İŞKUR’dan engelsiz Türkiye için bir adım daha

İŞKUR'dan engelsiz Türkiye için bir adım daha

İle paylaş:


İŞKUR'dan engelsiz Türkiye için bir adım daha

İŞKUR’dan engelsiz Türkiye için bir adım daha

 

İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret YAZICI; “Ülkemizdeki engelli vatandaşlarımıza verilen hizmetlerin etkinliğini arttırmak için, işaret dili bilen iş ve meslek danışmanlarımızla sahaya çıkıyoruz.”

İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret YAZICI; “Ülkemizde yaşayan işitme engelli vatandaşlarımıza birebir hizmet sunabilmek ve onları işgücü piyasasına dahil etmek maksadıyla, İşitme Engelliler Federasyonu ile yaptığımız protokol doğrultusunda İş ve Meslek Danışmanlarımıza işaret dili eğitimi vereceğiz.” dedi.

Bu kapsamda yapılacak eğitimlere 81 il müdürlüğünde görev yapan İş ve Meslek Danışmanlarının katılımının sağlanacağını ifade eden Yazıcı, eğitimler tamamlandığında, işaret dili eğitimi almış olan İş ve Meslek Danışmanlarının, işitme engelli vatandaşlarımıza hizmet sunabilecek bilgi ve beceriye sahip olacaklarını söyledi. Yazıcı, İŞKUR’un 137 hizmet merkezi ve 79 üniversite irtibat noktasında işitme engelli vatandaşlarımıza işaret dili ile birebir danışmanlık hizmeti vereceğini söyledi. İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Muammer Ay, protokol imza töreninde, “işitme engellilerin iletişim sıkıntısı sebebiyle istihdam sorunu yaşadıklarını, bu protokol çalışmasıyla bu engeli ortadan kaldıracak olan Türkiye İş Kurumu’na şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Türkiye işgücü piyasasının en güçlü aktörü olan İŞKUR, bu vesileyle sosyal içerme ve fırsat eşitliği kapsamında işgücü piyasasına erişimde bir engeli daha ortadan kaldırmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*