Kaçak anaokul iddiası Meclis’te

Kaçak anaokul iddiası Meclis'te

Kaçak anaokul iddiası Meclis’te

 

İstanbul Ataşehir’de Fatih Rüştü Zorlu Caddesi üzerinde yer alan bir apartmanın bodrum katında Milli Eğitim Bakanlığı’na kayıtlı olduğuna dair bir ibare bulunmayan anaokul Meclis’e taşındı. CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, tabelasında “Hasret-2 Anaokulu” yazan ancak Bakanlığın amblemi bulunmayan okulu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya sordu.

 

Yaşları 5 ila 6 arasında değişen çocukların bodrum katındaki okulla girdiğinin kamuoyuna yansıdığını ifade eden Öğüt, okulun kaçak eğitim verdiği iddiasının doğru olup olmadığını, araştırılmasının düşünülüp düşünülmediğini sordu.

 

Öğüt şu soruları yöneltti:

 

-Okulun kaçak olduğu doğru ise başka kaçak eğitim kurumlarına da örnek teşkil etmemesi için ivedilikle gereğinin yapılması düşünülmekte midir?

 

-2002’den bu yana kaç tane merdivenaltı diye tabir edilen ve Bakanlığınıza bağlı faaliyet göstermeyen eğitim kurumu tespit edilmiştir; kaçı kapatılmıştır?

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 

Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

Kadir Gökmen ÖĞÜT

İstanbul Milletvekili

 

İstanbul Ataşehir İlçesine bağlı Esatpaşa Mahallesi’nde Fatih Rüştü Zorlu Caddesi üzerinde bir apartmanın bodrum katında Milli Eğitim Bakanlığı’na kayıtlı olduğuna dair bir ibare bulunmayan Hasret-2 Anaokulu’na yaşları 5 ila 6 yaşlarında değişen çocukların gittiği kamuoyuna yansımıştır.

 

  • Okulun kaçak eğitim verdiği bir başka deyişle Bakanlığınıza bağlı olmadığı iddiası doğru mudur; araştırılması düşünülmekte midir?
  • Doğru ise başka kaçak eğitim kurumlarına da örnek teşkil etmemesi için ivedilikle gereğinin yapılması düşünülmekte midir?
  • 2002’den bu yana kaç tane merdivenaltı diye tabir edilen ve Bakanlığınıza bağlı faaliyet göstermeyen eğitim kurumu tespit edilmiştir; kaçı kapatılmıştır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz