İsrail’in kanlı saldırıları amacına ulaşamayacak

İsrail'in kanlı saldırıları amacına ulaşamayacak

İsrail’in kanlı saldırıları amacına ulaşamayacak – Filistin’in kurtuluş ve Orta Doğu’nun birliği yakındır

 

İsrail kanlı saldırılarına bir yenisini daha eklemiştir. İsrail askerleri, Müslüman Dünyası’nın kutsal mekanlarından biri olan, Filistin direnişin sembolü Mescid-i Aksa’ya saldırmıştır. Saldırılar, Siyonist yerleşim politikasının bir unsurunu oluşturmaktadır.

 

İşçi Partisi olarak İsrail’in tüm saldırılarını şiddetle kınıyoruz ve Filistin halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu ilan ediyoruz.

 

Kudüs’te gerçekleşen İsrail saldırısı, Mısır’daki terör faaliyetleri ve PKK’nın silahsız Türk askerlerini katletmesi aynı amaca yani Ortadoğu’nun bölünmesine hizmet etmektedir.

 

Bütün bu terör eylemleri, bölge barışını ve halklarını hedef almaktadır. Mevcut milli devletler ve Filistinlilerin meşru talebi olan bağımsız Filistin devleti ve başkenti Kudüs saldırı altındadır.

 

Ancak Siyonizm, Amerikan destek bölücülük ve gericilik yenilmeye başlamıştır. İsrail’in saldırısı bir güç gösterisi değil, bir çaresizlik belirtisidir.

 

Filistin Devleti, artık tüm dünya kamuoyunda destek görmektedir. İsrail’in bu desteğe karşı gerçekleştirdiği saldırı, başarısız olacaktır.

 

Siyonistler ve destekçileri bilsinler: Türk ve Mısır milletleri, direnen Filistin halkının yanındadır.

 

Kudüs, Filistin Devletinin başkentidir ve öyle kalacaktır.

 

Zafer direnen Filistin halkının olacaktır.

 

Filistin direnişinin efsane ismi Yaser Arafat’ın dediği gibi “ruhumuz ve kanımız Kudüs’te”.

 

KAHİRE’DE İŞÇİ PARTİSİ VE MISIR TAGAMMU PARTİSİNDEN ORTAK FİLİSTİN AÇIKLAMASI

 

 

İsrail ordusunun, İslam dünyasının kutsal mekânlarından biri ve Filistin direnişinin sembolü olan Mescid-i Aksa’ya saldırması, İşçi Partisi ve Mısır Tagammu Partisi tarafından, Kahire’de yapılan ortak bir basın açıklaması ile kınandı.

 

Mısır Parlamentosu’nda temsil edilen Tagammu Partisi Genel Başkan Yardımcısı Samir Fayyad ve İşçi Partisi Uluslararası Büro Başkanı Yunus Soner tarafından yapılan ortak basın açıklaması ile İsrail saldırısı kınandı ve Filistin halkına destek mesajı verildi.

 

Ortak açıklamada, İsrail tarafından Mescidi Aksa Cami üzerinden Filistin halkına uygulanan İsrail devlet terörü lanetlendi.

 

İsrail’in saldırılarının, Mısır’da gerçekleşen terör eylemlerinin ve PKK terörünün aynı bağlamda değerlendirildiği ve kınandığı açıklama, Mısır’da büyük ses getirdi.

 

Açıklamada, İsrail’in, Filistin’e yönelik saldırılarının başta Filistin halkı olmak üzere bölge halklarını ve barışı tehdit ettiği ifade edilirken, Filistin halkı ile dayanışma mesajı verildi.

 

Türkiye ve Mısır halkının direnen Filistin halkı ile beraber olduğunu belirten İşçi Partisi ve Tagammu Partisi yetkilileri, İsrail’in saldırılarının, Netanyahu hükümetinin çaresizliğini ve yenilgisini gösterdiğini belirttiler.

 

Açıklamada, İsrail ordusunun 2006’dan bu yana girdiği savaşlardan yenik çıktığı ve dünya ölçeğinde de izole olduğu belirtilirken, İsrail’in şiddete son vermediği takdirde, Ortadoğu’daki varlığının zor gireceği ifade edildi.

 

Temmuz ayında İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik düzenlediği saldırılarda yüzlerce Filistinli hayatını kaybetmiş ve Birleşmiş Milletler kurumları da dahil olmak üzere hastaneler ve okullar hedef alınmıştı.

 

Hava bombardımanına rağmen, İsrail ordusu, Filistin halkının direnişi karşısında, Gazze’nin merkezine girememiş ve büyük kayıplar vermişti.

 

 

Sinan Güzaltan/ Kahire

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz