İsmet Kulaksız: “2 ay içinde etiket sorununu çözerim”

İsmet Kulaksız: “2 ay içinde etiket sorununu çözerim”

İle paylaş:


Adalarımızın emekli öğretmeni etiketçi hoca olarak bilinen İsmet Kulaksız Adalar’daki etiket sorunun 2 ay içinde çözeceğini belirtti.

İsmet Kulaksız: “2 ay içinde etiket sorununu çözerim”

Adalar ilçesinin etiketçi hoca olarak bilinen emekli öğretmeni İsmet Kulaksız, Adalar İlçesinde  sorun olan etiket sorunu iki ay zarfında çözeceği iddiasında bulundu. Dünyanın hiçbir yerinde Adalar gibi bir ilçe olmadığını belirten Kulaksız, 22 milyonluk Mega kent İstanbul’a gelen turistlerin etiket sorunu ile karşı karşıya kalıp mağdur edildiğini belirtti.

Adalar’a gelen turistlerin bilerek ya da bilmeyerek çarpma toplama hatasından dolayı mağdur edildiğini belirten Kulaksız, tek çözümün masa üstünde selpak kutularının yanına  etiket koymak da olduğunu belirtti. Selpak kutularının yanına etiket koyarak vatandaşların ve turistlerin kendi hesabını kendilerinin yapabileceğini belirtti. Garsonun ise sadece hizmet etmeye kendini yönlendireceğini, hesapla vakit kaybetmeyeciğinin altını çizdi.

Adalar’da faytonlarda, bisiklet kiralayanlar da, seyyar satıcıların hiçbirinde etiket olmadığını belirten Kulaksız, bu olumsuzlukların ülkemiz için kötü İmaj olduğunu belirtti.

2 AY İÇİNDE ETİKET SORUNUN ÇÖZERİM

Adalarımızın emekli öğretmeni etiketçi hoca olarak bilinen İsmet Kulaksız Adalar’daki etiket sorunun 2 ay içinde nasıl çözeceğini gazetemize anlattı. İsmet hoca “gerekirse meclisin önüne gider yatarım” dedi.

Adalar’da 10 senedir iktidarda olan CHP’li belediyenin etiket sorununu çözemediğini belirten Kulaksız, Cumhuriyet Halk Partisi Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “adalet yürüyüşü yaptınız hangi adaletten bahsediyorsunuz 10 senedir Adaları yöneten CHP’li Belediye bir etiket sorununu çözemedi” dedi

Adaların etiket sorununu çözecek tek kişi olduğunu belirten Kulaksız, kendisine mecliste veya belediye başkanlığında 2 ay şans tanınmasını istedi. Etiket sorununu çözemezsem istifa edeceğine dair noterden Taahhütname vereceğini belirten Kulaksız, “ Etiket sorununu çözemeyen kişilerle devam etmenin bir anlamı yok. Kanser olurum” dedi

İsmet Kulaksız: “2 ay içinde etiket sorununu çözerim”

Her masanın üstünde bulunan selpak kutularının yanına fiyat etiketlerinin konması bilimsel açıdan da olumlu olacağını söyleyen Kulaksız,  bu zamana kadar bu sorunla ilgili 1500’e yakın dilekçe yazdığını ama bir sonuç alamadığını altını çizdi .

ADALAR’DA ETİKET RANTI MI VAR?

Kulaksız: “Kiralık bisikletçilerde etiket ne gözükür ne okunur. Aslı etiket yok. Bunlar için uğraşıp ilgili makamlara uyarı nitelikli dilekçe yazan yok. Adalar’da her yerde çiçek, incik, boncuk satanlarla dolu, hiç birinde etiketi yok. Vergi ödüyorlar mı? O da yok. Manavlarda etiket yok. Bakkalların manav bölümünde etiket yok


Berberlerde, çaycılarda, kuaförlerde tasdik edilen etiketler güncel değil. Her tarafta müşteri celbi için yiyecek içecek resimleri ile dopdolu hiçbirinin altında etiket yok” dedi.


7/11/2013 tarihli ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 54 üncü ve 84 üncü maddelerinde

MADDE 5 – (1) Perakende satışa arz edilen malların veya ambalajlarının yahut kaplarının üzerine kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde tüketicinin ödeyeceği tüm vergiler dâhil satış fiyatı ve birim fiyatını gösteren, üretim yeri ve ayırıcı özelliklerini içeren etiket konulması; etiket konulması mümkün olmayan hâllerde aynı bilgileri kapsayan listelerin kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde uygun yerlere asılması zorunludur. Hizmetlerin tarife ve fiyatlarını gösteren listeler de bu madde hükmüne göre düzenlenerek asılır.

İfadelerine yer veriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*