İstanbul için gelecek olan 6 vapur siparişi iptal

İstanbul için gelecek olan 6 vapur siparişi iptal

İle paylaş:


İstanbul için gelecek olan 6 vapur siparişi iptal

İstanbul için gelecek olan 6 vapur siparişi iptal

Şehir Hatları’nın 28 Mayıs 2015 tarihinde hizmete giren ve İstanbul siluetine uymadığı gerekçesiyle tepki çeken yeni double ended tipi yolcu gemileri vatandaşlar ve denizciler tarafından beğenilmeyince hizmette olan 4 geminin haricinde yapılacak 6 yeni geminin bu seriye benzemeyeceği öğrenildi.

Lodoslu havalarda iskeleye yanaşmasının sıkıntılı olacağını belirten uzmanlar, dalgalı denizde de çok sallantı yaşandığını, gemilerin hızlı ve manevra kabiliyetinin iyi olduğunu ama vatandaşın ısınamadığını belirtti. istediği de öğrenildi.

Durusu, Göksu, Gümüşsu ve Küçüksu  Double Ended gemilerinde uygun iniş-biniş rampası, tuvalet ve zemin kaplamasıyla engelli yolcuların daha fazla erişim sağlaması için dizayn edilen yeni gemiler de, bebek bakım odası, hayvan barınakları, led ekranlar, mevsimlere göre iklimlendirme sistemleri ve yolcu salonlarında akıllı cihazlar için şarj noktaları bulunuyor. İstanbul Boğazı’nın güçlü akıntısı ve ters rüzgarlarına karşı güçlü manevra ve sevk sistemi ve seyir cihazları ile donatılan double ended gemiler çok hızlı şekilde hızlanıp, yavaşlayabiliyor. Otomatik kapı sistemi, kolay yükleme ve tahliyenin yanı sıra birbirinden bağımsız 360 derece her iki yöne dönebilen 2 adet Z-Drive pervane sistemine sahip. Boyu 41.70 metre, eni 9.60 metre , 12 knot seyir hızında, 700 yolcu kapasiteli. Double Ended tipi tekne formu. Yanaşma ve kalkış manevralarında dönüş yapmadan yüzde 25 zaman ve yakıt tasarrufu, Panoramik yapısıyla daha keyifli ve seyirli seyahat, yerden tavana kadar lumbuzlar, Baştan yanaşma şekli ile iskele alanlarının daha verimli kullanım, Düşük karbon salınımı ve çevreci motor. Güçlü manevra gücüne ve kabiliyetine sahip sevk sistemi.  Boğazın akıntılarına ve kuvvetli rüzgar gibi çevresel faktörlere karşı güçlü manevra sistemi, Mevsimlere göre iklimlendirme, Gelişmiş seyir cihazları, tam yol ileriden tam yol tornistana geçebilme, yüksek ivmeli yavaşlama ve hızlanma, Otomatik kapı sistemi. Kolay, güvenli yükleme ve tahliye, baş ve arka tarafta bulunan hidrolik rampalar sayesinde güvenli iniş-biniş, engelli yolculara uygun rampa, tuvalet ve zemin kaplaması, büfe, hayvan barınakları, yolcu salonlarında akıllı cihazlar için şarj noktaları gibi özellikleri bulunuyor

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*