İŞKUR’un engellilere desteği artarak devam ediyor

İŞKUR'un engellilere desteği artarak devam ediyor

İle paylaş:


İŞKUR'un engellilere desteği artarak devam ediyor

İŞKUR’un engellilere desteği artarak devam ediyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonları ile istihdamlarını temel görev olarak gören İŞKUR tarafından engellilerin kendi işlerini kurmalarına yönelik sunulan hibe desteğinden 2015 yılında 153 projeye yaklaşık 7,6 milyon TL kaynak tahsis edileceğini bildirdi.

 

İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, “Engellilerin mesleki eğitimleri ve rehabilitasyonları ile kendi işlerini kurmalarına yönelik hibe desteğini sunmaya devam eden Türkiye İş Kurumu başkanlığındaki Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Kesilen Ceza Paralarını Kullanmaya Yetkili Komisyon, 2015 yılında kendisine sunulan 233 projeyi değerlendirerek 153 projeye yaklaşık 7,6 milyon TL kaynak tahsis edilmesine karar vermiştir. Bu kapsamda en az % 40 oranında engelli sağlık raporu olanların hazırladıkları 51 projeye proje başı 36 bin TL olmak üzere yaklaşık 1,8 milyon TL finansman desteği sağlanarak kişilerin kendi işlerinin sahibi olması sağlanacaktır.” dedi.

Yazıcı ayrıca; Komisyonun engellilerin mesleki eğitimi, işe uyumu ile işverenlere engelli istihdamları için destek teknolojileri ile engellilere yönelik işbaşı eğitim programları ve kendi işini kurmak isteyen eski hükümlü projelerine de çeşitli miktarlarda destekler verdiğini bildirdi.

Engellilerin kendileri veya engellilere yönelik çalışma yapan tüm kurum ve kuruluşların hazırlayacakları projeleri 28 Haziran 2015 tarihine kadar bulundukları ildeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine veya Hizmet Merkezlerine sunmaları halinde Komisyon tarafından değerlendirilecektir.

Başvuru rehberi ile Formunu ve detaylı açıklamaları www.iskur.gov.tr adresinden edinmek mümkündür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*