Merkezi’nde birçok alanda eğitim verdiklerini söyledi. Yaz döneminin kendileri için yoğun ve tempolu geçtiğini belirten Kılıç, “Merkezimize gelen gençlerimize çeşitli sanat ve kişisel gelişim alanlarında birbirinden değerli hocalarımız aracılığıyla eğitim veriyoruz” dedi.

Eğitimlerin yıl boyu devam edeceğine değinen Başkan Kılıç, sertifika almaya hak kazanan kursiyerleri tebrik etti.

Kursiyerler sertifikalarını Başkan Kılıç, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Çömlek ve Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Öztekin ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sedat Bika’nın elinden aldı. Kursiyerler, işaret diliyle İstiklal Marşı ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni söyledi, konuşma engelli bir vatandaşın günlük hayatta yaşadığı sıkıntıyı anlatan kısa bir de gösteri yaptı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz