İzmit Belediyesi’nden Çölyaklılara Glutensiz kamp

İzmit Belediyesi'nden Çölyaklılara Glutensiz kamp

İle paylaş:


İzmit Belediyesi Kocaeli Çölyak ve PKU Derneği işbirliği ile ilk kez çölyaklılar için özel hazırlanan Sarısu Gençlik Merkezinde GLUTENSİZ kamp organize edildi.

 

Beş gün süren kampta İzmit, Adana, Urfa ve Malatya’dan gelen çölyaklı gençler sosyal aktivitelerin yanı sıra bol bol yüzerek eğlendiler.

Tecrübeli eğitmenler ile yüzme, doğa yürüyüşleri, bisiklet turları, kano gibi spor aktiviteleri yapan gençler akşamları sohbet ve müzik eşliğinde, közde patates yaparak günün yorgunluğunu attı.
Türkiye’nin değişik illerinden çölyaklıların buluşmasında yeni dostluklar oluştu. Anneler de çocuklarının çölyak nedeniyle sosyal hayatlarında yaşadıkları stresi glutensiz kampta atmalarının mutluluğunu yaşadı.
Bu anlamlı kampa derneklerin birlikteliği ve dayanışması adına Glutensiz Hayat Derneği Başkanı Tülin Ünal’ın TBMM Çölyak Araştırma Komisyonu toplantısında olmasından dolayı Başkan Yardımcımız Veysel Caner ve üyemiz aynı zamanda beslenme danışmanımız diyetisyen Hilal Batmaz katıldı.

Kocaeli Çölyak ve PKU Dernek Başkanı Nesrin Atar, derneğimize teşekkür ederek ziyaretimizden çok memnun olduklarını ifade ederken, kamptaki ailelerin ve çölyaklı gençlerin de bu dayanışmadan çok mutlu olduğunu belirtti.

TBMM’ sinde devam eden çölyak araştırma komisyonu hakkında da bilgi veren Nesrin Hanım, komisyon çalışmalarına katılan dernek başkanlarına teşekkür etti.

Kampa yapılan ziyarette diyetisyen Hilal Batmaz çölyaklıların, özellikle çölyaklı gençlerin beslenmesi hakkında kısa bir konferans verdi. Sonrasında soru-cevap şeklinde geçen sohbette gençlerden gelen soruları yanıtlayan Hilal Hanım sağlıklı toplumlar için sağlıklı çocuklar ve gençler yetiştirmenin önemine dikkat çekti.

Glutensiz Hayat Derneği adına Başkan Yardımcısı Veysel Caner, kampın Türkiye’de bir ilk olmasından dolayı İzmit Belediyesi’ne, Kocaeli Çölyak ve PKU dernek Başkanı Nesrin Atar’a teşekkür ederken kampta yaşanan dostluk ve huzur ortamından oldukça etkilendiğini ifade etti. Gençlerimizin geleceğe umutla bakmasına sebep olan bu tarz organizasyonların devamını diledi. Caner “Glutensiz Hayat Derneği olarak gençlerin sağlıklı yetişebilmesi adına elimizden geleni yapmaya devam edeceğimizi i belirtmek isterim.” dedi.

Toplam beş gün süren kamp sonrasında birbirlerine ve bu güzel ortama alışan gençlerin vedası hüzün dolu olmasına rağmen, birbirlerine seneye tekrar bir aradayız sözü vermeleri herkesi mutlu etti.

Böyle umut verici güzel haberleri daha sık paylaşabilmek dileğiyle.

Glutensiz Hayat Derneği
 
0 544 626 18 00

Turgut Özal Bulvarı No : 195/6B Sahil Yolu Süreyya Plajı tesisleri Maltepe/İSTANBUL TEL: 0544 626 18 00
info@glutensizhayatdernegi.org

www.glutensizhayatdernegi.org

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*